Grisini s pršutom in rukolo

Speranza  

član od: 4.1.2005

sporočila: 11

tema odprta - 24. okt 2006 14:05 | ogledi: 7.769 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

že večkrat sem na kaki prireditvi zasledila in seveda tudi poskusila grisine v zgornjem delu ovite z rezino pršuta in na vrhu z listkom rukole. Najbolje je bilo pa to, da ko sem to v roke vzela, je bilo kot da bi imela rožico v rokah. Ni mi ravno najbolj jasno, s čim je premazan grisin v zgornjem delu, da se ga pršut tako lepo drži. Sama bi jih pripravila za svoj rojstni dan, pa me zanima če kdo ve s čim so premazani, ali kakršenkoli podoben nasvet bi bil dobrodošel.

LP Speranza

Speranza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. okt 2006 14:17

Si prepričana, da so namazani? Potem ne bi bili hrustljavi. Pršut, če je pravi, je mehak, pa malo se lepi, ko ni mrzel. Po moje se grisinov, sploh, če niso zelo gladki, lepo drži. Morda pa se motim in bom spet izvedela kaj novega. rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2006 14:20

Kolikor vem - iz izkušenj, saj to pogosto delamo - grisini niso zničemer premazani, saj se pršut, ko je na sobni temperaturi, zelo lepo ovije okoli grisina. Oblikovanje v rožico pa je potem odvisno le od spretnosti posameznika. Jaz nisem spretna in grisine samo lepo zložim v kozarce. Mamamia mamamia

Speranza  

član od: 4.1.2005

sporočila: 11

24. okt 2006 14:36

Sem 100% prepričana da so premazani, ker v zgornjem delu niso hrustljavi. Samo v spodnjem. Sama sem se jih že lotila, vendar je šlo vse po gobe - vsaj estetsko . Speranza

Speranza  

član od: 4.1.2005

sporočila: 11

24. okt 2006 15:21

Luna 72, najlepša hvala, točno to sem rabila. LP Speranza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti