Spinacna omaka za testenine

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 22. okt 2006 22:39 | ogledi: 7.831 | odgovori: 4

dober večer vsem

pogledala sem celo vrsto na črko Š in nisem našla omake za testenine, ki je narejena iz špinače. Zadnjič sem videla eno reklamo kako lahko uporabiš zmrzjeno pasirano špinaco kot omakco za testenine.Pa bi vas lepo prosila, če je kdo kdaj delal in na kakšen način se jo je lotil, ker tukaj pa nimam nobene ideje ali naj samo spinačo odmrznem dodam jogurt ( ne uporabljam kisle smetane, zato zamenjam z jogurtom ) in polijem po testeninah ali se to dela malo drugače...zato potrebujem vašo kuharsko pomoč in vsem se zahvalujem že v naprej

in lahko noč

vegeterianka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. okt 2006 23:16

Jaz čisto nič ne kompiciram pri špinači. Preprosto na olju prepražim malo moke, ko rahlo zarumeni jo zalijem z mlekom in hitro mešam, da ne nastanejo grudice (se zgodi, če daš preveč moke), nato pa notri stresem še zamrznjeno špinačo. To potem mešam toliko časa, da se špinača ne razpusti. Pustim, da malo prevre, nato pa vmešam kislo smetano oz. pri tebi bo to jogurt. Upam, da ti bo uspelo. lahko noč alexis

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. okt 2006 5:09

Pa obilo nasekljanega česna, in omaka je za prste polizati. Kyara

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. okt 2006 8:58

Jaz jo delam brez moke - na olivnem olju popražim šalotko, dodam česen po okusu, špinačo in toliko mleka da se lahko zduši. Potem dodam sol, poper,muškatni orešček in nekaj trikotnikov topljenega sirčka. Če ti je všeč lahko dodaš še malo ingverja. Za pisano omako s špinačo pa ob čebuli popraži na kocke narezano rdečo papriko, nadaljuj kot zgoraj, na koncu pa dodaj še nekaj vložene koruze. Je dobro in lepo. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti