Kulinarika in kilogrami

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

22. okt 2006 15:03

Odkar sem na KulSlo endan žrem dva dni stradam.Recepti so večina zelo dobri in jih je vredno preizkusiti.Nasploh sladice sem nora na sladko,tudi zelenjavne jedi zelo rada jem vendar zelenjava ne škodi,sladko ....... LP Bogomira Bogomira

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

22. okt 2006 15:14

Dušanka, verjetno se ne sekiraš dovolj, da bi shujšala. Sedaj ugotavljam, da je pri meni še huje, saj ne rastejo samo kilogrami ampak tudi jezik. Kuharca 37, najprej garderoba, potem kavica in bo vse v redu. Sedaj pa še nekaj resnega. Če imamo manj kilogramov, naše noge (kolena, kolki) manj trpijo, ker nosijo manjšo težo. Popravite me, če se motim. Imejte se lepo, kjerkoli ste in karkoli počnete. Lp iz sončnega Mb! riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 22. okt 2006 16:02:54

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. okt 2006 15:28

Riba-ribica, opažam, da tudi moj postane vedno težji. lp Anamarija

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

22. okt 2006 16:57

Ajoj, lepo vas prosim, pri 60 kg greste hujšat? Halooo? Sama sem sprobala tole zrdavo življenje in te zadeve. Skenslala sem čisto vse sladice, po šesti uri zvečer nisem več jedla, maščobo sem zmanjšala na najmanjši minimum možno, vse sem jedla light in s čim manj kalorij - nič več vesele požrtije s prijatelji, vroče čokolade pred spanjem, kokic v kinu, sladoleda na morju ... Kaj je pa rezultat tega? To, da mi je zdravnica rekla, da se moram zrediti za deset kil. Tako da - prevelika skrajnost v to smer je tudi zelo škodljiva in je krepka sladica po nakupovanju ali pa občasni žganci z mastnimi ocvirki ali pa čokolada itd. nekaj najmanj škodljivega, kar je lahko za naš organizem. Tako da, prosim lepo, ne sekirajte se, če imate kakšen kilogram preveč (sicer pa - kdaj natanko pa ima človek kilogram preveč?), saj ste potem mnogo bolj krepki, močni in dobrovoljni kot pa kakšni zategnjeni suhci! :) LP! Muffsy

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. okt 2006 17:21

Muffsy sori ker nisem vedela, da so suhci zategnjeni. Lep dan in veliko se smejte

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. okt 2006 20:42

Daj, rozanec, nehaj se na besede obešat in mi še ti lušte delat s tem, kakšen suhec (zategnjen ali ne ) si!! Muffsy, saj pri meni ne gre za tako drastične ukrepe, rada bi samo omejila nažiranje po deseti zvečer, he he... Ampak kaj, ko imam takrat največ časa za vas! In potem se mi pač zalušta... jasna

bisi  

član od: 21.10.2006

sporočila: 8

22. okt 2006 20:51

Lep pozdrav vsem. Sem nova med vami. Jasni1 pa bi sporočila, da ni edina, ki rada preizkuša nove recepte in se ji to potem pozna na kilaži. bisi

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. okt 2006 21:38

Dobrodošla med nami, bisi!! Če boš redno z nami (v kar ne dvomim), bojo šle kilce lepo gor!! jasna

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

22. okt 2006 21:57

Ups, aja no - se opravičujem. Malo preveč sem se razvnela. Se opravičujem glede zategnjenosti! :) Lepo se imejte (samo še en teden je do počitnic!)! Muffsy

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

22. okt 2006 22:28

Pri nas doma pa smo takega mnenja: malo mastnega na govedini ne škodi. Polnomastno mleko, ki ga kupiš, je itak čist sprano, tako da od maščobe ni niti "m". Namesto margarine na kruh namažemo maslo, ker je bolj dobro. Olje uporabljamo v kombinaciji z mastjo. Smo imeli poskuse čist zreducirat te stvari, ne zaradi kil ampak zaradi holesterola, pa je bila naslednjič slika še bolj porazna. Tako pač jemo čist normalno in ne zdesetkano hrano; končno pa, zakaj je toliko zarostanih sklepov in slabih kosti? Ker ljudje jedo tako slabo hrano, da se bog usmili . V kolikor pa nekdo poje kalorično toliko, da bi zadoščalo za rudarja, sam pa dela neprimerno lažja dela - ja normalno da telo to nekam pospravi za kakšne hude čase. Vsega pomalo nikakor ne more škodit. Takšno je moje mnenje. Sem bila tudi jaz bolj bucka in sem pojedla kar mi je prišlo pod roke. Potem pa sem začela tako: ali jem, ker sem lačna ali zato, ker je dobro? In sem dobila odgovor, da je človek zelo hitro sit z malo hrane. Pač v glavi začneš hujšat, pa gre. Se pa strinjam z vami vsemi: KulSlo nudi takšne stvari, da moraš preklemano pazit, da te ne zavede. Hja, sami smo si krivi, kaj pa tak radi kuhamo!!!!! titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti