baklave recept

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. okt 2006 21:19

mamazeljka, ela, če pazljivo preberete recept, ki ga je napisala titta, boste videle, da gre za vlečeno testo, zapisolo se ji je narobe ( lisnato namesto vlečeno ), ne se prepričevat okrog oslove sence ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. okt 2006 21:55

giorgio401, se opravičujem za devanje nasvetov o uporabi računalnika, res si iskala recept, ne način kako priti do njega. Glede baklav pa še to: meni nekaj časa niso uspevale, ko sem delal sam testo, in sicer zato ker nisem imel potrpljenja, da ga malo posušim ( kot je zapisala mamazeljka ), problem je bil to spečt. Ko sem začel delati od kupljenega testa imam brezhibne baklave. Če veliko različnih receptov prebereš, lahko te mal zavede: v osnovi je baklava nekaj ( po moje 10 - 20 ) plasti vlečenega testa, nekje vmes pa so ( mleti ) orehi, običajeno narezano na kvadrate ali ( meni ljubše ) rombe, po pečenju zalito s sladkorjem in vodo. To je osnova vse ostalo so variacije na isto temo. Predvidevam, da živiš v Italiji, in ni mi znano a se tam ( tako kot pri nam ) dobi vlečeno testo v vsaki samopostrežbi, če se, potem imaš baklave zelo hitro pripravljene. Če se ne dobi v samopostrežbah, verjetno se dobi v trgovinah z orientalnimi potrebščinami ( po grško se reče " filo ", po turško " jufka ", po arabsko ajeen ) bodi lepo pozdravljena ( veliko uspeha s baklavami ) ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. okt 2006 21:57

rebecca, hvala. ežoj

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

31. okt 2006 9:48

dragi rojak ezoj, hvala za tako prisrcno pismo...TO so ravno taksne baklave ki sem jih jedla kot dekle ........., ravno taksnih se spominjam.vecplastne in z sladkanim sokom polite(da se je kar vleklo), hvala ti tudi za objektivno razlago mojega vprasanja oz. nasveta.nic slabega nikoli nikomur ne zelim in ne mislim sem otrok soncne narave in dobrovoljcek zato, me sodniska ocena nika rebecce tembolj cudi da ni razumela poante najinega pisanja... vsekakor si ne bom vec drznila javno , sprasevati za kakrsnekoli recepte, ki bi si jih zelela narediti..osebne prijateljice, ki sem jih spoznala na tem forumu pa bom.ker upam da mi ne bodo zamerile na moji nevednosti...., in ker vem da so to zlata dekleta.. lep dan in soncni pozdrav ti posliljam iz san-marina laurapazzini

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. nov 2006 13:42

giorgio401, ti samo hrabro z vprašanji na plano, se bo že našel kdo, ki ti bo lahko pomagal. Če pa ti kdo kakšno "spusti", pa pri enem ušesu not in pri drugem ven...Vsi smo že skozi dali, da so se naša vprašanja in pripombe komu zdeli neumni, pa smo vseeno še vsi tu skupaj... Tako da ti kar sprašuj, mi bomo tudi, brez skrbi...Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2006 17:13

jankica je napisal/a:
Giorgio401, ker je Mamamia na forum dala en dober link za torte iz "Yuge", sem tam našla tudi baklave: http://www.uputstva.net/recepti/kolaci/baklava.htm Pa dober tek! jankica
Na tem linku sem videl, da je lahko nadev tudi od maka ( sicer, zakaj pa ne ), prvič sem to opazil pri enem receptu za baklave v " bazi ", to moram poskusit. ežoj

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

3. nov 2006 17:56

sem brez besed....jankica hvala za pomoc..mammamia potrjujem moje misli in opazanja..........hvala., res si to kar sem ti ze povedala.ostani taksna kot si mammamia..... laurapazzini

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. nov 2006 20:10

ej, giorgio, saj ti tudi rebecca ni hotela nič slabega, hotela ti je samo povedat, kako bi našla še več receptov za baklave. Jaz rada delam baklave, začinjene s kardamomom in z različnimi oreški, ne samo orehi, ampak še mandeljni in sezamom, tudi moje so v bazi, če bi te slučajno zamikale kake malo drugačne baklave, so pa vse po istem principu, kot je povedal ežoj. Itak tile orientalci vse utopijo "u šečeru":) Evo, tele so moje, ppp je zraven pripela še slikico, da si lahko pogledaš, če je to to: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4594 Ežoj, tudi jaz mam najrajši narezane na rombe, mi nihče ne verjame, da imajo rombaste drugačen okus kot kvadratne Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti