Špageti iz reklame barilla

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

5. nov 2006 16:04

Obveščam vse zainteresirane, da je bil danes D-day in sem, po analizi in sintezi vseh vaših predlogov in napotkov zadevo sprevrgel v prakso: Ker špargljev trenutno ni, sem vzel kar bučko, namesto vongol -gambere, seveda češnjevce, po lastnem navdihu pa sem dodal še pinjole; Na olivcu torej razdišal česen in pinjole, potem podušil gambere, na koncu dodal še tanke rezine bučke in češnjevce na polovičke. Premetavanje ni šlo, zato sem zadevo kar pomešal z leseno lopatko, pa ni bilo panike. Nobenih začimb razen soli. Špagete barilla - 7. Zraven deci quercusovega merlotka. Izpadlo je boleče dobro, zato sva po prvih grižljajih z ženo morala za pomiritev zapeti&plesati 2 gospela: 1. Jezus je Marijin sin 2. Oh sweet Jesus, oh sweet lord :)) LP auachiuaua

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

6. nov 2006 1:04

Opravičujem se, ker nisem odgovoril. Sem bil odsoten. auachiuaua - bučkin čips (ne zameri, čisto moje poimenovanje) je enostaven. Po dolžini naribaj bučke na liste, osuši, posoli in vrži v vrelo olje za nekaj trenutkov. Pazi, minuta je dolga. Če zadeneš temperaturo (ni težko, pregrevati pa tudi ne smeš) dobiš hrustljave ocvrte bučke. Lahko jih ponudiš samostojno, na kakšni solati ali pa jih vržeš na testenine, kot sem ti opisal. Je enkratno, ker hrustlja, čeprav ne ravno za vsak dan (kalorije!) Vendar tudi tako, kot si ti napisal lahko narediš. Ti odloči. Rukolo pa jaz malo podušim, res je. matilda - ti je že mamamia obširno odgovorila. Vendar je tudi mene zmotilo vprašanje o krompirju pri njokih. Jaz drugačnih njokov ne poznam. Oziroma jih imenujemo cmoki, če so npr, iz koruze. Za dobre njoke pa rdeč krompir, moka, jajce in glede na kvaliteto krompirja, ki ga dobiš pri nas, dosti sreče, da ti ne postanejo pacasti. Barvaš pa jih lahko s špinačo, pradižnikovo mezgo, sipinim črnilom, korenčkom. Ampak moraš imeti veliko časa in volje. Če pa delaš kosilo za več oseb, boš požela odobravanje, če so pravi gourmani. mamamia - saj sem vedel, da niste klišejski. Otrokom pa itak vse odpuščamo. Bodo že spoznali, ha, ha... ampak pršut v maso? a ni malo premočan okus in se izgubi "morje"? Jaz jih polnim z lovkami in malo riža, ki ga samo skuham v jušni osnovi, včasih ( pri kupljenih lignjih, seveda) pa z rižoto, vendar skuhano samo na popraženi čebuli. Seveda z olivnim oljem, he, he. Ja, česenček in peteršilj pa za zraven, naturlich...Si poskusila dodati tudi krešo? hmmm, je zanimivo... kuharamater

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

6. nov 2006 1:05

Auachiuaua - SVAKA ČAST!!! Sem se narežal do solz... Pazi, sedaj bo postala vedno bolj zahtevna, le glej se, he, he, he... kuharamater

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

6. nov 2006 1:07

Aha, in čestitam za pinjole - genijalno, res. Matr, prehitro odgovarjam in polovice ne preberem. Čist sem not padu.... kuharamater

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

6. nov 2006 8:57

To pa sploh ni fer. Na ponedeljek zjutraj beremo o guštiranju. Jadranski lignji so res zakon. Letos smo na morju kupili 4. Vsak je imel sigurno okrog 25 dag. Ravno jih je pripeljal ribič, tako da so bili čisto sveži in smo jih imeli za kosilo. Spečeni so bili na žaru, nič spucani, politi z malo olivnega olja. Rezultat, fenomenalen. Paziti moraš, da jih prerežeš po dolžini, zbrskaš ven vso drobovino in to je to. Ko so mi prvič pripovedovali, kako se pečejo po dalmatinsko, mi nekam ni potegnil, da bi to jedli. Od takrat dalje pa jih jemo samo še na ta način. Mehki so, sočni, dobri, .......mljask. Gobica

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

21. nov 2006 19:51

Danes sem ponovil vajo - namesto bučk je bila rukola. In prišel je Jahve in mi dejal: le ti boš angelom jesti dajal! :) lp auachiuaua

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

21. nov 2006 20:14

Kaj je pa rekla žena auachiuaua? Ni bilo danes plesa s petjem in obratno? Lp moja

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

21. nov 2006 21:11

Ne, le pridušeno mjavkanje je bilo slišati. Mi pa zato že cel večer igra na liro in v usta deva pralineje... :)) lp auachiuaua

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. nov 2006 21:53

No ja, auachiuaua (uh, zdaj mi je pa odleglo, ko sem uspela prav zapisat, nič več fonetično...), počasi drsiš prosti perverznosti...da mi je biti tisti angel, kateremu te je Jahva priporočal....Nič hudega, da ti en drug angel pralinčke v usteca daje, če si nismo "favš", je za vse dovolj... Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. nov 2006 22:11

Auachiuaua... Glavna faca si!!! Tudi jaz sem se smejala do solz... Želim ti veliko uspeha pri kuhi še naprej... Nočko, l

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti