The essential pasta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. nov 2006 7:21

Hvala za povabilo vendar sem bolj poredko na tem koncu, in ne bom nič prizkušal v A., zadovoljen sem s Trstom. ežoj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. nov 2006 9:56

juhica101, na katero pošto čez avstrijsko mejo pa ti naročaš? A bi lahko tja naročila jaz tudi druge stvari (preko ebaya...)? Loni Makaroni

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

7. nov 2006 16:17

Še nisem poskušala, Loni, ker imam slabe izkušnje z njihovo banko (krediti in podobno), kjer so imeli organizacijo tako, da dol padeš. Zato sem se odločila za varianto ala knjigarna, ker sem se s tem izognila tudi plačevanju s kreditno kartico...Definitivno pa so bolj prijazni kot oni čez mejo.... LP juhica

kluni  

član od: 19.12.2004

sporočila: 13

11. nov 2006 8:23

ežoj je napisal/a:
kluni je napisal/a:
Tudi jaz sem svojo naročil. Zdaj pa samo veliko potrpežljivosti. kluni - one life, live it
nič ni treba veliko potrperžljivosti, knjige so tukaj v cca 10 dni po tem ko dobiš e-mail, da so knjige poslali. ravno imam v roki eno moje naročilo: knjige so poslali 21.08.06 jaz sem jih dobil 29.08.06. Včasih je res bilo treba potrpežljivosti, knjige so bile tukaj najprej v cca 40 - 60 dni. ežoj
Včeraj sem dobil obvestilo z Amazona, da so odposlali knjigo. Če bo res tako kmalu (njihov predviden čas dobave je od 6.12. naprej), bom zelo vesel. In presenečen. kluni - one life, live it

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. nov 2006 11:02

kluni, vse prej napisano drži, vendar sem zdej mal v dvomih. Jaz imam e-mail za ene knjige, da so poslali 25.10. in, še sedaj niso pri meni ( predvideni čas naj bi bil 21.11., bomo videli ). ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. nov 2006 20:03

pa jo imam, knjigo namreč. Danes sem bil v Trstu in dvignil knjigo The Essential Pasta Cookbok ( ja ja , tudi ribe imajo v ribarnici, preveril in kupil ). Glede knjige, si zasluži nekaj besed. 304 strani, trda vezava veliki format, kvaliteten papir in barvni tisk . Na začetku knjige, na splošno o testeninah, oblike testenin ( z imeni v italianščini, npr. fettucine, mezzaluna, agnolleti, conchigle ......... ) in izdelava testenin. Nadaljuje se : omake, juhe, predjedi,testenine z mesninami, testenine s perutnino, z ribami, zelenjavo, testenine z smetano. Kratko poglavje o sirih se nadaljuje s testeninami v solati. Tudi poglavje o cmokih ne manjka, kako izdelamo cmoke in seveda recepti s cmoki. Potem pride zelo lepo poglavje o nadevanih testeninah ( ravioli, tortelloni......... ), ki se nadaljuje s poglavjem o pečenih tesreninah ( baked pasta ). Zanimivo je tudi poglavje " pasta pronto " ( ............vse jedi so pripravljene v cca 30 min, nekatere so na mizi preden se družina vsede za mizo........... ). Knjiga se konča s poglavjem: testenine kot sladica ( pasta desserts ). Tako na hitro: recepti so videti enostavni, z normalnimi sestavinami, nič eksotičnega, jasno opisan postopek. Vsak recept je tudi poslikan, zelo lepe fotografije. Knjigo priporočam vsem tistim, ki ne marajo testenin in odsvetujem tistim, ki jih imajo radi ( saj ne boste preživeli prelistavanja knjige z vsemi tistimi lepimi fotografijami jedi, kap vas bo ). bravo kluni ! ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. nov 2006 10:47

Pa saj te knjige Essential itd. imajo tudi po naših knjigarnah, niti štiri tisočake niso stale, sem jih kupovala v MB v Mladinski knjiugi v Europarku in še kje. Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. nov 2006 14:28

mamamia, verjetno imaš prav. Ko sem odkril amazon.com, bolj mal kupujem v naših knjigarnah. ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. nov 2006 15:14

Jaz se tudi sprehajam po amazonu, samo sem tak tip, da ko vidim kuharsko knjigo na polici, mora z mano domov...Kdo bo čakal nekaj dni...No, druga zgodba so pa knjige, ki jih pri nas ni.... mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. nov 2006 15:54

To se tudi strinjam ( da, ko knjigo imam v roki " mora z mano " ). Ne dolgo tega, sem bil v knjigarni in so z mano domov šle: Kuhinje balkana ( To je zakrivila Veri ), pa zmeraj sestra Vendelina v mehki vezavi. Pa še, teh dveh ni na amazon.com. ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti