Špageti iz reklame barilla

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2006 10:29

mamamia, darling, tvoja ekipa je totalno razvratna....:) Ni ga čez jadranski kalamar! Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. nov 2006 11:49

Ja, drži. Odkar smo jih prvič poskusili (uh, kje je že to...), je vse drugo samo bled nadomestek... No, ta razvratna ekipa je bila tudi v Batelini (sem ti pisala o tej konobi) in so seveda dol popadali.... Uživaj...Mamamia mamamia

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

3. nov 2006 16:07

Najprej hvala za dobrodošlico, mamamia! Drugo, tiste lignje ti grdo zavidam, ker sem jih sam moral zaradi službe "izpustiti". Sem bil namreč prejšnji teden vabljen na lov, na Vis. Tretje, auachiuaua, pod "posege" je mišljeno, da ne uporabljaš orodja, ker boš poškodoval sestavine, ampak samo mečeš hrano, kot to dela chef v reklami. Sicer se ti paradižnik lahko "spacka", kar za okus ne pomeni nič, ampak jaz zelo rad jem tudi z očmi. Četrto, tudi brez vongol gre, kar uporabi malo domišljije. Karkoli od morskih sadežev je odlično, še posebej gamberi. Sam včasih, ko ni špargljev, dam "bučkin čips", tudi na žaru pripravljeni in na koncu noter vrženi jurčki niso slabi (ali pa katera druga goba), "na suho" popečena koruza gre ravno tako zraven, ampak malo, sploh je zelenjava eh in oh in sploh. Paradižnik zgolj povezuje in daje krasno "kislost", ampak šparglji so pa zakon in ker imajo poseben okus, je škoda dodajati druge intenzivne okuse. Poskusi tudi z rukolo namesto špargljev. Verjemi, da ti bodo iz roke jedli, he, he, he. kuharamater

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

3. nov 2006 16:31

recept je napisan na škatli od taistih špagetov. če želiš, ti prevedem, samo doma bom pogledala, da se spomnem recepta. piši mi na zas. pošto, če rabiš prevod. pppp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. nov 2006 16:46

Na, kuharamater, če zavidaš jadranske lignje in ti je žal, da si izpustil Vis, potem si že iz pravega testa, uživač, kaj? Samo ne vem, kje si se doslej skrival? Z vendelino sva pa o taki hrani tudi že marsikakšno "razdrli", kajne juniorka? Da ti vzbudim še malo skomin - lignje smo jedli na tri načine, pa sipice, ulovljene v sredo, so se tudi še znašle na krožniku, no, sardele pa so bile kupljene.... In ti si mi ravno tak amater kot vendelina jr. ni ona druga vendelina... Lep pozdrav vsem, mamamia mamamia

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

3. nov 2006 16:52

Eh mamamia, amater zato, ker s tem ne služim denarja, ampak le in samo slavo. Lignje se pravi na žaru, polnjene in cvrte? Ampak nekako si mislim, da niste tako "klišejski". Se motim? A je črni rižotek tudi kaj priletel na mizo, če ste s sipicami imeli opravka? Kaj pa je zraven kuharamater

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. nov 2006 22:53

kuharamater je napisal/a:
Sam včasih, ko ni špargljev, dam "bučkin čips", tudi na žaru pripravljeni in na koncu noter vrženi jurčki niso slabi (ali pa katera druga goba), "na suho" popečena koruza gre ravno tako zraven, ampak malo, sploh je zelenjava eh in oh in sploh. Paradižnik zgolj povezuje in daje krasno "kislost", ampak šparglji so pa zakon in ker imajo poseben okus, je škoda dodajati druge intenzivne okuse. Poskusi tudi z rukolo namesto špargljev. Verjemi, da ti bodo iz roke jedli, he, he, he. kuharamater
Kakšen bučkin čips je to? Kaj pa če bi bučke narezal na tanke trakove - kao "fake šparglje"? :) A rukolo tud malo popražiš, al kaj? ali jo enostavno dodaš na koncu?? LP auachiuaua

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. nov 2006 9:34

kuharamater je napisal/a:
Eh mamamia, amater zato, ker s tem ne služim denarja, ampak le in samo slavo. Lignje se pravi na žaru, polnjene in cvrte? Ampak nekako si mislim, da niste tako "klišejski". Se motim? A je črni rižotek tudi kaj priletel na mizo, če ste s sipicami imeli opravka? Kaj pa je zraven kuharamater
Ko si ravno pri črni rižotki - me mika, pa tudi črni njoki z lososovo omakco. A se to da naredit tudi iz kupljene sipe (verjetno neočiščena ima še vedno vrečko s črnilom)? Pa ali mogoče kdo ve, kaj daš v njoke - a tudi tu paša krompir notr? Bi bila zelo hvaležna, če bi mi kdo to izdal matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. nov 2006 10:00

Kuharamater - lignji so bili narejeni na čisto prvinski način - olivno olje, opečeni, pa mičkeno česna in peteršilja, samo da se poudari tista pregrešna sladkost... Ko jih polnimo, so nadev le lovke, pršut in začimbe... Ocvrte pa pripravimo porcijo ali dve, en otrok jih namreč drugačnih ne je...Ampak cvremo kupljene, jadranskih je škoda za kaj takega. Sipice so bile na enak način, jih je bilo premalo za črno rižoto.... MAtilda, črnilo lahko v ribranicah kupiš tudi čisto posebej, tako da se ti ni treba matrat s čiščenjem mehkužcev, ampak se takoj lotiš priprave rižote. Krompir pa seveda gre tudi v njoke, saj ti so iz krompirjevega testa - ali pa sem napak razumela vprašanje? Vidim, da se obetajo nova kulinarična doživetja...Mamamia mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. nov 2006 10:02

V ribarnici se dogovori, da ti pustijo sipe neočiščene. Črne njoke napraviš prav tako kot običajne - krompir, moka, sol in tinta. Običajno je ena vrečka dovolj. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti