Kremšnite

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. nov 2006 11:56

mamamia je napisal/a:
matilda, ne kreme dolcela, pač pa tisto od Kolinske - v taki srebrni vrečki je pakirana, z neko nalepko. mamamia
Ta škrtoc stane pri nas okoli 1300 sit, me mika, ga imam v rokah, potem pa pomislim, da za ta isti denar kupim lahko 6 narejenih kremšnit (če ne upoštevam še testa in smetane) Enkrat bom probala naredit to kremo z jajci, del škroba bom nadomestila z vaniljevim pudingom, da bo bolj vaniljev okus. Glede na to, da se sneg na koncu vmeša, bi znala bit kar dobra ta krema. Hvala vsem, lep dan, pa naužijte se sončka. matilda

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. nov 2006 12:52

Ne vem, če se katera od vas spomni, ampak včasih so prodajali eno zmes za kremo v vrečki, kateri si dodal še mleko ali vodo in kar nekaj surovih jajc. Ta krema je bila dobra čez vse, samo se je ne dobi več. Proizvajalec pa je bil nekje z juga, mogoče podravka ali pa še nižje. Verjetno zaradi surovih jajc ni več v prodaji. LP

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. nov 2006 14:54

No, dobro, potem bomo pa delali stvari "iz vrečke" - maso za kremšnite, pa za princeske, pa pire v prahu, pa vse tiste zmrznjene stvari, ki se jih dobi v marketih..., še česen v kapsulah, pa čebulo v prahu... Želim vam dober tek in pošiljam pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2006 15:03

ja dragička, a ne veš, da so krave vijolične barve? In da kokoši nesejo kinder jajčka, pri tej sem padla dol od smeha. No, čeprav tudi ameriške kure nesejo samo bela jajca, moja sestrična kar ni mogla verjketi, kakšen barvni spekter imajo jajca slovenskih (verjetno kar evropskih kokoši). Sicer pa meni krema za tiramisu iz vrečke ni slaba. Loni Makaroni

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. nov 2006 15:19

Dragička, ker sem še "stare šole", pa še dovolj časa imam, stvari iz vrečk ne uporabljam (če odštejem jušne kocke, saj juhe za zalivanje ne kuham). Ampak moja zbirka dišavnic - vključno česen in čebula v prahu - presneto to je pri meni stalno v uporabi in to za mariniranje, dodajanje v zadnjem trenutku... a ti tega res ne rabiš? Lisa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. nov 2006 15:31

No Dragička, pa sva že dve taki ki ne uporabljava zvarkov iz vrečke. Sicer nisem brala vsega, pa tudi kremne rezine pri naši hiši niso nekaj kar bi oboževali ampak če jih že delam, potem jih delam po blejskem receptu. Ta tema je bila tukaj že tudi načeta in mislim, da je bil tudi recept že napisan. lp Vesna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2006 17:33

Reca, pri nas kremšnit nihče ne mara, na tiramisu smo pa vsi usekani, ampak je vedno original z mascarponejem. Pa tudi ostalih praškov ne uporabljam, govorim v ednini, ker to velja samo zame. Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. nov 2006 19:56

Reca je napisal/a:
No Dragička, pa sva že dve taki ki ne uporabljava zvarkov iz vrečke. Sicer nisem brala vsega, pa tudi kremne rezine pri naši hiši niso nekaj kar bi oboževali ampak če jih že delam, potem jih delam po blejskem receptu. Ta tema je bila tukaj že tudi načeta in mislim, da je bil tudi recept že napisan. lp Vesna
ali ima katera ta recept napisan? matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. nov 2006 20:22

Hvala Jade. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=302 sem ravno hotela napisati, da sem tega našla, če je to to. Da me ne bo spet katera šimfala, kaj sprašujem, če imam bazo. Skoraj pri vsaki temi se že najde kdo, ki napiše, da se je o tem že pisalo, ali pa poglej v bazo, ali pa kakšni drugi komentarji, ki te pustijo "slabega". Mislim, da se vsak dan odpre toliko brezveznih tem, seveda vsakega zanima kaj drugega. Ampak če ti kaj ni všeč, pa ni treba komentirat, pusti tistemu, ki ga zanima. Enostavno se ni treba udeležit debate. Mene včasih taka stvar prizadene, ker se človek enostavno počuti, da ne bi smel nič vprašati. To se ne nanaša na koga konkretno v tej temi, sem pa že večkrat opazila kaj takega. Seveda se zahvaljujem vsem, ki ste mi prijazno pomagale. Sem dobila res dosti idej, vsaj za probat, kako mi je uspelo, pa že sporočim. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti