Spominska knjiga - nujno

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 26. okt 2006 10:02 | ogledi: 25.195 | odgovori: 35

Zdravo,

verjetno se še spomnete, ko smo v naših "starih" časih pisali v spominske knjige. Potem je to prišlo iz mode, sedaj je pa spet nazaj. Moja mlajša hči hodi v tretji razred in ji je dal sošolec to knjigo, da mu nekaj nariše oz. napiše, ker odhaja V Avstralijo. Mi smo pisali "V SPOMIN... Metuljček cekinček, po zraku leti....". Kaj drugega se pa že ne spomnem več.

A ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi napisala - lepo prosim.

Že v naprej hvala

LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. okt 2006 10:14

Jaz imam dve polni doma, taki luštni kratki verzi so bili, nič posebnega: - na poti življenja naj sreča te spremlja... - kolikor zvezdic na nebu žari, toliko sreče ti XX želi... - sreča in zdravje sta bisera dva, naj ti v življenju sledita oba... - naj mirno ti plove čolnič življenja, pazi, da ne zadene ob skale trpljenja (tale mi s icer ni bil najbolj povšeči, a ga je v mamino spominsko knjigo napisala njena sestra, zato sem si ga zapomnila) Saj so bili tudi bolj sofisticirani, samo tiste so namesto otrok navadno napisali njihovi starši. Loni Makaroni

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

26. okt 2006 10:20

Hvala, kaj bi pa narisala?

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

26. okt 2006 10:40

Jaz imam tudi nekaj luštnih: Vse, kar delaš, delaj s srcem! Morda pesem,morda bolečina tvoje bo življenje; omamiti ne sme te pesem in streti ne trpljenje. Ne šopi denarja, ne grad iz zlata, le srce pošteno, to nekaj velja! Nikoli ne išči slabih stvari v dobrih ljudeh, vedno išči dobre stvari v slabih ljudeh! Nariše naj pa nekaj, kar sama želi! Morda kakšno ptičko,rože,metulja...Presenečena boš, kakšne umetnine ustvarijo otroci! lp, ela

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

26. okt 2006 10:43

men se je zdel pa tale svetovni SPOMINJAJ SE LET, SPOMINJAJ SE DNI, KO SKUPAJ SVA GULILA ŠOLSKE KLOPI. titta

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

26. okt 2006 10:52

Naj sreča ne spremeni te v prevzetnost, in nesreča ne poniža v sužnja. Ostani to kar si. Kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni JAZ. balu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2006 13:07

Ko za temnimi gorami sončece zaide k tvoji beli postelji veveriček pride. Pa ti čisto na uho tiho zašepeče mnogo, malo bitjece, mnogo, mnogo sreče. Svetlana Makarovič Jaz imam ta verz na službenem računalniku, hčerki smo ga napisali v spominsko knjigo. Meni jetako topel, prijazen... mamamia

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

26. okt 2006 13:33

Korak zastavi si odločno, pred Tabo je še mnogo milj, naj srčna ura teče točno, da srečna (srečen) boš dosegla (dosegel) cilj! Lp, kobra 1

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

26. okt 2006 14:38

evo jaz imam spominsko knjigo shranjeno v posebni škatlici za sebe, jo bom poiskala in ti napisala nekej verzov iz njega. Notri so mi pisali kot sosošlci kot učitelji, saj takrat smo devali tudi učiteljim. do takrat lep pozdrav vegeterianka

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

26. okt 2006 14:41

če ti ta spominček ne bo všeč,vrzi ga v gorečo peč ,ko pa spominček bo gorel, mene srček bo bolel kadar si žalostna sliko poglej,name se spomni in se nasmej bodi priden in vesel,da boš mamico in očita rad imel ne hodi za srečo ker sreča je laž,adino v nesreči ,srečo spoznaš čas v sebi nosi spomin spomin na včeraj, in obljubo jutrišnjega dne. Nne pozna hitrosti in ne meja, lovimo in omejujemo si ga sami. Upaj na najboljše in pozitivna naravnanost bo odprla vrata priložnosti,lepe misli gradijo lepo dušo. SINEJA

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

26. okt 2006 15:49

Pridno učenje in lepo vedenje odpira stezice v lepše življenje. Naj življenje ti bo jasno kakor zarja vrh planin naj ostane tudi name v tvojem srcu lep spomin. Najlepša roža vrh planin je mili jezik materin Slovenka rojena, slovenka ostani , mile slovenščine nikdar ne pozabi. Ko v starosti boš prebirala liste te spomnila se bos nazaj na dni kako smo se smejale, ko smo gledale bodočnosti v oči. Ko po svetu boš hodila te bo ljubil marsikdo a kot mama tvoja te nihče ne bo Napišem ti vrstice te, da spomin ti ne zamre, da imeli sva se radi kot sošolki mladi Tu je nekaj iz moje spominske knjige, ki je stara že 45 let, May

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti