Lasagna

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

13. nov 2006 10:41

Ravno včeraj sem naredila odlično lazanjo. Vzela sem spar liste za lazanjo. Med plasti sem dodala opečene bučke. Mesna omaka kot bolognese in še prav pride če se je naredi več: čebula, mleto meso (mlada, nemastna govedina), česen, provansalska zelišča, timijan, bazilika, sol, poper, mleti paradižnik v količini mesa, 3 žlice terana, sesekljan peteršilj, malo na drobno naribane korenine peteršilja, malo drobno naribane zelene. Vse prepražim in malo pokuham. Bešamelno omako pripravim po moje: maslo, moka, mleko, sol, suh česen, poper, muškatni orešek, vrečka parmezana (za 6 oseb cca 1 l omake) Pekač namastim, dam liste lazanje, ki sem jih splaknila pod mrzlo vodo. Dam bešamelno omako, mesno, razporedim na kolobarčke narezane bučke, ki sem jih prej opekla, spet liste lazanje in postopek ponovim. Na vrhu pa ostanek bešamelne omake (mora biti dobro prekrita) in potresem z drobno naribanim sirom in po vrhu še malo masla. Dam v pečico in pečem z ventilatorjem cca pol ure na 180 st. Na koncu vklopim zgornji žar, da je vrhnji del lepo zapečen (če že ni). Vzamem iz pečice in pustim, da se malo ohladi. Pomembno pri lazanji je, da je dovolj omake, saj testenine popijejo tekočino med pečenjem. Ko je stala par ur je bila še boljša, bolj kompaktna.

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

22. avg 2007 13:01

delam lasagno in sedaj se peče že skoraj 45 min pa še vedno testo ni čisto mehko. Ali mora biti malo čvrsto? Delam prvič tako da ne vem ali bi morala dati ven iz pečice in malo pustiti, da omehča. Omake sem pa dovolj zlila nanjo, tako da premalo tekočine ni. Hvala ariella

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

22. avg 2007 13:04

Notri je verjetno pečena, zgornja plast pri nas vedno ostane malo bolj zapečena in s tem tudi trda. lp

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. avg 2007 13:46

Tudi, če v navodilih piše da ni potrebno kuhati, vseeno jo skuham v slanem kropu za 1-2 minuti, nato jo zložim v pekač. Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 22. avg 2007 13:48:52 Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 22. avg 2007 13:49:18

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

22. avg 2007 14:36

tudi jaz testene plasti vedno kuham, čeprav piše, da ni treba. Če jih vsaj malo ne skuhaš, so trde.

Taka je vsaj moja izkušnja in sicer ne glede na to koliko bešamela in sira je na vrhu.

lp veverica cak

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

22. avg 2007 14:37

Je pa res tudi to, da nekateri v Italiji naravnsot obozujejo zgornjo zapeceno plast. Seveda ne sme biti zazgana, mora biti le dobra hrustljava skorjica. Zadnjo sva z mozem naredila za novoletno zabavo v sluzbi (seveda testenine narejene doma) in je bila super. Na vrhu je bilo samo malo raguja in besamela, pa seveda potreseno z dobrim parmezanom. Pecem nikoli ne v prevec vroci pecici (najvec 175C). Se vedno je izpadla super!

Srecno in LP

Jerneja USA

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

22. avg 2007 15:57

jaz delam lazanjo s temi testenimami ki jih ni treba pokuhati in jih ne pokuhavam. na zadnjo plast in tudi vmes dam veliko bešamela in zato se testenine lepo prepojijo in skuhajo. pečem dobre pol ure. preverim pa tako ta vilico prinem skozi celo lazanjo in če gre lepo skozi je pečena. meni je lazanja tako okusna da bi jo jedla vsak teden, božansko. nektarina

Fabi 798  

član od: 29.4.2009

sporočila: 4

1. dec 2009 10:26

Jaz dam v lazanjo namesto testenin palačinke in pride odlično . Najpreej spečeš palačinke in jih nato razporediš po pladnju. Fabi 798

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. dec 2009 11:02

Jaz pa pečem tisto iz baze 'hitra lazanja', ki je brez bešamela. Testenin ne kuham.

Atina

tamutka  

član od: 14.10.2004

sporočila: 6

12. mar 2021 10:18

Mogoče hecno vprašanje:

ko gledam Youtube lasagne, se sir tako fantastično vleče! Kateri sir uporabiti? Za na pico mi je najboljša gauda, ker se lepo zapeče in se ne raztopi preveč, za lasagno pa bi želela ravno obratno. Hvala za namige Nataša

tamutka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti