Silvestrovanje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. okt 2004 10:38

Najprej recept za štruco. Jaz skuham sojo in jo pretlačim tako kot krompir. Prepražim malo čebule, dodam peteršilj in česen ter vse dodam k soji. Če ješ jajca lahko dodaš jajce če pa ne dodaj ovsene kosmiče in to toliko, da boš dobila primerno gostoto. Dodaj še začimbe ki jih imaš rada in ne pozabi solit. Oblikuj in speci. Pri rezanju bodi previdna ker je stvar zelo rahla. Toliko o tem. Kar se pa tiče čiščenja je pa stvar malo bolj zakomplicirana in nima zveze s kuho tukaj. Če pa vas zelo zanima vam lahko odgovorim na zasebno pošto. Tebi Mihana bom pa to odgovorila takoj ko bom našla nekaj minut časa. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2004 22:27

Mene pa zanima, ali delaš sojino mleko ročno ali imaš kak strojček, da loči tropine od mleka. Nekje na netu sem namreč zasledila, da tako zadevico prodajajo, pa me zanima, če jo ima kdo pri nas in ali se sploh obnese. Ali bi se to dalo naredit tudi s kakim sokovnikom? Pri mojem delavniku bi si namrec tezko privoscila precejanje cez gazo, ipd. prav pogosto. Kak vikend ze, za vsakdanjo rabo pa bolj tezko... Kako pa se ti soocas s tem problemom (pomanjkanja casa za hrane, ki ga potrebujejo veliko)? Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. okt 2004 22:49

mene pa zanima lanena sluz kot vezivo namesto jajc.Sem prav razumela?Kje se dobi, kako izgleda, kako se uporabi??? Aki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. okt 2004 23:31

Sojino mleko si precedim skozi gazo. Če ga kupim pa jemljem tistega v oranžnem tetrapaku v bio hladilniku. Je drag ampak dober. Laneno sluz pa narediš kar sam in sicer tako, da lanena semena ki jih dobiš v vsaki trgovini namočiš z vodo in od sebe dajo tisto sluz ki je nekaterim tako grozna. Jaz je za vezivo še nikoli nisem uporabila bom pa probala. Ta reč baje je izjemno dobra za tiste ki imajo težave s prebavo. Brez predsodkov jo je treba spiti in to je to. lp Vesna Vesna Milek Recko

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. okt 2004 8:07

Reca, a potem se zaužije sluz skupaj s semeni, ali se to kako loči? Jaz imam namreč nosečniške težave s prebavo in mi gre vse že pošteno na živce. Rada pa bi poizkusila s kako naravno stvarjo... lp, lidka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. okt 2004 10:29

Ja take stvari je dobro prej vedet. Zaužiješ samo sluz, torej precediš. Nekaterim se stvar gabi, pa ni tako hudo. Če bi prej povedala ko so bile še bezgove jagode bi ti povedala recept za bezgovo marmelado ki da energijo črevesju in bi težave hitro odpravila tako pa... lp Vesna Vesna Milek Recko

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. okt 2004 11:03

Bom že danes namočila, pa bom videla, če je res tako nagravžno... Drugače pa hvala za nasvet. Za marmelado pa drugo leto, prav? lp, lidka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. okt 2004 11:30

OK lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti