Račja prsa

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

tema odprta - 27. okt 2006 14:35 | ogledi: 17.454 | odgovori: 14

Lepo pozdravljeni,

bliža se martinovo in večkrat pripravim račko. Božansko, vendar je z njo veliko dela. Letos bi rada pripravila samo račja prsa, pa me zanima kjer bi jih lahko kupila? Ali se dobijo tudi gosja?

Hvala in lep pozdrav.

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

6. nov 2008 16:02

tudi jaz sem danes po trgovinah iskala račja ali gosja prsa-brez uspeha mogoče kdo ve,kje se jih da kupit? lep pozdrav cheleste

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

6. nov 2008 16:03

Jaz sem jih videla pri najboljšem sosedu - v hipermerkatorju v zmrzovalnikih, kjer imajo perutnino in divjačino.

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

6. nov 2008 16:34

hvala,ravno se odpravljam ven,bom pogledala,pa sporočim,če mi uspe. pozdrav cheleste

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. nov 2008 18:31

Ampak Trixi, daj razloži malo, kaj delaš z račko, da je z njo veliko dela ? Imaš morda kak dober recept, ker če jo daš samo pečt potem s tem ni ravno ne vem kako garanje. Res pa je zelo dolgotrajna in zahtevna priprava pekinške race, to pa traja dan ali dva. Račja prsa imajo občijano v Leclerku, morda pa jih je trenutno zaradi Martinovega zmanjkalo. Velja pogledati. LP hedonist

morg  

član od: 8.3.2010

sporočila: 2

28. feb 2011 13:39

Da ne bom odpiral še ene teme, bom vprašal kar tule. Kje se da dobiti račja prsa v Ljubljani? Zadnji dve leti sem jih kupoval v trgovini Antagra na bežigrajski tržnici, pa so mi jo zaprli. Bila so vsaj 30% cenejša kot na osrednji tržnici (kjer jih verjetno še vedno imajo, a bi raje našel kakšna malce cenejša, saj je na tržnici vse pretirano drago). V Leclercu jih še nisem zasledil, prav tako ne v nobenem Intersparu, bom pa danes pogledal v Mercator Hipermarketu, saj grem ravno tja (sem iz okolice LJ). Hvala za odgovore in lp, Tomaž morg

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

12. nov 2012 4:37

Osebno sem prav tako žlelel, zdaj pred martinovim dobit račja prsa, ampak meni najboljižje večje trgovine, planet tuš in citycenter celje so v obeh poizkusih dejali, da jih ne držijo in jih tudi ne bojo. Ne razumem enostavno zakaj , ampak ok. 

Kolega mi je dejal, k je iz ljubljane, da se večkrat pojavljajo v hoferju, enkrat sem jo papcal in odlična zadevca... praktično ti porabi 8 do 10 minut za peko, tko kot recimo pljučna za v smislu biftek na žaru, zakon zadevca res. 

dkrajnc24

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

12. nov 2012 9:33

Pozdrav,

račja prsa imajo vedno pred Martinovim v Lidlu-zmrznjena.

Branka

branka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. nov 2012 19:57

Jaz sem prsa kupila v Lidlu, dala v kvašo, včeraj smo jo pojedli. Cela ptica je za nas preveč, pri ački pa je veliko slabih delov. Zato je taka rešitev boljša.

Pri ptici je veliko polivanja in dolgo traja.

F r i n a

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

12. nov 2012 20:28

Tudi jaz sem letos kupila račja prsa in tvegala nakup v Lidlu. Tudi nam je cela račka preveč. Lepo sem jih odtajala dala v kvašo malo sojine omake, stisnjena pomaranča, sol, poper, timijan, česen, malo belega vina. Naslednji dan sem jih opekla na maslu in spekla v pečici najprej na eni strani. Zalivala z kvašo, kateri sem dala malo juhe. Na koncu sem kožo premazala z kisom in medom. Ker nimamo radi rožnate sem jo malo več pekla. Bila je odlična! Mehka, pomaranča je bila super kombinacija. 

Mi je pa cela bolj všeč kot je pri ribi... Nekako kosti naredijo piko na i v končnem okusu....Bo treba koga povabit, da jo naslednje leto pojemo....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. nov 2012 20:32

Koliko vas pa je da race ne pojeste? Pri nas jo je za dve do tri osebe komaj dovolj, ker razen prsi, malih bederc in nekaj kože drugega kaj dosti ni.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti