Sataraš

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

tema odprta - 28. okt 2006 11:56 | ogledi: 6.036 | odgovori: 10

Ali mi lahko prosim kdo pove originalni recept za sataraš? Povsod, kjer iščem, je "na moj način", "malo drugače"... nekje je z rižem, nekje z mesom. Kaj je torej pravi sataraš?

Hvala, lp

Scorpy

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

28. okt 2006 12:39

pravi sataraš, saj tako me je učil moj oče. Prepražiš čebulo potem vržeš notri narezano papriko ( rumeno in rdečo ) in na koncu še narezan paradižnik in mešaš, mešaš dokler ne izgine cel sok od zelenjave, malo lahko ostane za okus. No to mešanico potem lahko zapakiraš v vrečke in vržeš v skrinjo. Vsako posamezno vrečko lepo odtališ, zelenjavo mesanico na olju mičkano prepražiš, da se zelenjava malo segreje in na koncu ubiješ dve jajci in dobiš lepo sataraš. dodaš lahko česen, peteršilj. dober tek vegeterianka

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

28. okt 2006 13:01

Tudi jaz delam enako kot vegeterianka ,le da postim malo več soka ,ga solim ter ga vložim v kozarce,ker nam je bolj všeč takšen kot pa iz skrinje. Balu balu

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. okt 2006 13:32

vegetariankin recept je ZAKON. titta

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

28. okt 2006 13:55

Tako je mene in brata ate razvajal ob nedeljskih jutranjim satarašom, ko sva kot otroka gledala živ- žav v postelji, tako da sva oba dobila lepo na pladnu servirano, ko sva oba še bila pod odejo..., kje so tista leta.Sedaj če hočem jesti pa moram sama vse narediti in konec uživanja z zajtrkom v postelji. ...ima kdo čarobno uro da čas zavrtim nazaj???????? P. S saj jaz tudi pustim malo soka še za okus, ne čakam da vse izhlapi, toliko omakce za vzorec. Potem lepo dam vrečke na pladen in v skrinjo, tako sok ali voda ne teče po skrinji. Ko se vse lepo zamrzne pa jih dam dol iz pladnja in lepo pladen ven iz skrinje, vrečke pa nazaj letijo v skrinjo. vegeterianka a ja solim in popram šele, ko delam zadevo z jajcim. Za skrinjo ne solim sataraša. Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 28. okt 2006 13:55:56 Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 28. okt 2006 13:57:50

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

28. okt 2006 16:43

Enako pripravim sataraš kot Vegetarianka. Spravim v vrečke in ko rabim,dam v ponev,segrejem in dodam jajčka.Zelo praktično in okus ima kot sveže pripravljeno. nenči

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

28. okt 2006 17:21

Jaz pa sem mislila, da je samo en recept. Tudi jaz ga delam tako kot Vegetarianka, včasih ga imamo kar za kosilo ali večerjo, sploh poleti, ko je zelenjava doma. Tudi jaz bi rada kdaj pa kdar svojo uro zavrtela za par let nazaj, pa ne vem, če bi bilo še tako lepo, kot se mi zdi zdaj. Lep pozdrav. Malčica

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

28. okt 2006 19:55

no, super recept ste mi povedale, ga bom jutri naredila. Samo še to - a paradižnike olupite? Drugače se pa tudi jaz spominjam, ko sva bili s sestro majhni in sva na raztegnjenem kavču zjutraj gledali Živ-žav, samo, da sva midve dobili žgance in belo kavo:) Ali pa je oči na čisto majhne koščke (vojačke) narezal kruh in vsakega premazal z medom ali marmelado. Ja, je blo luštn... Scorpy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. okt 2006 11:05

Kolikor vem, paradižnika ni treba lupit, razen če koga moti sam olupek. Meni to sodi k satarašu... Praviloma ga delam z rižem, brez mesa, in ga uporabim kot prilogo. Je pa recept, ki ga je poslala vegetarianka, železna osnova, ostalo so priredbe. Mamamia mamamia

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

29. okt 2006 11:41

paradižnik ni treba olupit, preveč packarije in dela je s tem, pa tudi olupki niso izraziti v satarašu...tako da brez problema z olupkim, lepo na kocke narezat paradižnik ...in uživat v dobri hrani. Mi ga tudi imamo včasih za večerjo ali kosilo, najbolj mi je všeč, če se da še malo česna in petešilja. vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti