Kremšnite

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

tema odprta - 1. nov 2006 20:20 | ogledi: 6.159 | odgovori: 30

Jutri bi rada mojemu dragemu naredila kremšnite. V bazi je ogromno receptov, pa se ne morem odločiti, ker pod skoraj vsakim piše, da je najboljši. Jaz bi rada take, da so čim bolj podobne kupljenim, oz. da je krema čim boljša.

Ali ima kdo kakšno prakso s kremami za kremšnite, kateri recept predlagate? Ali mogoče kdo ve, kako naredijo kremo v slaščičarni? Hvala.

matilda

Temo je spremenil(a) matilda dne 01. nov 2006 20:23:31

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

1. nov 2006 21:03

Ko jaz delam kremšnite se prav nič ne ukvarjam s kremo narejeno doma. V trgovini kupim kremo v prahu, ki jo preproto vmešaš v določeno količino vode, dodaš rum po okusu in voila, kremšnite so gotove. Je izi za nardit pa še najbolj simpl in hitro. Kaj morem. Pri kremšnitah sem pač bolj komot. alexis

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

1. nov 2006 21:15

alexis tudi jaz. marelica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. nov 2006 22:22

ja, ampak kupljena krema je draga, glede na to, da dobiš skoraj samo dve normalno veliki kremšniti ven, potem se mi niti testa ne splača pečt. matilda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. nov 2006 23:21

Meni pa kupljena krema ni preveč všeč. Se raje potrudim z domačo. Glede cene še to: tiste, ki hodite kaj po Ljubljani, zavijte v industrijsko prodajalno Kolinske. Tam je pakirana po 1 kg in se kar splača. Prav tako Vanilin in Pecilni prašek. Pravzaprav je ceneje vse, kar je njihovo. Tisto, kar imajo od drugih se pa ne splača kupovati. Lp Cila

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

2. nov 2006 8:14

Matilda, kako to misliš, da dobiš ven samo dve kremšniti? Sploh ni res. Jaz jih naredim cel pekač. Če je tisti malo manjši je dovolj (mislim da) polkilski zavitek kreme v prahu, če pa delaš v malo večjem pa kupiš kilski zavitek (stane okoli 1000 sit, če se ne motim). Jaz iz tavečega dobim ven 12 normalno velikih kremšnit. alexis

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. nov 2006 8:20

jaz kupim tist dolcela al nekaj takega, pa stane 700 sit, tist v srebrnem škrtocu pride pa okoli 1300 sit, Če seštejem še testo in ostalo, potem lahko verjetno približno tolk kremšnit tudi kupim, pa brez packanja. Zato bi mogoče rada sama sprobala kremo naredit. matilda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. nov 2006 10:28

Ena zelo enostavna domača krema: 5-6 jajc 6 žlic sladkorja 6 žlic gustina 1 l mleka RUMENJAKE in SLADKOR mešaj z mešalnikom (v posodi, ki drži najmanj 1 liter), da naraste. Počasi primešaj GUSTIN. Ko je masa gladka narahlo vmešaj SNEG BELJAKOV. Zavri MLEKO (v posodi, ki drži najmanj 4 litre), počasi vlij maso in med mešanjem kuhaj 2 do 3 minute – da se masa lepo zgosti in strdi. Nujno se je držati velikosti posod, ker sicer vse čez lije. Kreme je ravno za en pekač dimenzij približno 34 x 24 cm. Navodila za smetano in testo kot pri drugih receptih. Lp Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. nov 2006 10:41

matilda, ne kreme dolcela, pač pa tisto od Kolinske - v taki srebrni vrečki je pakirana, z neko nalepko. Tudi jaz kupujem to kremo in jo po potrebi dodelam, kot je navedla že alexis. Odkar sem jo prvič kupila, se ne matram več s packanjem kreme doma. Še mešat se mi ne ljubi s kuhlo glede na prednosti te kupljene kreme... In to kremo uporabljajo tudi v slaščičarnah za izdelavo kremšnit, zato bodo tudi kremšnite najbolj podobne kupljenim. Tako da kar brez predsodka v trgovino po pol kg pakiranje, za en pekač bo kreme kar dovolj. Od dolcele pa so meni dobre princeske s kremo vred. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti