Pomivalni stroj bosch ali kakšen drug?

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. okt 2006 12:02

Imam Boschev pomivalni stroj. Tip izpred dveh let in sem zelo zadovoljna z njim. Posoda je vedno lepo pomita. Res pa vedno vso posodo splaknem pod pipo, preden jo vložim v stroj. V navodilih sicer piše, da to ni potrebno, ampak pri meni je pač to stvar navade. Poleg tega pa pomivam na dva dni in ostanki hrane bi zagotovo zasmrdeli v tem času. lp Julija

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

24. okt 2006 12:06

Modrijan, jaz ostanke hrane samo na grobo odstranim, nikoli pa posode ne splahujem. Pomivamo najmanj enkrat dnevno. Lp Dolores

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

24. okt 2006 12:18

Tudi midva imava vgradnega Boschevega in sva zadovolna, opazila sem, da moram splahniti posodo preden jo dam v stroj. Stroj ni pri tem nič kriv. Imam občutek, da je kriva kvaliteta posode. Babi ima vgradnega Gorenjevega. Pa se je enkrat po pultu polila steklenica domače limonade. Od takrat naprej ima same težave s programatorjem. Tako da je meni tisti hip postalo žal, da nisva kupila pomivalnega stroja ki ima komande za upravljene vidne. Še posebno zato, ker imava še majhnega otroka in pri njihovih odkrivanjih gre pogosto marsikaj tako, kot si človek ne bi želel. marelica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. okt 2006 12:20

Delam isto kot Dolores, tega sem navajena že iz otroštva. Če pa vem,d a stroja ne bomo še isti dan zalaufali, potem pa posodo še splaknem. Všeč pa mi je pestra izbira program, predvsem zdaj, ko sem veliko vlagala, pa sem kozarce samo preprala v stroju in so bili še topli, ko sem začela vlagati. Loni Makaroni

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

24. okt 2006 13:44

Jaz imam pa AEG 60820 in sem z njim zelo zadovoljna. Ima veliko programov, tako da včasih pritisnem le na polovičnega - sploh če imam samo krožnike, kozarce in pribor. Zgoraj sem brala o zlaganju pribora. Moj stroj ima v košarici odprtinice in tja potem zložimo pribor. Meni je to v redu, ker je potem lažje spravljati v predal. limonca26

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

24. okt 2006 21:06

Sama sem tudi letos poleti menjala Ariston za Boscha in sicer za tale model: <http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=7560> Smo pa imeli že podobno temo letos in sem dala tam odgovor: Včeraj sem kupila revijo VIP, ravno iz razloga ocenitve kvalitete pomivalnih strojev. Sama sem ga kupila pred enim mesecem in bila na začetku strašno razočarana, da bi najraje hotela starega nazaj, čeprav je bil bolj glasen. In v čem je bil problem? Kupila sem Boscha, bi rekla, da kar zadnji model, pomiva res tiho, ima pa dolge cikle 2 uri in več, kar me ne moti, ker pomiva ponoči. Po pomivanju je bila plastična in teflonska posoda mokra, sčasoma pa še žlice. Meni ni bilo čisto jasno, saj ima vendar sušenje A, prejšni je imel B, pa je vse vedno lepo posušil, pri novem pa je kondenz kar tekel po vratih. Pokličem prvi servis in vprašam, kaj bi to bilo. Mi povejo, da je treba noter sol dati. Sredstvo za svetlenje sem dala, sol pa ne, saj tako ali tako uporabljam ne vem koliko fazne tablete. Tam, kjer se nastavi od ena do 6 sem dala na 2, tovarniška nastavitev je 4, sem si mislila, da ene 2 pa tableta prispeva. Figo prispeva, nič od nič. Dokler nisem na ne vem katerem po vrsti servisu zvedela, da je treba dati na 4 in od takrat je posoda lepo suha. Da ne naštejem, kaj vse so mi svetovali, eden je celo predlagal, naj po pomivanju stroj odprem, da gre para ven. Kdaj, a ob enih ponoči? Iz tega sledi, da so večfazne tablete nateg, čeprav so se mi v starem stroju še kar obnesle. Še bolj me pa pojezi to, da ima stroj deklarirano, da prepoznava pomivalno sredstvo in da je primeren za pomivanje s tabletami 3 v 1. Ja, je, samo ravno tako potrebuje sol in svetlilno sredstvo. V čem je potem sploh poanta večfaznih tablet, če moraš še dodatno dodajati sol in tekočino. V reviji VIP je povzetek ocenjevanj pomivalnih strojev v Nemčiji. Na prvem mestu je model 1220 Miele, na drugem je Bosch, drugi so se slabše odrezali. Soseda ima že nekaj let AEG Favorit in je z njim zadovoljna, prej je imela Candyja. S Candyijem sem imela take probleme s pralnim strojem in MWP, da tudi slišat nočem zanj. Splošna ocena po nekajmesečni uporabi je srednje dobro. Pozitivne lastnosti: dokaj tih, filter se sam čisti, posoda je bleščeče čista. Negativne lastnosti: kljub deklariranosti 3v1 moram dodajati sol in tekočino za lesk, drugače je posoda mokra - torej je to čisti nateg, katerega se ta firma ne bi smela privoščit; motijo me zložljive košare - te se stalno podirajo, pa ni treba, da dam kaj težkega noter; slaba razporeditev v zgornji košari - cela polovica zgoraj je namenjena pecljatim kozarcem, katere uporabljamo nekajkrat letno, k sreči se lahko podre, samo, potem pa navadni kozarci nimajo opore; spodaj dam lahko samo 2 velika krožnika, potem se zatika veternica - res,da imam zgornjo košaro spuščeno, če je nimam, pa zgoraj ne morem dati globokih krožnikov; čeprav dnevno pomivam, mi najlepše pomije program z najbolj vročo vodo. Še bi se kaj našlo, ampak mislim, da je zaenkrat dosti. Ne vem, danes bi šla s krožniki v trgovino in bila malo bolj pozorna na razporeditev. Sestra ima enako nekaj let starega B. in mi je vedno, ko me je videla, da praznim prejšni stroj rekla, koliko prostora ima moj stroj zgoraj, kljub tisti cevki na sredini, katere nisi smel pokriti, ker je vanjo tekla voda v veternico pod zg. košaro. Pa takrat nisem bila na to pozorna in nisem vedela, kaj misli s tem. Danes mi je popolnoma jasno. LP

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

25. okt 2006 7:57

Jaz bi pa dodala nekaj o tabletah.Kupujem vedno enake Somat5v1.Sem zelo zadovolna z tabletami vendar opažam razliko ,ko kupim škatlo so tablete bolj močne,to se vidi po sijaju in čistoči posode drugič kupim čisto enake tablete pa se mi zdi da je posoda lisasta oziroma ni tako kot bi morala biti,čeprav uporabljam vedno enako tako sol kot sredstvo za sijaj in sušenje.Mislim da v tabletah ni vedno enaka sestava čeprav imam 5v1.Povejte mi svoje izkušnje glede tablet.Upam da ste razumele kaj mislim. LP Bogomira Bogomira

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

25. okt 2006 8:22

Bogomira, najraje uporabljam hoferjeve navadne, kjer je v škatli 100 tablet za caa 1600 SIT. Zakaj? Cikli pomivanja so dolgi več kot dve uri in tisto pet v enem gre že zdavnaj naprej in po mojem nima učinka. Sem sama na začetku pomivanja z novim PS tudi zamenjala ene 3 vrste tablet, pa ni nič pomagalo. Tako, da kupim najcenejše, ker pomijejo enako dobro. Pri meni je posoda vedno enako sijoča. Ne vem, kje so proizvajalci dobili tako visoke cene za te tablete, po mojem gre tu za oderuštvo. LP

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. okt 2006 9:15

Tudi jaz uporabljam hoferjeve ali dm. tbl pa še to je dam samo pol, pa je posoda vedno čista in bleščeča, seveda je vedno notri sol in sijaj, spiram pa je prej nič. Imam pa elektroluxa. Enakega ima moja mama in obe sva super zadovoljni. Tašča pa si je kupila zanussi brez, da bi se prej kaj pozanimala in ima same probleme z nji, je že imela serviserja, notri se je med pranjem kar stopila posoda za žlice pa še pere slabo. jade

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

25. okt 2006 11:10

Tako je šla bom v hofer in kupila.Res velikokrat plačamo samo ime.Probat ni greh ,sploh pa če se obnese.Včasih preveč nasedamo dobrim reklamam izdelek je pa potem čisto nekaj drugega. Somat tablete 34 kom skoraj 1300 ali hoferjeve 100 kom za caa 1600 je pa že velika razlika. LP Bogomira Bogomira

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti