The essential pasta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. nov 2006 16:02

Jaz pa sem nazadnje dobila finsko kuharico (mini izvedba), na poti pa je brazilska... Najbolj eksotična, kar jih imam, pa je iz Senegambije...Mamamia mamamia

kluni  

član od: 19.12.2004

sporočila: 13

30. nov 2006 20:32

Tudi jaz sem jo danes dobil. Čeprav so mi pred kakšnim tednom preverjal na Amazonu, kje je pošiljka, in je pisalo, da ne bo dostavljena pred 25.12. Morda pa Američani ne vedo, kje je Slovenija. Zdaj bom končno lahko tisto močno okrnjeno fotokopirano verzijo vrgel proč. kluni - one life, live it

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. nov 2006 22:54

Hihi, ežoj, pa ti ni žal za Kuhinje balkana, a ne? Sporoči, ko boš spet kako sladkarijo sprobal, jaz zadnje čase nič ne morem in samo sanjam o tem, kako kuham... Včeraj mi je ratalo naredit cvetačno juho, sicer pa samo ležim - grrrr! kluni in ežoj, pošiljke iz Am., če daš normalno (najcenejšo) varianto, potujejo z ladjo, verjela ali ne! zato pa tako dolgo traja, kak mesec. jaz čakam, da mi enkrat pred božičem dostavijo Proffesional pastry chef in Advanced proffesional pastry chef. Do takrat bom valjda že ok! Sem gledala eno podobno v Konzorciju že eno leto, samo stane tu 21 tisočakov, kar je malo preveč, da bi kar šla z mano domov (ker pač ni edina, ki bi si to želela...) In sem šla na amazon in tam, reci in piši stane tale ista knjiga slabih 9 jurjev! Potem pa se čudijo, da ne gremo več v naše knjigarne po tuje knjige... Pa še zoprni so ponekod, jaz sem na eno knjigo čakala 1 leto in pol! Tipo je bil preveč zaposlen s pasjanso, pa jo je pozabil naročit... Čeprav ni priznal, ampak vem, da je bilo tako... Pa naročila sem jo za darilo fantu, kar me je sploh jezilo, ker potem ni prišla niti do njegovega rd (sem jo naročila več kot pol leta prej), niti do novega leta, niti do naslednjega rd!!! Odkar sem si zrihtala Viso me za tuje knjige ne vidijo več... Če imate pa kakega avstrijskega prijatelja se pa splača včasih na amazon.de naročit v avstrijo, saj je potem poštnina brezplačna, pa še druge stvari lahko dobiš, ne samo knjige in CDje. Jaz mam srečo, da se je fantov brat zaljubil v avstrijko:) Ampak tele knjige so se vseeno bolj splačale iz Am, so bile tam pol cenejše... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. nov 2006 23:06

ežoj, še to: na amazon. com ti ne zaračunajo na težo, ampak 5$ na vsako knjigo in 5$ na pošiljko (navadno itak rečeš, naj dajo kar vse skup). To je manj, kot če bi knjigo poslal po slovenski pošti iz Mb v Lj., recimo, preverjeno... Tile dve knjigi, ki sem ju jaz naročila, sta namreč debeli ko satan (tam nekje 6 cm, recimo), pa me je bilo malo strah najprej, koliko me bojo to ocolali, pa nič - toliko kot katerokoli drugo knjigo! Tale pošta restante je pa dobra ideja! Če se fantov bratec razide s svojo ljubeznijo (dvomim, ker pričakujeta), si bom zapomnila:) PS: Essential pasta je pa zakon, ena od tistih, ki je morala z mano domov Komaj čakam, da bom spet lahko normalno stala na nogah, potem bom pa fanta zredila za 10 kg;) Ma rad testenine, sploh pred treningom so priporočljive, tak da se jih nikoli ne brani;) Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. dec 2006 7:39

Veri, veš, da sem se tebe spomnil, ko sem knjigo dobil in jo na pošti v Trstu pregledal, sem si mislil kaj bi rekla Veri če bi videla, a ti jo že imaš. Pogledal sem na amazonu tiste tvoje dve knjigi kaže, da so res zakon ( ena je čez 1000 strani, druga čez 800 ( v mnenju o knjigi je en zapisal: .........večina peciva narejena po tej knjigi tehta manj kot knjiga sama......... ). Glede naših knjigarn imaš prav le glede cen. Tista knjigarna v Ljubljani ( ne vem kako se ji reče, če gledaš od pošte pride levo od name ) je zelo dobro založena in bi jo lahko, po izbiri postavil kjer koli nasvetu. Pred ene dve leti sem bil v ameriki in bil v knjigarnah v Chicagu, Jefferson Citiju in Memphisu sem bil popolnoma razočaran, nič pametnega nisem našel, kaže, da je amazon spremenil tudi knjigarne v ameriki ( bil sem v nekaj knjigarnah v ameriki leta 1971, jaz nisem mogel ven takšna je bila izbira ). Nekajkrat sem kupil tudi pri amazon.co.uk, ampak sem ugotovil, da je dražje, čeprav za knjige iz amerike treba plačat za ene streoške carine, je vse en ceneje. Glede sladic: pred kratkim sem dobil knjigo " Oh, Fudge! a celebration of America´s Favorite Candy", odpre se popolnoma nov svet sladic o katerih ne vem veliko ( ne vem niti kako se po slovensko reče " fudge " ). Naredil sem ratluk in je takšen kot mora bit ( dobil v Le Clerku jedilne barve in aromo vrtnice ) , še bom napisal kaj več, ob priliki ( v kuhinji balkana je tudi recepr za ratluk, seveda mi ni žal za knjigo, če nič drugega je nekaj dobrih receptov z zelenjavo ). Tudi halvo sem naredil in je skoraj taka kot mora bit, rabim še eno korekcijo in, po moje, bo taka kot mora bit, tudi o tem bom se še oglasil. Ti se pa kar pozdravi ( a si res bolana tako, kot je (menda ) jade pošinila, da boš zdrava čez nekaj manj kot devet mesecev, saj me nič ne briga, zanima me pa vseen, sem pač firbčne sorte ). Evo, jaz se opet malo razpričo Pazi na sebe in bodi lepo pozdravljena ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. dec 2006 8:04

saj jaz sem se zadnjič pri zajtrkih samo hecala noooo. Ne mi zamerit mi pač hormončki nagajajo, pa včasih vidim še stvari, ki jih ni. jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. dec 2006 8:14

ežoj, tista knjigarna je Konzorcij, od Mladinske knjige in jo imam jaz čez cesto. Pa knjižni sejem je v Cankarjevem domu, če koga zanima. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. dec 2006 11:57

ežoj, tista knjigarna je res Konzorcij in tam so blagajničarke super prijazne, gospod pri naročilih pa - hm, kako bi rekla lepo, da nimam dobrih izkušenj z njim - pa ne enkrat...Pasjansa je pač zelo pomembna zadeva... Tako ne naročam več tam, kupim pa kako knjigo iz polic, to pa itak, so take, ki morajo z nami domov, a ne? Nad izbiro se nisem pritoževala, dejstvo je pa, da dobiš knjigo prek amazona ceneje (pogosto za pol ceneje, s poštnino všteto) in predvsem precej hitreje! V konzorciju nisem še nobene knjige čakala manj kot 1 mesec, to je bil res minimum, večinoma pa niso bile prej tu kot v 3 mesecih, eno pa kot sem rekla, sem čakala leto in pol! Pri amazonu pa je že prej ko v 1 mescu tu... Joj, ežoj, bi moral videt "the world biggest bookstore" v Torontu, to je pa res nora knjigarna! Ima prav to ime in ga upravičeno nosi; če te pot slučajno zanese v Kanado, pejdi pogledat:) Se ti bo skegljalo! jaz sem najprej šla v prvi vhod, pa sem si rekla, no, saj je velika, ampak tako zelo pa tudi ne... potem sem pa ugotovila, da sem šla v njihov antikvarjat - je približno tako založen kot naš Konzorcij! Prava knjigarna pa - velika ko nebotičnik! Noro! Koliko knjig sem tam videla, o katerih sem prej samo sanjala po amazonu... Seveda si nisem mogla vseh kupit, ampak že gledat je blo gušt! ežoj, iz kuhinje balkana probaj filije, bi ti znale bit všeč, sicer ni sladko, ampak je pa zanimiv način peke... Plastovito:) Aja, žal sem kar bolna, zaenkrat moram kar antibiotike goltat, pa upam, da bo dobro prej ko v par mesecih... Ker se že en mesec vleče in ratujem nestrpna, ko ne morem nič delat! Nisem navajena ležat, zdaj pa nič drugega ne morem - grrrrr! Lonikaj je že zdaj decemberski knjižni sejem? Do kdaj? Upam, da bom lahko šla... Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. dec 2006 13:59

Veri, do nedelje, pa v nedeljo ni vstopnine, jaz bom šla takrat, pa še 3. december je - Ta veseli dan kulture, bom skočila še v kak muzej. Loni Makaroni

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. dec 2006 14:49

ežoj, mogoče boš vedel, če se dogaja kaj novega pri dobavi Amazonovih knjig. Sem kar redna kupka, tokrat pa sem prvič doživela, da je bilo treba plačati po povzetju. Do sedaj je vedno poštar prinesel domov in nič ni bilo za doplačat. Tokrat pa 2700 sit. 1700 carina in 1000 posredovanje Pošte. Nič več ne razumem. Aja, vrednost knjig je bila 100 dolarjev. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti