Silvestrovanje

neznan uporabnik

tema odprta - 29. dec 2001 23:44 | ogledi: 4.617 | odgovori: 28

Dobra francoska solata:

- narezana in skuhana zelenjava: korenček, grahec, koruza,

- narezane kisle kumarice,

- skuhani najmanjši polžki (testenine),

- trdo kuhana jajca

Sestavine prelijemo z majonezo. Dodamo kar nekaj kisle smetane in malo gorčice. Po želji še dosolimo in malo popopramo. Naložimo v skledo in okrasimo s trdo kuhanim jajcem.

Ta francoska je izredno dobra. Meni osebno zato, ker ne vsebuje krompirja, testenine pa se odlično prilegajo vsem sestavinam.

Polpeti iz mletega mesa:

- napravimo jih po običajnem receptu. Ko so pečeni, jih prerežemo na polovice. Na vsako polovico damo rezino trdo kuhanega jajca, potresemo s sirom in jih zapečemo v pečici. V poletnih mesecih se namesto jajca na polovičke dobro prilega rezina paradižnika. Sicer pa lahko polovičke poljubno naložimo (npr. naribana šunka in sir, gobice, lahko jih premažemo z gorčico ali kečapom itd.).

LP!

Beti

neznan uporabnik

1. jan 2002 13:48

To mi deluje bolj kot kaksna italianska solata... ne pa kot francoska (polzki) =( samuelion

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

14. okt 2004 2:11

Jaz pa temu rečem testeninska solata in je zelo,zelo dobra, jo imamo raje kot francosko! Super jed, Beti! LP! Galja mojca roškar

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

14. okt 2004 10:31

NO A IMA SE KATERA DRUGA KAKO IDEJO, KAJ BI LAHKO PRIPRAVILI ZA SILVESTERSKO OZ. TUDI ZA BOŽIĆNO VEČERJO OZ. POGOSTITEV HVALA mihana

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

14. okt 2004 16:47

Za predjed se ponudi kakšne grisine, na katere je ovit pršut, ali pa spečemo sezamove palčke iz listnatega testa, pa pravtako ovijemo s pršutom. Zraven pa olive, pa mogoče kakšen zeliščno skutin namaz za pomakat. Potem pa za glavno jed kakšni telečji medaljoni v gobovi omaki z kruhovimi cmoki ali zdrobovi,i žličniki. Zraven kakšna zelenjava po želji, recimo brstični ohrovt z drobtinicami. Solata rdeče zelje z jabolki, sesekljanimi orehi in jogurtom. Za sladico pa kakšen čokoladni mousse(bela čokolada, temna čokolada-po želji), ali pa kakšna sadna solata z smetano. Dober tek... LP Saša Sasa Aleksandra Venturini Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 14. okt 2004 16:48:00

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

14. okt 2004 19:06

Predjed:brusketa s paradižnikom, baziliko in mocarelo Topla predjed: pastičo Glavna jed: puranov file v sirovi ali gobovi omaki in/ali losos na žaru, zapečene princeske iz pireja, brokoli ali koromač, solata Sladica: potratna potica, sadna pita, kroglice (rafaelo, cankarjeve,...) Za tiste, ki zdržijo do jutra, pa jota ali sarma ali kisla juha.

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

14. okt 2004 19:08

Aja, še to sem pozabila: po receptu moje mame francosko namesto s krompirjem vedno delam z rižem.

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

15. okt 2004 18:28

Hladna ajdova kaša z gobami je imeniten dodatek na prznični mizi. Katja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. okt 2004 21:30

Hojla! Ima kdo kakšno idejo za vegetarijansko svečano večerjo? In ali kdo pozna recept za pečeno sojino štruco (podobno kot mesna štruca)? Pozdravček, Katjuška katjushka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. okt 2004 10:06

Katjuška samo povej, noben problem. Jaz sem letos doma pridelala nekaj soje. Skuhala jo bom, jo pretlačila, potem gre pa notri vse kot v mesno, le da jaz ne dam niti jajc. Kot vezivo uporabim ovsene kosmiče. Tako naredim tudi polpete. Sicer pa lahko za vegetarjansko svečano večerjo pripraviš sirovo ploščo, narediš različne namaze od sojinega, čičerikinega do lečinega, gobovo pašteto, spečeš piroške nadevane s sirom, narediš različne solate kot npr.: šanpinjonovo, malancane ali bučke v solati, riž z zelenjavo, iz listnatega testa spečeš rolice in jih poljubno nadevaš... Možnosti imaš nešteto. Če te kaj posebno zanima pa povej. Navadno nisem v zadregi s takimi rečmi. lp Vesna Vesna Milek Recko

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. okt 2004 10:23

Hojla, sem že nazaj! Ker sem bolj novopečena vegetarijanka (šele pol leta) mi ponavadi zmanjkuje idej za jedi, ki so pri "mesojedcih" namesto mesa (razen raznih sojinih polpetov-kupljenih, ocvrtih sirov, melancan in bučk), zato me tole s sojino štruco vsekakor zanima. Jaz sem v mesno štruco ponavadi dala: jajca, sojine kosmiče, čebulo, česen, sol, poper, muškatni orešček, peteršilj in majaron, zato bi bile dobrodošle bolj podrobne informacije. Kaj pa kakšni sojini zrezki v omaki? Lep deževen pozdrav pošilja Katjuška katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti