Kulinarika in kilogrami

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

22. okt 2006 23:52

ja, titta, se strinjam. vsega po malo in zmerno, pa je čist ok, tud če kdaj poješ hamburger, seveda moraš pa sem in tja prigriznit tudi kakšen korenček, hruško itd.. škodi samo pretiravanje v eno ali drugo smer. pa nehimo se že obremenjevat s tem kok škodljivo je vse okrog nas (od hrane do zraka itd.) sekiranje je samo slabo za živce in posledično za zdravje:) Scorpy

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. okt 2006 8:03

Mimogrede ... nekje sem prebrala, da en gram cimeta na dan učinkovito znižuje holesterol. Da so delali raziskave in so v 30 dneh namerili 25% nižji holesterol pri testni skupini ljudi. Pa indeks telesne mase se jim je malo znižal. Sonja

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

23. okt 2006 8:06

Ma,itak je vse škodljivo okrog nas in se sploh nimamo kam skrit,če želimo ubežat vsem tem škodljivim zadevam,razen če nas zaprejo v inkubator in nas priklopijo na infuzijo. Tudi meni ni jasno,da gredo hujšat ženske,ki imajo šesdeset kil ali pa še manj,čisto logično pa je,da začneš o hujšanju razmišljati,ko ti enkrat teža naraste na trimestno število.Sam ponavadi takšni ljudje o hujšanju ne razmišljajo in svoje težave skrivajo za podobo okroglega dobrovojlčka,ki mu je vseeno,kako izgleda in uživa v dobri hrani.Ampak čisto notri nekje v sebi pa ga vendarle pika in mori,ker je takšen. Ponavadi začnejo o hujšanju razmišljati,ko jih začnejo mučiti razne bolezni,takrat pa je že prepozno. Odkar sem na kulinariki,sem shujšala,seveda tudi z pomočjo foruma o ločevalni dieti. Plus tega pa tukaj najdeš tudi mnogo receptov,ki so primerni za zdravo prehranjevanje. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

23. okt 2006 8:19

Jaz tudi kar aktivno pobiram recepte in kuham,pečem.Sem pa tudi našla ogromno koristnih nasvetov glede prehranjevanja in s takim načinom izgubila 20 kg,kar gre zahvala kolegicam iz foruma o ločevalni prehrani..Zdaj si z veliko bolj mirno vestjo privoščim kos torte ali dobro kosilo,navade kot grizljanje pregrizkov zvečer pa sem črtala. Saša

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

23. okt 2006 10:00

Tudi pri meni so oči in možgančki velikokrat bolj lačni, kot telo prenese, in to se tudi že pozna. Pa punce, prosim, ne posploševat - zakaj bi bil nekdo, ki se pri 60 kilah počuti pretežkega, nenormalen ali pa zategnjen? Na primer 155, 160 cm višine in 60 kilogramov je že kar nekaj odvečne teže, tudi z zdravstvenega vidika. Sama imam trenutno več kg kot sem jih imela kdaj koli prej, še vedno ni "vizualno hudo kritično", to vem, ampak se počutim zelo slabo. Sem bolj športen človek in me vsak odvečen kilogram zelo ovira, počutje je slabše, vzdržljivost tudi, trpi pa tudi denarnica, če moraš nabaviti novo garderobo, ker ti stara več ni prav. ;) Skratka, hočem reči samo to, da ni za obsojat tistih, ki s primerno (poudarjam - primerno, ne prenizko) težo hočejo poskrbeti za svoje zdravje. Tudi jaz raje vidim nekoga, ki ima 10 kg preveč, kot pa 5 kg premalo. Zdaj pa še moja izkušnja: včasih sem lahko pojedla kar koli, pa se to na teži ni nikoli kaj bistveno poznalo. V zadnjem letu ali dveh pa sem se toliko razvadila glede hrane, pa še telo očitno ni več sposobno prenesti toliko, kot pri 19, 20 letih, tako da se že kar orng pozna. Zato sem se po včerajšnjem tehtanju odločila, da grem na "dieto" - po principu "manj žri, več migaj". Vemves, tudi moj prvi ukrep je ukinitev večernih prigrizkov, ena normalna večerjica (sadje, jougrt, kosmiči, solata - kaj v tem stilu) ob normalni uri, in to je to. Drugi ukrep je reduciranje popoldanskih sladkarij - vsako popoldne mi grozno "pade cuker" in potem mooooram pojesti nekaj čokolade, pa piškotov ob kavi ali čaju itd. To bom zdaj omejila. Zajtrk in kosilo pa ostaneta normalna obroka, vendar z zavestjo o približni količini kalorij. Upam, da mi bo uspelo v nekaj mesecih izgubiti kakšnih 4, 5 kilogramov. Če ima pa še katera kakšen dober nasvet, pa se priporočam. Nisem tip človeka, ki bi zdržal neke določene diete, pravzaprav na pravi dieti še nikoli nisem bila, tako da bo vsak nasvet dobrodošel :) Lep dan vsem! cherry

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

23. okt 2006 10:22

Definitivno se podpišem pod: MANJ ŽRI ( = jej normalne količine, absolutno ne stradaj IN ne jej toliko, da te vse tišči, ko vstaneš od mize ), VEČ MIGAJ ( = vsaj vsak dan sprehod 1h, ali pol ure teka, kolesa, telovadbe ). Pa še to - vse kar sem zgoraj napisala, mi je kristalno jasno, držim se pa tega ne. Ravno včeraj cel dan migala, najprej na kolesu, potem pa imela še čistilno generalko po stanovanju, likanje...in te stvari pač. Vmes 2x sadje, potem finooo zelenjavno juhico z velilko zelenjave..in kaj potem? Kličejo kolegi, če grem z njimi v ZOO...itak, da grem. Moj dragi je cel dan dežural v službi in ob 18h klical, da je končal...če gremo vsi skupaj na pizzo. Mene je stisnilo v smisu: O, ne, pa tako sem bila pridna danes. Vsi ostali pa navdušeni. No, in ob 19.15 sem dobila na krožniku lepo, sočno, slastno, mastno in multi kalorično pizzo. In, kdo je kriv? JAZ! Ampak, če bi imela pa pred sabo skledo solate, o čemer sem vsekakor razmišljala...bi me vsi gledali kot sedmo čudo, vklučno z mojim dragim, ki bi glasno komentiral, da včasih pojem kot slon, drugič pa pretiravam in jem kot miš. jessy6

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

23. okt 2006 11:48

Hehe, jessy6, mislim, da se v podobni situaciji tudi jaz ne bi mogla upreti slastni pici :) To me ubija - da ne morem gledati ljudi okrog sebe, ki se mastijo in slastijo, jaz pa da bi stradala zraven ;) cherry

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. okt 2006 11:56

Pa še zafrkavajo te, da si nobel... saj MORAŠ pojesti, pa tudi če ti sploh ne paše. jasna

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

23. okt 2006 12:23

Najhujše pa je verjetno to, da čez kakšne 3 tedne pomisliš malo nazaj in vidiš, da bi lahko vzdržal in izvedel dieto, pa bi že minilo in bi bilo sedaj že tudi drugače...hja, samo kaj, ko so vse stvari nazaj analizirane bolj enostavne kot pa takrat, ko moraš reči: tukaj in zdaj! titta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. okt 2006 12:27

A ni osnovni štos v tem, da se v resnici posluša svoj organizem? Če smo zdravi, bo organizem vedno pokazal, ali je lačen ali sit. Tisto, ko so oči lačne, v trebuh nas pa vse tišči - to organizem sporoča da je bilo preveč. Tisto, ko nas zjiutraj vse boli, ker smo zvečer preveč pojedli - to je tudi mesidž od organizma, da mu to ni všeč. Tisto, ko razmišljamo, kaj bi zdajle jedli, ker se nam blede od hrane, mi se pa stradamo, ker smo danes pojedli že toliko kalorij - to organizem sporoča, da bi je z minerali in vodo bolj slaba. Se mi zdi, da je treba malo bolj s posluhom prisluhniti organizmu. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti