Morske jedi

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 27. okt 2006 9:47 | ogledi: 5.679 | odgovori: 13

Kako pripravljate jedi iz morskih sadežev, ki se kupijo zamrznjeni ( lignji, školjke ...). Sama tega ne jem, moj mož jih pa obožuje in bi mu rada pripravlia kaj ukusnega. Ideje prosim.

Lp,

Klavdija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. okt 2006 9:49

Najraje v rižoti ali pa v paradižnikovi omaki za preliv čez testenine. Loni Makaroni

pikica53  

član od: 18.12.2009

sporočila: 7

20. dec 2009 12:00

ali pa gratinerane školjke.. tudi sama sem ljubitelj morske hrane.. ali pa polnjene lignje...z tržaško omako. pikica53

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. dec 2009 13:05

Takole je 631141 iz teh zmrznjenih miksov v katerih nikoli točno ne veš kaj je notri se ne da skuhati ne vem kaj. Kvečjemu, kot so ti že napisali kako rižoto, pol je pa že konec. Sam tega nikoli ne kupujem ,ko pa že sem vedno znova razočaran- ne motijo me toliko neznani projektili kot to, sa de vse skrči na minimum in da potem skoraj v rižoti ni nič. Boljše je iti v ribarnico in nabaviti sveže sadeže ali pa počakati na poletje in v Dalmaciji izživeti svoje kulinarične potrebe. LP hedonist

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

20. dec 2009 15:18

Najbrž je Klavdiji v treh letih že uspelo kaj sčarati. Mene pa pri zmrznjenih sadežih moti, da so včasih gumijasti, sploh lignji, ne glede na to, kako dolgo se kuhajo. Vedno pa, če le najdem, vzamem mešanico brez surimi palčk. Na žalost pa v večino vrečk tlačijo to packarijo, pa še več je je notri, kot ostalih sadežev. Nazadnje sem v Hoferju kupila mešanico za rižoto (brez surimija, juhu) in je bila v redu, vsekakor se je sadeže v rižoti videlo in okusilo.

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

20. dec 2009 15:25

petkica je napisal/a:
Najbrž je Klavdiji v treh letih že uspelo kaj sčarati. Mene pa pri zmrznjenih sadežih moti, da so včasih gumijasti, sploh lignji, ne glede na to, kako dolgo se kuhajo. Vedno pa, če le najdem, vzamem mešanico brez surimi palčk. Na žalost pa v večino vrečk tlačijo to packarijo, pa še več je je notri, kot ostalih sadežev. Nazadnje sem v Hoferju kupila mešanico za rižoto (brez surimija, juhu) in je bila v redu, vsekakor se je sadeže v rižoti videlo in okusilo.
kaj so to surimi palčke? hvala za odgovor lp!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. dec 2009 17:03

surimi palčke so take na zunaj rdečkaste znotraj pa bele paličice, dolge kakih osem cm, z rdečkato barvo na vrhu, sicer pa  bele barve. Narejene so iz ostankov rib in morskih sadežev, so sestavni del morskih mešanic "v rinfuzi" - že pripravljena mešanica zamrznjenih morskih sadežev. Nekaj podobnega kot masa, ki jo prodajajo oblikovano kot rakovi repki. Sladkastega okusa in z vonjem po rakih.

Skratka, umetna reč, da industrija porabi in proda odpadne surovine pri predelavi rib in morskih sadežev. Ampak meni so dobre, takole malo umetne in sladkaste, seveda občasno, kot včasih juha iz vrečke zvečer, če ni prave goveje pri roki ...

 

Mamamia

mamamia

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

20. dec 2009 17:22

mamamia je napisal/a:

surimi palčke so take na zunaj rdečkaste znotraj pa bele paličice, dolge kakih osem cm, z rdečkato barvo na vrhu, sicer pa  bele barve. Narejene so iz ostankov rib in morskih sadežev, so sestavni del morskih mešanic "v rinfuzi" - že pripravljena mešanica zamrznjenih morskih sadežev. Nekaj podobnega kot masa, ki jo prodajajo oblikovano kot rakovi repki. Sladkastega okusa in z vonjem po rakih.

Skratka, umetna reč, da industrija porabi in proda odpadne surovine pri predelavi rib in morskih sadežev. Ampak meni so dobre, takole malo umetne in sladkaste, seveda občasno, kot včasih juha iz vrečke zvečer, če ni prave goveje pri roki ...

 

Mamamia

mamamia
A je to slučajno tisti, kar dajo tudi na morske pice pa so otroci čisto navdušeni, ker lahko odrolajo? je tako zvito skupaj? vedno sem se spraševala, kaj je sploh to lp!

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. dec 2009 17:33

Surimi palčke so palčke narejene od mesa ribe surimi.

Sicer, zdi se mi, da bo 631141 zelo vesela vaših odgovorov po treh letih.ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 20.dec 2009 17:37

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. dec 2009 9:32

ežoj, zlato, emina je znova odprla temo in odgovori se nanašajo na njeno vprašanje ....

 

Ja, surimi palčke so tisto, kar otroci odrolajo, ko najdejona picah ...

Kako bi šele rolali, ko bi jim mama  pripravila cele palčke - je dovolj, da jih kar s folijo, v kateri so zavite, daš za nekaj časa v vrelo vodo - kake tri minute -, potem folijo odstraniš in delaš naprej, kar se ti pač zljubi; narežeš na koloabrje in opečeš na olivnem olju ter dodaš začimbe, lahko jih narediš v omaki, tudi mešane z drugimi morskimi sadeži ...

Kakih kulinaričnih presežkov na temo surimi pa ni za pričakovati.

 

Mamamia

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

22. dec 2009 14:08

Jaz sem nazadnje to mešanico popekla na maslu in olivnem olju in dodala v paradižnikovo omako z baziliko za čez testenine. Kadar kuham te pripravljene mešanice jih obvezno pred uporabo močno okisam z limoninim sokom, da se nevtralizira okus po zmrznjenem.....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti