Krompirjev pire iz vrečke

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 30. okt 2006 9:34 | ogledi: 14.916 | odgovori: 53

Dobila sem 1 škatlo in me zanima kako se lahko tole zadevo uporabi ali je bolje, da pojesta .

jade

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

30. okt 2006 9:43

hihi....jaz se tudi učim počasi....slano vodo zavri, odstavi dol od vročega, prilij notri malo mrzlega mleka 1/2 dcl, maslo, zmešaj fino da se maslo stopi in dodaj notri prah krompirjev in fino premešaj in pusti stati.... tako jaz delam, včasih fino uspe takoj, včasih pa pravim, da dober krompir iz škatle boljše narediti 4 ure prej in da se ravno v tistem času naredili lep pire krompir....drugače pa jaz bolj kar prisegam na naravno kuharijo pire krompirja...tako da tale škatlica bo zame sedaj še včasih za okras, ko bom želela se zafrkavati v kuhinji .... vegeterianka Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 30. okt 2006 09:44:00

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

30. okt 2006 9:43

Jade, naredi po navodilih, uporabi namesto vode mleko, poskusi in če vam ne bo všeč še vedno lahko daš pujskom. Lahko narediš vetrnice, jih zapečeš v pečici in imaš kot malo drugačno prilogo. lp, Marija

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. okt 2006 9:45

Hvala ampak mislila sem, če se da uporabiti za kaj drugega kot za pire, ker pire raje delam iz domačega krompirje, sicer pa pojma nimam kakšen okus ima sploh ta zadeva iz vrečke. jade

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

30. okt 2006 9:50

Nekateri ga uporabljajo za zgoščevanje juh, omak... Živi

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

30. okt 2006 10:28

naredi po navodilih, na koncu pa dodaj se malo kisle smetane, je super, če nimaš časa. Če dodaš kislo smetano imam okus skoraj taksen kot da bi bil pravi. Lahko pa noter zakuhaš kakšno blitvo ali pa špinačo, korenček. Bernarda85

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

30. okt 2006 11:10

Jaz pire krompir v vrečki največkrat uporabljam samo za zgoščevanje omak in minešter- je fino,ker mi ni všeč okus po moki , kot sam pire pa ga doma ne maramo.Se mi zdi, da je preveč umetno. Aja pa tudi za cmoke sem parkrat poskusila, pa se je kar dobro obneslo. V cmoke sem dala košček sira, je zelo okusno,pa tudi ne razkuha se nič. nenči

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

31. okt 2006 13:52

Poskusi narediti tole: Krompirjev instant zmešaj z mlačnim mlekom(količine ne vem-od oka) in pusti da se zgosti in bo nastalo tako gosto kot krompirjevo testo, nato dodaj malo naribanega muškatnega oreščka in pregneti. Naredi male kuglice, jih nadevaj s koščki sira in ocvri v vročem olju-par minutk. Ali pa naredi male polpetke in jih popeči na maščobi. Meni osebno tale instant pire ni kaj prida, smo ga pa že jedli na raznih smučarijah in hribovskih žurkah. Če je zraven dober golaž, filana paprika, sarma.... je čist ok ANJA

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. okt 2006 16:52

jade je napisal/a:
Hvala ampak mislila sem, če se da uporabiti za kaj drugega kot za pire, ker pire raje delam iz domačega krompirje, sicer pa pojma nimam kakšen okus ima sploh ta zadeva iz vrečke. jade
pa kaj še mečkate s tem krompirjem, za*ukaj ga prašičem pa bo, razen če te firbec matra, kaj to nekateri v stolpnicah žrejo. Če je tako, naredi po navodilu na škatli, pol pa vzemi najmanjšo žličko, ki jo imaš, vzemi na vrh žličke mal pireja, postavi se zraven umivalnika, pire daj v usta, ko začutiš ogaben okus ga takoj izpljuni, ostalo daj prašičem. Ravno teh dni imam težave z zobmi, in večkrat delam pire: lepo skuhan krompir, mal masla in mleka, še angeli bi jedli, če bi imeli.......... ežoj

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

31. okt 2006 19:05

Iz tega krompirja lahko naredite njoke ali svalke (po domače lulke) namesto kuhanega krompirja uporabite krompir iz vrečke, ga zalijete s toplo vodo da se napoji, potem pa naprej klasika za njoke... pehtranka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

31. okt 2006 20:42

No no Ežoj...paz na jezik... Tudi v stolpnicah dobro jemo...in predvsem ne žremo...vi v "bajtah" se pa lahko prašičem pridružite... Tudi takole se lahko pogovarjamo ...a ne....pa raje ne... escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti