The essential pasta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. dec 2006 15:54

mimika, sem si rekel da bom čist tiho o knjigah, pa si me za jezik povlekla. Kot se mi zdi, če kupiš eno knjigo, dobiš jo direkt, brez kakršnih koli stroškov, če jih je več pol carina odpre in ti zaračuna. Ravno danes sem dobil " paket ": sedem knjig, od tega dve tehnične, ena vrtnarska štiri kulinarične ( vse slaščice, da se ti zmaša ), $135,80, carina zaračuna DDV 8,5 % , to znese 2.206,00 sit ( piše na računu od carine ) pa še pošta 1100,00 sit. ( saj sem že nekje povedal, to je vseen ceneje, kot da iste knjige kupiš v angliji, takrat ni teh stroškov, knjige pa so dražje na amazon.co.uk. Pri mojih današnjih knjigah je najbolj zanimivo to da sem dobil e-mail, da so poslali 22.11. , to se pravi , da so prišle v osmih dneh ( prišle so včeraj, jaz imam poštni predal pa včeraj nisem bil na pošti ), Veri ( če bereš ), ne vem če lahko tako hitar pridejo z ladjo. pa če že čvekam, evo prvi recept ( najbolj enostaven) iz knjige " candy cookbook ": 90 gr kremnega sira 3 skodelice mletega sladkorja 1 kaplica jedilne barve 1 kaplica arome ( meta, vanila, lemona, pomoranča po izbiri ) Vse dobro pregnetiti in oblikovati majhne kroglice in servirati _( drugega nič ne piče ). Recept, seveda še nisem pskusil, poskusite na latno odgovornost ( po sestavinah sodeč, ni nič nevarnega, ne bo eksplodiral ). a ja, receptu se reče: after dinner mint ( vanila............. ) ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 01. dec 2006 15:57:52

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. dec 2006 20:17

ezoj, kako sem ti fovš kuharskih knjig. Moji naslovi pa tudi vsebina niso tako sladki: Place, Textures of Place, Topophilia. Ampak tudi moje sladko obdobje bo še prišlo. Upam. Saj me tisto doplačilo 2700 tolarjev ni motilo, motilo me je, da sem morala na pošto. Bo že boljše. mimika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. dec 2006 15:55

Včeraj sem dobila svoj paket knjig, očitno res niso šel z ladjo:) Mogoče mislijo, da smo doma bogu za leđima, pa rajši napišejo daljši čas... NO, je pa žal bilo treba plačat tako carino (cca 3500) kot slovensko poštnino (cca 4500), so pa res debele knjige... Ampak do sem me pošta pride 20x manj, kot od meje do Lj... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. dec 2006 4:36

Moram popravit - plačat je bilo treba samo poštnino, carina je že vračunana v original računu, pošljejo ti samo potrdilo o plačani carini, plačat je pa ni treba posebej. Samo poštnina torej. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti