Pomivalni stroj bosch ali kakšen drug?

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

25. okt 2006 13:01

Jaz pa uporabljam tekoči Calgonit. Občasno nasujem malo soli, je res, da če je sol v stroju je lepše oprano. Imam pa vgradnega od Gorenja, je pa že dobrih 5 let star. Probala pa sem že tudi skoraj vse tablete. Nekaterih ni ven vrglo, mislim da ravno od Somata. Sicer mi je prodajalka rekla, da jih lahko dam kar v stroj, ne v posodico. Pa se ne morem navaditi, zato sem poskusila tekočega in pri njem ostala. jass

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

8. feb 2007 18:57

Sama imam Electrolux ESF 8280 in sem z njim zelo zadovoljna. Trenutno ga ne boi menjala za nobenega drugega. Kljub temu pa sem se znašla v zagati, saj sem nekam založila navodila v slovenščini, ki jih uporabljam le za določene zadeve in še to zelo poredko (tako da si niti ne zapomnim na pamet). Prosim, če mi lahko katera javi, ali jih ima. Data

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

8. feb 2007 21:19

Oooo, tole je pa kot nalašč tema zame. Zadnje dni se ubadam z izbiro integriranega pomivalnega stroja. Včeraj sem se že odločila za Bosch-a, pa potem danes ugotovim, da nima polovičnega pranja. POVEJTE PO PRAVICI, KOLIKOKRAT PERETE POLOVIČNO (tisti, ki imate ta program)? Jaz mislim, da bi kar velikokrat, ker med tednom jemo le večerjo, pa še to ponavadi ne kuhamo pojedin in bi ga najbrž napolnili šele v treh dneh. Lp, Asja Sporočilo je spremenil(a) Asja dne 08. feb 2007 23:01:26

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. feb 2007 22:47

Jaz imam nekako dva meseca prvi pomivalni stroj v življenju in sicer Bosch SGS46M12EU in sem navdušena nad njim. škoda samo, da ga nisem kupila že kakih deset let prej. Ne pomivam ravno vsak dan, bi rekla 5-6x na teden, kako posodo tudi splaknem (posebno od pire krompirja, če je zasušen in bešamela prepečenega), drugače pa ne in sem zelo, zelo zadovoljna. LP cervus

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. feb 2007 23:01

Moj Candy ima program, da pomiva samo spodnja ali samo zgornja košara. To je nepogrešljivo! Res! Atina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. feb 2007 7:28

Asja, Bosch nima polovičnega pomivanja, ker ima kao avtomatsko funkcijo zaznavanja količine posode. Pri nas smo štirje, občasno pet ali šest odraslih in stroj je vedno polen, večkrat še kaj pomijem na roke. Meni je vseeno, ali dam pol ali celo tableto, pomije enako, čemur se pa ni za čudit, saj pomiva dve uri in pol. LP

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

9. feb 2007 9:21

Imam vgradni Gorenjev model GV63330, s katerim sem zelo zadovoljna. Posodo v kateri kuham npr. riž ali pire seveda prej sperem, ker se mi "gravži", da bi mi ostanki hrane ostajali po pomivalnem stroju. Enkrat sem pri prijateljici, ki nikoli prej nič ne pomije posode in jo da direkt v pomivalni stroj, zlagala notri posodo. Ko sem odprla vrata praznega pomivalnega stroja, mi je skoraj obrnilo želodec od tistega smrada po hrani in to kljub temu, da je imela obešen deodorant za pomivalni stroj na mreži! Grozno je smrdelo, vam rečem. Sama uporabljam navadne Calgonit tablete (nič 3v1, 5v1), ter sol in tekočino za sijaj. Posoda je vedno čista in bleščeča. Mijan

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

9. feb 2007 11:38

Atina je napisal/a:
Moj Candy ima program, da pomiva samo spodnja ali samo zgornja košara. To je nepogrešljivo! Res! Atina
Katero oznako pa ima tvoj pomivalc? Lijana! Kateri model pa imaš? Ta, ki smo ga gledali naj bi bil med novejšimi ampak ne najdem med karakteristikami, da bi pisalo, da ima funkcijo zaznavanja količine posode. Tisti, ki je 20 jurjev dražji pa to seveda ima. Lp, Asja

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

9. feb 2007 12:17

jaz mam pa znamko simens in sem prav zadovoljna, včšeč mi je tudi timer,...... plopsa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. feb 2007 14:11

Po pravici povedano včasih uporabim program za manj umazano posodo, npr. za kozarce za vlaganje, je pa res, da pri našem Boschu laufa avtomatski program, ki zaznava tako količino posode kot to, koliko je umazana. Na zaslonu napiše 2 urin 28 minut, ampak je posoda oprana veliko prej. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti