Pita z vanilijevo kremo

luna72  

član od: 5.9.2006

sporočila: 35

15. nov 2006 16:53

Mi “crema pasticcera” delamo iz : ½ litra mleka, 2 jajc, 2 žlic sladkorja, 2 žlic moke in limonine lupine ; jajca in sladkor malo stepemo , dodamo izmenoma moko in mleko (da ne nastanejo grudice). Kremo segrejemo skupaj z limonino lupinico in medtem stalno mešamo -ne sme vret, ampak nekaj minut “brbotat”. Ohladimo tako da na površju stresemo malo sladkorja v prahu ali vsako toliko mešamo (da ne nastane “skorjica”). LP luna72

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 469

17. jun 2008 16:05

Pozdravljene!

Pppp ali pa mi lahko tudi kdo drug pove; če dam na pito takšen preliv kot ga je opisala pppp (všeč mi je vse kar je z vanilijo) ali lahko dam jagode na ta preliv tik pred koncem pečenja ali jih moram zamešati v kremo (nabrala sem jih celo skledo).

Hvala.

gobica1402

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. jun 2008 16:34

gobica1402,jaz bi jagode dala na koncu, po vrhu, preden das krostato v hladilnik.Tako je tudi izgled lep in se okusi ne mesajo. Ne vem sicer,kaksna je bila tista crostata, vendar na nasem koncu delamo pite z jabolki takole: http://www.kucinare.it/user/ricetta.aspx?idricetta=7 torej testo ,potem kremo in na vrhu na tanke krhlje narezanan jabolka.Lahko na koncu, ko je ze peceno,namazes se cisto malo zelatine,da se sveti. Ce das nadev v sredino, ne bo krhko,ampak rata bolj pocasto.Sicer pa je veliko razlicic te torte in so vse dobre... Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 17. jun 2008 16:35:10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti