baklave recept

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

tema odprta - 29. okt 2006 18:06 | ogledi: 3.089 | odgovori: 22

spominjam se da sem ,kot dekle bila cisto nora na tele sladice ali je to mozno doma narediti? mi prosim pomagate z receptom ce ga kdo ima?? pojedla bi jih za zacetek eno tono....

laurapazzini

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. okt 2006 18:28

giorgio401, a se tako slabo znajdeš na računalniku. Klikni "recepti" v rubriki "kuhanje",potem, pri dnu strani klikni slikico sladice in najdi po abecedi baklave. Sedaj se mi ne ljubi gledat recepte, jaz delam po " lastnem " receptu od kupljenega testa, gre hitro in je enostavno, če se ti recepti zdijo komplicirani, ti bom napisal moj recept. lp ežoj

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. okt 2006 19:00

originalen, sodelavka je iz tistih krajev: Potrebujemo Listnato testo 400 g orehov-mleti 1 lonček masla 1 žlica vanilijevega ekstrakta 1 žlica cimeta 1 lonček vode 1 lonček sladkorja Pol lončka medu Premešamo orehe in cimet. Na dno pekača damo testo, vsako prvo plast testa premažemo s stopljenim maslom, vsako drugo posipamo z orehi. Nazadnje damo dve plasti, prelijemo z maslom in posipamo z orehi. Narežemo na kvadrate. Damo v ogreto pečico in pečemo cca 50 minut do zlato rjave barve. Preliv: kuhamo vodo in sladkor, da je zmes popolnoma svetla. Dodamo ekstrakt vanilije in med, premešamo in polijemo preko vroče baklave. Dobro ohladimo. Najboljša je drugi, tretji, četrti dan…. če je prej ne zmanjka. titta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. okt 2006 19:41

Jaz jih delam po turško, tudi z lešniki ali pa pistacijami, sem pa že tudi kombinirala, orehe in zadnja plast lešnike z vanilijevo kremo. Bilo je nekaj posebnega, drugačnega in zelo dobrega. Kakega recepta nimam,delam po ustnem izročilu dodam pa med orehe vanili sladkor in rozine, prelijem pa s segretim mlekom in medom, ali pa s sladkorno vodo. V Turčiji so baklave zakon, samo moraš najti dobro domačo slaščičarno, ker v turističnih mestih delajo vse bolj industrijsko. Dobre sem jedla tudi v Bosni in pa Srbiji, v Grčiji pa mi niso bile všeč. Kyara

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

29. okt 2006 20:53

vsem se najlepse zahvaljujem za priloge. vse bom probala. in pojedla! in me nic ne briga za koliko kilogramov se bom udebelila!.... ma posebej pa tebi Ezoj, moram povedati, da nisem nepismena mogoce se ne znajdem dobro na racunalnku , kot ti, vendar meni se ne odprejo strani tukaj, kot bi si jaz zelela......drugace ne bi prosila se za kaksen recept. meni odpre KULS samo en recept, ker nazalost iz tujine nisem enakopravna z vami pri placilih.... in zato, tvojo kritiko ne sprejmem!, kajti prosila sem za recept a ne za mnjenje kako se znajdem na PC-ju. pa brez zamere.l.p. laurapazzini

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. okt 2006 10:16

Giorgio401, Ezoj ti je dal lep nasvet kako najdes zeljen recept - tudi iz tujine, ne glede na to da nimas plus paketa. Malce vec strpnosti in dobre volje s tvoje strani ne bi bilo odvec. Pa pejmo se enkrat (da se bos lahko jezila tudi name - OK ), na levi strani imas razne rubrike in podrubrike oznacene s solnicami, si nasla? ce kliknes na recepti se ti odpre tale stran: http://www.kulinarika.net/recepti.asp zrolas se dol, z misko ali kurzorjem kjer so ikone in kliknes na tisto, ki te zanima - tu konkretno sladice. Dobis abecedni seznam receptov za sladice, baklave so na strani 2 - voila.... http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?sor LP, R.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

30. okt 2006 19:37

titta,tvoj recept mi je všeč,samo nekaj me zanima.Se ta baklava res dela iz listnatega testa in ne iz vlečenega?Hvala za odgovor! ela

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

30. okt 2006 19:54

Ela kolikor jaz vem se baklava dela iz vlečenega testa,veliko sem jih že pojedla in nobena ni bila iz lisnatega testa ampak vse iz vlečenega testa,ki jo nekatere kupijo nekatera pa naredijo same (v tem primeru pustijo da se testo nekoliko posuši).Vse baklave ki sem jih jedla pa so bile božanske in vse so bile od južnih sosed,tako da bi rekla da drži teorija da se dela iz vlečenega testa. mamazeljka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

30. okt 2006 21:19

jooooj, sorry, vlečeno testo. se res opravičujem, to mi je avtomatsko zletelo po tipkovnici. upam, da še nič narobe. res, še enkrat opravičilo. titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti