The essential pasta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2006 16:00

moja je napisal/a:
Ali se moraš registrirat, da lahko kaj naročiš? Lp moja
moja, ko zbereš knjigo(e) v " nakupovalni košarici ", greš v nakup, takrat te vpraša a si novi kupec. Takrat se recimo " registriraš " in zbereš geslo, prihodnjič ko prideš le vtipkaš geslo in ostale podatke ni treba vnašat znova. Lepo je tudi, da si knjige zbereš v nakupovalno košarico in jih ni treba kupit, počakajo te v košarici ( zdi se mi 3 mesece ) ( seveda jih zmeraj lahko zbrišeš in nič ne kupiš ). Pihajo ti na dušo tudi tako, da ko prideš gor pričaka te pozdrav: halo xy, imamo priporočilo za vas in ti ponujajo knjige iz tematike, ki jo ponavadi kupuješ. Sprejmejo kartice masterkard in diners, zagotovo, zdi se mi, da tudi viso. ( ko devaš podatke o kartici, pravijo , da je varna povezave, verjetno tudi je, nikoli ni bilo nobenih problemov ). To velja za amazon. com in amazon.co.uk, podobno je tudi pri barnes&noble. ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. nov 2006 17:00

@ežoj: a mi lahko nekaj vec napises o poste restante v Trstu - kot castna Primorka se tam okrog pogosto potikam, pa ze nekajkrat sem bila razocarana, ko mi kaksne stvari z amazona niso hoteli poslat. Na katero posto si das poslat knjigice in kako jih dvignes - s katerim dokumentom, koliko casa te cakajo in podobno? lp, proxima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2006 21:11

proxima, če kupujem rabljene knjige pri amazon.com dam naslov: ime priimek poste restante Trieste Italy po pravilih ( menda mednarodnih ) pošiljka na poste restante počaka 30 dni in se potem vrne pošiljatelju. Za tole knjigo o testeninah sem dobil e-mail, da so jo poslali iz ZDA drugega novembra, recimo, da bo knjiga v Trstu čez en teden, torej devetega, torej skrajni datum do katerega moram priti v Trst je deveti december, jaz bom šel enkrat od petega do devetega in knjoga bo sigurno tam. Knjiga pride v Trst na glavno pošto to je v bližini avtobosne postaje ( recimo 5 - 10 minut peš ), v pošti greš po stopnicah na prvo nadstropje šalerja sta dva prva ( ali zadnja, ne vem točno, nekaj so spremenili, vprašaj kje je poste restante, po italijansko se reče " fermo posta " ), treba je pa odtrgat številko in čakati ko pride tvoja številka na vrsto, številka se prižge nad šalterjem ( sliši se komplicirano pa sploh ni, če jaz uspem ko ne znam nič italijansko, boš tudi ti ko verjetno znaš, ali vsaj razumeš ), na šalterju je treba pokazat osebni dokument, naša osebna iskaznica je v redu, ( ni treba nič plačat ), potem ko knjigo dobiš, stopiš nekje stran, razpakiraš, pogledaš, prelistaš, pogledaš kazalo, indeks in pol počasi greš niz stopnice proti izhodu, kreneš na desno, potem nekako poševno da prideš na glavno ulico ( menda je via Carduchi ) in takoj sto metrov na desno je ribarnica, greš noter in si obvezno kupiš vsaj en kg. ribe ( če imaš dovolj časa lahko greš še par sto metrov naprej in pogledaš kaj imajo na zelenjadnem ( pokritem ) trgu, ponavadi ni treba nič kupit, obisk je le informativne narave, potem pa ribarnica ). Ko je vse to opravljeno, pol greš nekam na kavo, in obisk Trsta se lahko zaključi. Enkrat se mi je naredilo, da sem kupoval rabljene knjige iz Anglije, pol so poslali e-mail, da pošljem poštno številko za Trst, jaz pa nisem vedel, pol sem pojsnil, da sem iz SLO in so mi knjige poslali v SLO. Pri Barnes&Noble ni teh težav, ( pošljejo rabljene knjige ) vendar oni imajo ponavadi slabšo izbiro. Evo, ja se opet malo razpričo, upam, da ti te informacije bojo koristile ( predvsem tiste o ribarnici ), bodi lepo pozdravljena ežoj

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. nov 2006 21:23

Loni, knjigarna naročuje knjige prek centrale v lj, ne vem sicer katere. Recimo Almost Heaven pride 8 ameriških dolarjev. Plačala sem 1900 za knjigo. Poštnina je bila vračunana v ceno (ZDA-LJ) in je prišla okoli 400 sit. Vendar me dostava do doma ni stala ničesar. Če bi se s Koroške vozila v Trst? Ežoj koliko pa pride poštnina za knjigo, ki ti joo pošljejo npr. z Amazona? LP juhica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2006 21:42

juhica, ta knjiga o testeninah je rabljena in stane $1, poštnina pa je $ 9,98. v roki imam račun iz avgusta, tri knjige $55,29, poštnina $ 17,96 Poštnina je ( menda ) odvisna predvsem od teže knjig. Glede stroškov: no, ja, jaz rečem grem v Trst na kavo, pogledat kaj imajo v ribarnici in na trgu, zraven bom pa še dvignil knjigo na pošti. lp ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 04. nov 2006 21:46:23

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. nov 2006 21:59

pa še to,( pol pa neham, imate me že dovolj ), enkrat poleti sem kupil po povzetju kuharsko knjigo Ivana Ivačiča, knjiga stane 5.900,- SIT, poštnina je bila cca 1400 sit, tako, če mi iz ZDA zaračunajo par jurjev za poštnino se mi to ne zdi veliko. lp ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. nov 2006 22:18

:))))))))))) Zelo nazorno, hvala, ezoj :)))))) Bom takoj naslednjic raziskala, kako se pride od torri d"europa do glavne poste, da o ribarnici ne govorim :)))) lp, proxima

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

5. nov 2006 22:14

Ežoj, informacij ni nikoli dovolj. Hvala. LP juhica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. nov 2006 5:57

juhica101, jaz sem iz zasavja in meni je povsod v tujino enako daleč, tebi s koroškega je Austrija blizu, vse napisano za Trst velja tudi za ( tebi ) najbližjo vas v Austriji. lp ežoj

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

6. nov 2006 18:25

Misliš, da so Avstrijsci kaj manj trdi kot Italijani. Bi morala probat v Pliberku, ker v Laboti nečejo govorit slovensko, nemško pa tk šprehajo, da jih nč ne morš zastopit, oni pa tebe nečejo, če uporabiš knjižno nemščino... Če pa se odločiš, da probat v Avstriji, vabim na kavo... LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti