Grška hrana in restavracije

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

tema odprta - 30. dec 2001 14:31 | ogledi: 11.309 | odgovori: 6

Zanima me, kako vam je grška hrana všeč in kje bi lahko dobila kakšen recept. Enkrat sem že bila v Grčiji in sem zelo uživala v njihovi kulinariki in bi te užitke z veseljem kdaj ponovila ...

Kako je pa kaj z restavracijami? Mi lahko kakšno predlagate (v Ljubljani)?

Hvala za odgovore in lep silvesterski večer vam želim!!!

Tina

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

30. dec 2001 21:59

Prav za Grško restavracijo ne vem, se pa sem ter tja odvijajo različne oblike grških kuhinj po znanih slovenskih restavracijah, kot popestritev gostinske ponudbe, ampak bolj v poletnih mesecih. Potrpite še malo, da nas bo pogrelo sonce in lahko boste ponovno potovali v to čudovito deželo.......... Poskusite si pripraviti TADZIKI( kako se pravilno napiše žal ne vem) po tem receptu: Naribajte kumarico na trakove, solite in poprajte, dodajte 2 jogurta in čajno žličko sladke rdeče paprike, lahko tudi dodate narezan petršil ali drobnjak in dobro premešajte.. Jed hranite v hladilniku. Ladko jo uporabljate kot namaz, predjed ali solato ...........njam tudi meni je všeč Grčija! ( še posebaj Grki) Anča

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

31. dec 2001 19:38

...v glavnem je grska hrana premastna. No, rib in rakcev, ter morskim sadezem (posebej jezem) se pa ne izogibam, kakor tudi njihovimi izvrstnimi vini ne. Grki so mi vsec, tisti stari, ki so ze izumrli. Grkinje pa imajo za moj okus prekratke noge Pa super Silvester vsem Henri Henri Ratej

neznan uporabnik

2. jan 2002 13:25

V stari Ljubljani je grška restavracija. Pred kakšnim letom, ko so jo odprli, sva jo s prijateljico preiskusili. Hrana je bila povprečna, postrežba pa že skoraj neverjetno slaba. Natakar, ki naju je pozdravil pri vratih, je govoril samo angleško. Njegova naloga je bila samo ta, da naju pozdravi in preda drugemu natakarju, zato nikakor nisem razumela, da se še ni naučil "Dober dan!" in "Nasvidenje!". Najbolj pa naju je razjezil natakar, ki naju je postregel, saj se je do naju vedel več kot pokroviteljsko in nama na vsak način hotel vsiliti njegove jedi ter nama skoraj prepovedal naročiti "najin" izbor. Počutile sva se kot v kakšnem poceni filmu nekje na jugu, kjer ne poznajo besede emancipacija. Oboroži se torej s kakšnim pravim mačotom in uživaj. Vino je bilo dobro. Helena

neznan uporabnik

3. jan 2002 15:43

Avtor: anja .... Poskusite si pripraviti TADZIKI( kako se pravilno napiše žal ne vem) po tem receptu: Naribajte kumarico na trakove, solite in poprajte, dodajte 2 jogurta in čajno žličko sladke rdeče paprike, lahko tudi dodate narezan petršil ali drobnjak in dobro premešajte.. Jed hranite v hladilniku. Ladko jo uporabljate kot namaz, predjed ali solato .... V gornjem receptu manjka česen. Česen je ena od glavnih sestavin tadzikija (ali tsatsikija).

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

3. jan 2002 19:30

ja čisto po moje, da sem ga pozabila....moj želodec ga zavrača ( česen namreč)! Ampak tudi brez česna je čisto O.K. Anča

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

4. jan 2002 13:53

Hvala za recept! Bila sem v grški restavraciji, ampak sem kar malce razočarana. Precej dolgo smo morali čakati (čeprav je bilo prazno) in hrana ni bila nič posebnega. Mogoče sem jaz nekoliko bolj izbirčna, ker sem že jedla čisto pravo grško hrano, ampak se mi vseeno zdi, da bi se dalo (predvsem) meso na žaru bolje pripraviti... Zgleda, da bo treba kar v Grčijo na njihove dobrote... Lep pozdrav, Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti