Lasagna

astarxy  

član od: 17.10.2006

sporočila: 5

tema odprta - 26. okt 2006 14:20 | ogledi: 5.593 | odgovori: 25

oj,

nikakor da mi rata lasagna, se pravi, zgoraj, vrhnja plast, ki bi tudi morala biti mehka in se lepo dati rezati, je trda in neužitna..

poskusila sem že s tem, da testo skuham, dam gor smetano ipd, pečico dam na manj stopinj, dam nižje posodo... a nič ne deluje..

je to odvisno od pečice?

hvala.

astarxy

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

26. okt 2006 14:32

Po moje je najbolj odvisno od količine bešamel omake. Jaz jo na vrh dam največ. Pa tudi testo za 2-3 minute namočim v vrelo vodo. Morda pa imaš omako presuho. Jaz naredim malo gostejšo, kot za bolognesse omako. Še bojo svetovale, brez panike. Lep dan, Dodija

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

26. okt 2006 14:32

Lasagno, preden jo daš v pečico, prekrij z Alu folijo.Tik pred koncem pečenja jo odkrij in čisto malo zapeči. Tako delam jaz in je odlična. Lp

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

26. okt 2006 14:36

Delam enako kot iri, le da zgornjo plast potem, ko lasagno odkrijem, na debelo potresem z naribanim sirom, ki se hitro raztopi in naredi zgornjo plast mehko in sooočno! Živi

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. okt 2006 15:01

Lasagno vedno skuham v slanem kropu. Ko zložim zdanjo plast, vogale porinem notri z nožkom, ker drugače štrlijo. Dam veliko bešamela in včasih tudi 2 zajemalki omake. Ko je pečena, pa pokrijem z alu-folijo in pustim da počiva še približnio 20 minut. lp Anamarija

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

26. okt 2006 15:02

lahko ti mogoce jaz pomagam, ker sem iz teh koncev doma kot prvo testo za lazanje ne glede a je domace narejeno ali iz trgovine ga je treba v vodi(mi raztopimo eno jusno kocko notri) za pol minute prekuhati. potem pa ko lazanjo naredis do konca na zadnjo plast testa das omako (meso, pelati) potem pa mozzarello nariban parmezan in pa besamel.... testo mora biti prekrito z temi sestavinami. lazanja je potemtakem socna in okusna l.p. laurapazzini

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

26. okt 2006 15:23

Jaz ti pa svetujem, da kupiš testenine Barilla, ki jih ni treba kuhati, poleg vseh navedenih nasvetov glede omake seveda. Jaz nič ne pokrivam, pa je sočna in rahla, tudi na vrhu. Lp Dolores

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. okt 2006 17:24

na vrhnjo, zadnjo ploščo daš najprej mesno (ali zelenjavno) omako - enako na debelo kot vmes, potem pa čez še bešamelno (ali smetanovo, ali jajčno - katerokoli že uporabljaš)- Potem spečeš in ni šanse, da bi bilo zgoraj kaj trdo. Barilla testenine za lazanjo ki jih ni treba kuhati - tudi dejansko NI treba kuhati, namakati ali karkoli že početi z njimi. Jasno pa je, da če jih pečeš "na suho", ostanejo trde. Lisa

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

26. okt 2006 17:48

po vrhu namaži paradižnikovo omako z bešamelom in obilno potresi z naribanim parmezanom in natrgano mocarelo. med peko lazanjo pokrij z alu folijo, ko je pečena, zadnjih nekaj minut, zapečeš še po vrhu, tako da odstraniš folijo in na pečici odpreš gril. testenina na vrhu bo trda, če se izsuši. pppp

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. okt 2006 19:14

Zanimivo, prav danes je vprešanje o lasanji, midva sva jo pa delala za kosilo. Izpadla je božanska Naj opišem postopek. Ena čebula, narezana na kolobarje, prepražena na malo olja. Ko je bila čebula prepražena sem dodala pest narezanim šampinjonov iz skrinje, malo prepražila in dodala 1/2 kg mešanega mletega mesa. Dobro sem premešala in na močni temperaturi pražila približno 10 minut, dodala žličko vegete, malo soli, 2-3 žlice "pomi" kocke ter polovičko žličke provans. začimbe. Medtem sem zavrela vodo, (posolila in dodala curek olja) ter v kipočo vodo dajala po 4 ploščice za lasanjo (4 x 4). Voda je vrela priblžno 4 minute, potem sem ploščico po ploščico dajala na mrežo. V posodo sem dala margarino, ko se je raztopila dodala dve žlici moke (mehke) ter ob sprotnem mešanju dolivala mleko ter kuhala dokler se bešamel ni zgostil, dodala sem tudi malo soli. Keramično posodo (30 x 30 cm) sem dobro namazala z margarino, na dno posložila 4 ploščice testa, premazala z bešamelom ter posula z mesom ter eno pestjo naribanega sira. Na to sem spet dala 4 ploščice testa in postopek ponovila. Se pravi 4 plasti testa - 3 plasti bešamela, mesa in sira. Ko je bilo posloženo sem z dolgo vilico dobro prepikala. Umešala 2 dl kisle smetane z dvemi jajci ter prelila preko lasanje. Dala sem v vročo pečico, peklo se je točno 30 minut, potem sem dala ven iz pečice, kjer je odstalo še 15-20 minut. Zraven je bila zelena solata. Naj povem, da sva z možem delala enakopravno. Lasanja je bila božanska! Ostanki lazanje: http://www.moj-album.com/uredi/dragicka/5507 Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 26. okt 2006 19:26:58 Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 26. okt 2006 22:25:15

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

26. okt 2006 21:56

Dragicka, tista jogurtno-sadna rulada zgleda odlično. Sem šla že gledat recepte, pa je nisem zasledila. Ali bi se dalo dobiti recept? lp, tasyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti