Silvestrovanje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. okt 2004 10:54

To vse lahko narediš tako kot si si zamislila. Pri nas se izogibamo jajc na daleč in jih uporabljam le tam kjer je res neizbežno. Če želiš zrezke v omaki jih naredi iz te mase in spečeš. Omako kakršno si si zamislila naredi posebaj in nato zrezke prelij z njo, lahko jih pa še malo daš v omako in pokuhaš. Omako bi pa naredila tako, da bi spražila malo čebule, dodala česen in peteršilj pa malo gobic. Na hitro podušila in dodala pretlačen paradižnik, lahko pa tudi sladko smetano in še malo povrela.Vse bi začinila po svojem okusu in postregla. Tudi ocvrtih stvari pri nas ne jemo. Malancane, bučke, šanpinjone... vse spečem brez maščobe tako na hitro v AMC. Če nimaš te posode si oimagaj s teflonom. Ko se ohladi dodam česen, peteršilj, sol, olje in kis. Premešam in pustim da se sestavine malce prepojijo. S svežim kruhom je to odlično. lp Vesna Vesna Milek Recko

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

16. okt 2004 19:11

oj reca vi pa ful zdravo zivite-bravo. mi se trudimo pa nevem če nam glih uspeva. kaj pa potem daješ v potice ali štruklje oz. navede namesto jajc a lahko prosim za kak recept hvala mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. okt 2004 19:22

Napisala sem, da se jajc ognem kjer se da, če se ne da jih uporabim kot vezivo v bistveno manjši količini kot jih sicer uporabljajo drugi. Pri potici se jim mirno lahko izogneš. Ni tako rumena, je pa dobra. Kar se tiče receptov pa povej katerega želiš pa boš dobila. Naj pa povem, da se po večini ogibamo živalskim beljakovinam. Štruklje delam iz ajdove moke tako da moko poparim, v nadev pa dam orehe, lahko pa tudi daš skuto če to želiš. Za sladilo uporabljam sadni sladkor fruktozo. Če te kaj več zanima o zdravem načinu življenja ti lahko odgovorim zasebno da nebi drugih morila s tem. Nakateri tega nočejo poslušat. lp Vesna Vesna Milek Recko

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. okt 2004 20:15

Hojla! Pravkar sem prišla domov in takoj hopla na KulSlo. Reca vse pohvale za vaš način prehranjevanja... kar se pa tiče teženja drugim pa: če jih takšen način prehranjevanja ne zanima, pač teh vrstic naj ne berejo. Ne vem kaj bi bilo slabega na tem, da obstajajo tudi ljudje, ki jim ni vseeno kaj dajo v usta! Zato kar tipkovnico pod prste in na dan z idejami! Jaz sem sicer še kar daleč od takšnega načina kuhe, ampak se trudim in mislim, da pa sem vseeno na boljšem kot je bilo kakšno leto nazaj, malo me "ovirajo" moji fantje (mož in sinova), ki pa se zaenkrat še ne nameravajo odreči mesu, ampak jim skušam drugo hrano kuhati na čim bolj zdrav način. Dosti o tem! Mene še vedno zanima tista sojina štruca. Glede začimb mi je sedaj jasno, ni mi pa jasno tisto glede soje in ovsenih kosmičev. Sojo (kakšno sojo, v zrnu predvidevam) skuhamo in pretlačimo. Zakaj bi bilo potrebno dodati ovsene kosmiče, ali je masa preredka, da jih je potrebno dodati? Prosim za podrobnejše pojasnilo. Pa še glede fruktoze me zanima, kje se kupi in kako se uporablja - ali je bolj ali manj sladka kot sladkor? Kaj pa praviš o rjavem sladkorju? Lp, Katjuška katjushka

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

17. okt 2004 9:43

Reca, ti kar povej. Saj se skorajm pri vsaki temi najde kdo, ki mu kaj ni prav. Vašemu načinu prehrane pa vse pohvale. Jaz teorijo sicer precej dobro obvladam, praksa je pa .... Se pa trudim. Kar se pa tiče veziva. Ali namesto jajc kdaj uporabiš laneno sluz. To precej uporabljajo alergiki. Sama sem jo enkrat sicer naredila, zgleda res, kot jajčni beljak, uporabila pa jo potem nisem. Avena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. okt 2004 12:26

Vesna, saj veš da se mesojedec ampak brez tvojih idej in nasvetov, ( pa ne samo kulinaričnih ) bi marsikdaj " šla mimo ". Ti kar piši, mogoče bo pa kak spreobrnjenec . Zaenkrat pri nas ne, ker pri nas vlada pujs Lumpica

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

17. okt 2004 13:31

no kot zgleda da tudi druge zanima tvoj način prehranjevanja zato ti nisem pisala zasebno. mi nismo vegetarjanci ampak ga jemo 1 tedensko na čimmanj maščobe, in menjavamo z ribami. kaj pa uporabljas namesto smetane sladke ali kisle?? kako pa posladki oz piskoti?? hvala mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. okt 2004 19:12

Po posebnem postopku smo si očistili telo živalskih beljakovin. Uporabljamo sojino mleko, kar se pa tiče jajc, smetane kisle ali sladke in masla pa vse to uporabljamo v minimalnih količinah se pravi tam, kjer je to neizbežno. Si pa 1x tedensko še vedno privoščimo malo bolj krut postopek čiščenja odvečnih beljakovin. Laneno sluz za vezivo še nisem uporabljala, uporabljam pa laneno seme samo. lp Vesna Vesna Milek Recko

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. okt 2004 21:08

Reca, jaz še vedno čakam na tisto pojasnilo glede sojine štruce...zato, prooooosiiim! Naslednji teden pripravljam kosilo za večje število ljudi in ne bi rada preveč tvegala s preizkušanjem. Hvala vnaprej. Pozdravček, Katjuška

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

18. okt 2004 9:54

mene pa zanima kako ta postopek čiščenja blejakovin poteka , in kako je z otroci, mihana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti