Cimetove štručke

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 25. okt 2006 10:30 | ogledi: 6.628 | odgovori: 20

Pri naši hiši beremo Kljukca in v tej knjigi kar naprej jedo cimetove štručke! Normalno, da jih hočeta mojidve tudi, jaz sem pa tista, ki jih bo morala priskrbeti!

S peko sladkih stvari nimam veliko izkušenj. In sem razmišljala: če vzamem recept, ki mi zelo ustreza in je preverjen,

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4733

...in polovico vode zamenjam z mlekom, povrh potresem s cimetom...bi lahko bilo užitno? Kaj pravite, mojstrice in mojstri peke? Ali priporočate kaj drugega?

Vesela bom vsakega namiga, kajti danes popoldan bomo pekli...

jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. okt 2006 10:42

Jaz bi naredila mlečno testo, vanj dala cimet, spekla štručke, pred peko pa bi jih še z mešanico mleka in maščobe premazala in potresla s cimetom. rimljanka

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

25. okt 2006 10:51

Huh, mojega sporočila pa ni... Sem napisala, če so to mogoče cimetove rolice, za katere je recept že v bazi? lp, Marija

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

25. okt 2006 10:55

Jasna, tole imam shranjeno iz enega drugega foruma, naslov recepta pa je cimetove rolice. Mogoče si z njim lahko kaj pomagaš. Testo: 60 ml vode 250 ml mleka 125 g masla 1-2 jajci 1 čajna žlička vanilijeve arome ali vanili sladkor 1/2 čajne žličke soli 110 g sladkorja 625 g moke vrečko kvasa (7 g) ------------------------------------------------------------------------------------------- Dela se lotiš kot priprave vsakega kvašenega testa. Nadev: 210 g rjavega sladkorja 35 g cimeta 125 g margarine (jaz sem uporabila maslo) ------------------------------- Maslo pustiš na sobni temp., da se zmehča. Sladkor in cimet premešaš. Testo razvaljaš v pravokotnik 38 x 61 cm in namažeš z margarino tako, da ti ostane 2,5 cm roba na daljši stranici čistega. Posuješ mešanico sladkorja in cimeta čez margarino (ja, kar precej je tega, pa se med peko vse zelo lepo raztopi) in zvijaš proti "čistemu" robu. Dobiš zvitek dolg cca. 61 cm. Odrežeš neraven začetek in konec ter označiš zvitek na vsakih cca. 3,8 cm. Razrežeš ali z nožem ali nitko... nitko podložiš pod zvitek, zgoraj prekrižaš konca nitke in potegneš. Dobiti bi morala 15 roladic. Zložiš v pekač obložen s peki papirjem cca. 2,5 cm narazen enega od drugega. Pustiš vzhajati cca. 1 uro. Pečeš v ventilacijski pečici pri 150-160°C 15 minut, ali v navadni pri 170°C 20 minut... jaz sem malenkost podaljšala, saj še niso imeli prave barve. Ko so pečene, se jih prelije z: 125 g Mascarpone-ja 125 g masla 250 g mletega sladkorja 1 čajna žlička vanilijeve arome limonino sem izpustila ------------------------------------- Vse skupaj dobro stepeš... Potem sem že napisala, da sem kar z žlico naložila na vroče roladice in se je lepo raztopilo in "razlezlo" Slikica in recept: http://www.gordonfamily.com/Recipes/cinnabon.htm Sama sem jih enkrat delala, pa se nam je zdelo vse skupaj presladko. Kako naj bi zigledale cimetove štručke ne vem, kaj dosti ne bi mogla zgrešiti, če bi uporabila iz zgornjega recepta testo in nadev. LP LP

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

25. okt 2006 10:57

Kaj če bi naredila cimetove rolce,so tudi kvašene in na oko zanimive.Recept je v bazi. LP Bogomira Bogomira

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

25. okt 2006 11:16

Mogoče so pa res cimetoce rolce in ne štručke - mogoče je napačen prevod. ivonja

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

25. okt 2006 11:47

Jasna1 -takoj ko sem videla naslov na Forumu-cimetove štručke sem se spomnila na kljukca-brala sem ga več kot 20 let nazaj-in to gotovo 3x....vedno sem kar vonjala te cimetove štručke iz knjige in zraven vročo čokolado.Čakaj a ni bil naslov knjige Bratec in Kljukec s strehice.Jaz bi naredila kar kvašeno testo,izdelala bolj velike rogljičke in jih polnila z malo orehovim nadevom-ter veliko cimeta....probaj. kuharca37

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

25. okt 2006 11:49

Sem zadnjič v nedeljo gledala Kljukca v Živ Žav-u in je jedel "štrukeljčke", izgledali pa so točno kot cimetove rolce. Pa glede na to, da je to napisala Astrid Lindgre...Tako da je po mojem to to. Lp hope

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

25. okt 2006 12:49

V bazi poglej pod CIMETOVE ROLCE tako kot je omenila Bogomira. Preoblikuj jih v štručke in dišala bo cela hiša. Pa dober tek kobra 1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. okt 2006 13:40

Hvala, hvala, punce!! Naredila bom nekakšno mešanico med rimljankinim predlogom in rolcami, ki sem jih tudi sama že našla v bazi. Problem je v tem, da je v knjigi slika - in na sliki niso rolce, ampak štručke. Tako da bomo pekli štručke! Kuharca37, a ni to zanimivo? Bratec in Kljukec s strehe je moja knjiga (zdelana od številnih prebiranj), zdaj jo berem pa hčerkama! (Pa da ne govorim o tem, kako pri tem uživam, he he) Lijana, hvala za obširno navodilo, bom sprobala ob kakšni drugi priliki, mogoče malo manj sladko varianto... Upam, da bosta naša dva Kljukca danes zadovoljna, drugače........................................... bomo jutri še enkrat pekle! jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. okt 2006 22:46

Ko bi videli nocojšnjo idilo pri nas doma!! Sedimo za mizo, berem Kljukca, v hiši diši po cimetu, "cimetove štručke" pa izginjajo s pladnja... No, niso bile najbolj "cimetove", ker nisem upala dodat preveč cimeta, bilo je pa zelo okusno. In vzdušje je bilo "kljukčasto"... Hvala še enkrat za pomoč in lahko noč! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti