Špageti iz reklame barilla

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. nov 2006 8:11

Čao, vem, da so v reklami špageti, ampak omaka se mi pa zdi, da je ta, ki je napisana na škatli od Barillinih kodrastih rezancov. Najboljše, da šibaš v štacuno in si ga ogledaš. Lep pozdravček, S.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. nov 2006 8:16

se mi zdi, da včasih v reklamah in na slikah nekatere stvari niti niso skuhane, al pa vsaj dovolj ne, ker tako zgleda lepše barve. Dobro kuhan paradižnik nikoli ne bo tako čvrst in lepe barve, če ne drugega že kožica na vročini popoka. Jaz bi na tvojem mestu poskusla kuhano zelenjavo popražit na maslu in česnu, mogoče bi bilo dobro. matilda

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

2. nov 2006 21:07

Bojanca, daj vseeno napiši no... Hvala vsem za izkazano dobro voljo! Prvič, ko bom tole ali nekaj temu podobnega spacal, bom tule poročal, kako je izpadlo. :) auachiuaua

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

2. nov 2006 21:22

ciaoo, ne vem sicer, kaj zelis tocno izvedeti lahko ti pa napisem recept za spagete z sparglji, kot jih mi delamo pri nas doma......... ce zelis mi klikni. ciao l.p. laurapazzini

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

2. nov 2006 23:10

Ravnokar sem videla dotično reklamo; poleg špargljev in paradižnika so v "omaki" še školjke. Katere pa, ne zam povedat, ker je šla reklama prehitro... Upam, da sem z dodatno informacijo kaj pomagala. Lp teya84

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

2. nov 2006 23:49

Enostavno: školjke so vongole. Štos je v tem, da na segreto olivno olje vržeš najprej sesekljan česen (tisti, ki ga ne marajo, to spustijo), nato še vongole, da se podušijo in izpari voda, dodaš blanširane šparglje (najboljše samo vršičke) in češnjevec (mali paradižnik - tisti za okras). Vse skupaj zelo na hitro premečeš (odsvetujem posege z kuhalnico ali žlico) in na to vržeš iz vode potegnjene špagete. Če mene vprašate, barila št.7. Tistih nekaj kapljic vode odlično poveže vso zadevo, ki pa jo je potrebno TAKOJ servirati. Bistvo je v zelo primarnem okusu. Še kozarček kakšnega lahkega cabernet-sauvignona in njammm!!! Buon apetito!!! kuharamater

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

3. nov 2006 9:09

Svašta! Kako je vam uspelo zagledati še školjke?? Zdaj si bom pa prav posnel reklamo in jo preučil na slowmo... :) Čeprav kuharamater deluje prepričljivo. Kakšne posege to odsvetuješ? LP auachiuaua

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2006 10:07

Saj lahko zadevo narediš tudi brez vongol. Pa češnjevce prereži na pol, da bo potem omaka bolj sočna. BTW: a šparglje imaš v zmrzovalniku - ker če jih nimaš, bo treba kar nekaj časa čakati, da bodo prišli na tržnico. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. nov 2006 10:24

Včeraj sem tudi jaz videla to reklamo in ugotovila, da gre za vongole. Pozorna pa sem postala prav zato, ker je avačivava povpraševala po receptu...Saj veste, kar skočim, ko kdo po čem vpraša... Aja, pa dobrodošlica dvema novima članoma, tale kuharamater in avačivava (oprosti na pisanju v stilu piši kot govoriš, a preden jaz tiste a je in uje spravim v red pri svojih letih, temu primerno počasni pameti in hitrih prstih, bi trajalo in trajalo...) Je pa res, da reklame snemajo in recepte fotografirajo z svežimi sestavinami, zaradi intenzivnosti barv...Vem iz lastnih izkušenj. Vendelina, pa še nekaj for you only: včeraj zvečer smo jedli prave jadranske lignje, ulovljene dan prej z rta Kamenjaka na ribiško palico....30 cm je imel vsak, brez lovk...Kaj praviš? Ajde,pozdrav vsem, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti