Oh te tašče

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

16. feb 2016 15:49

Hja, točno, Issi, a pa dopuščaš možnost, da se zadeve spremenijo? Mojih prvih 5 let zakona je bilo čudovitih, naslednjih 5 malo slabših, potem je šlo pa samo še navzdol, do neizogibne, boleče ločitve. Pa tašča je tudi zraven pomagala. Vsega se pa žal ne da predvideti vnaprej, sploh pa ne pri neizkušenih 20- 25 letih, ko si zaljubljen, slep, neizkušen. razen seveda tiste, ki ste se že rodile idealne. 

Pa še nekaj: moja izobrazba in plača je kar solidna, pa sem z veliko težavo pridobila kredit za 40m2 luknjo, v 60 let starem bloku, kaj je pa postopek ločevanja naredil psihično meni in mojim mulcem.... se sploh ne čudim, da nekatere rajši potrpijo ob možeh (in taščah). Posebno poglavje je pa ločitvena papirologija, CSD, sodišče,... no, treba je izkusiti, da lahko sodiš.

 

marjja

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

16. feb 2016 16:36

Marjja,ravno to sem hotela povedati.Ja,pri 20letih smo bile neizkušene. Super, da ti je uspelo.Soditi je res težko, če tega ne "probaš".In nisem idealna.

dvorana

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

16. feb 2016 17:14

Ampak iskat krivdo za nekunkcionalen zakon v tem, da ne moreš tako kot drugi -očitno nezreli- zakonec hodit po žurkah in kriviti taščo, ki ti ni tega omogočila...  hja, to te pač ne kaže ravno zrelega in odgovornega. 

Issi

ankarb  

član od: 27.1.2016

sporočila: 4

16. feb 2016 18:40

Moram povedat, da, ko tole prebiram se mi kar milo stori. Koliko nesrečnih tašč in snah je -pa minimalno primerov tule opisanih. Imam še vedno taščo in sem tudi sama že. Ne vem kako naj povem ampak pri nas nismo imeli nič kaj burnih konfliktov-se nekako vsi strpno družimo in že od nekdaj skupaj stanujemo v hiši vsak v svojem stanovanju. Moja tašča nič konfliktna in tudi sama sem zelo zadovoljna, da nisem do ta mladih-snahe. Če potrebujemo pomoč eden od drugega se dogovorimo, pazimo otroke, če je potrebno. So pa otroci hodili v vrtec na mojo željo, ker se mi zdi, da je tako prav. Lažje prosiš za varstvo, če kam greš. Je pa res-ko vidim pri prijateljici, ko mi pripoveduje kakšna je njena snaha, kaj ji ni prav pri njej...to zelo zoprno. Pa ji venomer govorim, da kaj jo to sploh briga kako ima urejeno po stanovanju, saj je svoja družina. In mi je jasno, da je tega res veliko. Škoda.

ankarb

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

16. feb 2016 19:01

Mene so moji starši  izšolali, omogočili mi poletne , zimske počitnice....Ali naj zdaj v njihovih "starih letih" zahtevam, da skrbijo še za moj podmladek.

Kako ste nekateri zahtevni in omenjate darila za rojstne dni, veliko noč.....

Oni so svoje naredili.

Zdaj ste (smo) vi na vrsti, da poskrbite za svoje.

začetnik

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

16. feb 2016 20:01

začetnik je napisal/a:
Mene so moji starši  izšolali, omogočili mi poletne , zimske počitnice....Ali naj zdaj v njihovih "starih letih" zahtevam, da skrbijo še za moj podmladek.

Kako ste nekateri zahtevni in omenjate darila za rojstne dni, veliko noč.....

Oni so svoje naredili.

Zdaj ste (smo) vi na vrsti, da poskrbite za svoje.

začetnik

Jaz nisem nikoli zahtevala, da skrbijo z moj pomladek. Nasprotno, moji starši in njegovi so se sami trudili po svojih močeh za svoj prispevek za vnuke in vnukinje. Predvsem, pa so v tem uživali in sem vesela, da so lahko veliko izkušenj delili z njimi. Hkrati, sem se sama trudila z pozornostjo vračati njihovo dobroto- kosila ob koncu tedna, kakšna darila, pomoč pri delu".......

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

16. feb 2016 20:38

Pri nas je bila kmetija, in če midva ne bi delala, bi šlo vse k vragu. Po službi seveda. Tašča je bilča stara malo čez 50 let, ko sem prišla sem. Njen mož je bil skoraj 15 let starejši. Strojev ni znal noben uporabljati, no saj jih tudi ni veliko bilo.Služba, kmetija,gradnja hiše, kmetija pa od njih in še ni bilo prav.

dvorana

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. feb 2016 7:12

dvorana je napisal/a:
Pri nas je bila kmetija, in če midva ne bi delala, bi šlo vse k vragu. Po službi seveda. Tašča je bilča stara malo čez 50 let, ko sem prišla sem. Njen mož je bil skoraj 15 let starejši. Strojev ni znal noben uporabljati, no saj jih tudi ni veliko bilo.Služba, kmetija,gradnja hiše, kmetija pa od njih in še ni bilo prav.

dvorana

In kaj naj bi po tvojem, kmetijo prepisala na vaju? Potem bi ti bilo pol manj hudo? Odloči se, kdo ti je po tvojem kriv za tvojo nesrečo; tašča ali mož. Ali kar oba?

Moža si imela takega, kot si si ga izbrala. Če sodim po tvojem zapisu, da je hodil po žurkah, ti pa ostajala doma, kaj prida očitno ni bil. Ampak tebi je, kot kaže odgovarjal, saj si nadaljevala tako življenje, gradila z njim hišo, imela še enega otroka - in za vse krivila taščo. In to se ti v resnici zdi pošteno? Resno? Potem ti samo želim, da dobiš tako snaho, kakršna si bila ti.

Issi

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

17. feb 2016 8:52

Kakšno?

dvorana

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. feb 2016 9:16

Natančno kopijo sebe.

Bi bilo zanimivo videti, kdo bi bil potem po tvojem kriv, nedolžen, idealen, nesramen, prijazen, dober, slab, se puntal....

Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti