Kuhajmo zdravo in hitro

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

tema odprta - 20. okt 2006 19:13 | ogledi: 8.109 | odgovori: 20

Živjo punce in fantje.

Danes sem po pošti dobila eno izmed tistih "Takoj odprite" pisem. Ravnokar sem ga odprla in vidim, da eno podjetje ponuja kartice z recepti. Seveda, je del pisma tudi nalepka, ki pomeni znižanje redne cene kompleta receptov. Ali je tudi kdo od vas to dobil in kaj mislite o tem?

Da nadaljujem. Zbirka ponuja 42 kartic z različnimi recepti, dekorativno škatlo za vlaganje kartic kazali in Wok, če zbirko naročiš v določenem roku dni. Zraven so priložene tudi tri kartice z recepti. Da pa ne bo pomote, NISEM zastopnik za nobeno knjigarno, ne delam v nobeni firmi, ki se ukvarja s tovrstnimi posli. Samo zanima me ali morda kdo to zbirko ima?!

Temo je spremenil(a) alexis dne 20. okt 2006 19:34:17

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

20. okt 2006 19:53

joj pred leti ko sem bila otrok sta moja dva imela neko zbirko kartic na sprednji strani slika na drugi strani recept, kje sta jih dobila nimam pojma. enkrat pa sem jaz lahko od ene firme ki je ponujala nekaj kartic za vzorec zastonj nekaj pa si jih potem lahko kupil v vsakem novem paketu mislim nisem 100 % ker je to cca 15 let nazaj pa jih je bilo 6 kartic...za tiste čase niti ni bilo tako drago, vendar jaz sem naročila samo brezplačni vzorec... a mi lahko na kulinarično pošto prosim pošlješ ime tistega, ki ti je to poslal, ker sem zasvojena z kuharskim recepti in jih zbiram že 20 let imam še take stare iz JANE, ko jih je imela revije moja stara mama...tako da je moja ena omara polna receptov .... plus revij Dober tek in Lisa ....knjig, sprintanih , receptnih člankov pa imam prilepljene v zvezke mislim, da enih 20 zvezkov...pravi zasvojeni fanatik sem ..... hvala že v naprej posredovano informacijo ... lep večer še naprej želim vsem vegeterianka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. okt 2006 19:55

Eno tako podobno reč sem jaz kupila že pred petnajstimi, če ne še več leti. Po nekaj kartic naenkrat, lepo po rubrikah, zraven pa taka plastična posodica, dvodelna, za vlaganje kartic. Še danes gledam po teh receptih, je bilo nekaj dobrih - za sirov findue, pa za jedi iz glinastega pekača, za nekaj solat... Je pa v tej moji zbirki vsaj 200 kartic z recepti. Kaj vem - če se ti zdijo recepti zanimivi, pa če ti vse skupaj ne bo le stalo na polici, si kupi. Jaz sem že tak tip, da podležem vsem ponujenim receptom, tudi če jih že imam v kakšnji knjigi... Ampak najprej prespi,morda pa nakup ni tako nujen... Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. okt 2006 20:03

vegetarianka, potem pa imava verjetno isto zbirko - v taki rdeči plastični škatli? In glede starih receptov - se morda spomniš zagrebške revije Svijet? Kaj vse si tam notri našel...Moj rokovnik je poln izrezkov... Se mi zdi, da sva že dve taki zasvojenki....Razen enih stotih kuharskih knjig se mi po policah valja še brez števila map (vsaj nekaj imam sortiranih po določenih kriterijih), revij (Dober tek imam vse številke od leta 1998 naprej, iz leta 1997 mi jih nekaj manjka), prilog iz raznih časopisov (Jutarnji list ima super kuharske priloge - poleti so imeli štiri zapored o poletni in morski kuhinji, zdaj v jeseni pa o kostanjih, bučah,gobah in nazadnje o istrski kuhinji...). Da ne omenjam nekaterih posebnih prilog že omenjene revije Svijet, na primer o slavnostni kuhinji, pa nekaterih drugih tematskih izdaj različnih založniških hiš, ki izhajajo tudi kot samostojne revije - o testeninah, sladicah, velikončnih in božičnih praznikih, zelenjavi... DObre ideje so tudi v reviji Glorija, tam kuhajo znane osebnosti... No, tuje revije imajo tudi čisto posebno mesto pri meni (Essen und trinken, Meine familie und Ich, in tevilne posebne izdaje), pa printi z internetnih izdaj se mi valjajo tam naokoli... Mamamia mamamia

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

20. okt 2006 20:15

http://www.imponline-si.com/ Tole je njihov link pa si poglejte stvarco. Jaz bi tudi imela te recepte, pa ne vem, če jih sploh potrebujem, ker imam VAS in KULSLO. pa pa alexis

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

20. okt 2006 20:17

no pa me ena tukaj premaga z zasvojenosti mamamia ...jaz od starih revij imam od Jane in to zelo starih izvodov, potem pa tudi neke hrvaške revije, ki je bila v moji mlajši generaciji zeloo popularna saj moja mama ni mogla brez nje jaz pa tudi ne zaradi receptov...sedaj mi je padla na pamet katera revija MILA ...se spomniš?? knjig imam tudi jaz nekaj ...sedaj imam novejšo Sodbna vegeterijanska kuhinja, ki je čudovita čudovita in druga pa je Velika družinska kuharska knjiga. kupila pa bi kakšno novejšo morsko knjigo, ki ima slike postopkov in fantastične recepte, samo doslej jo nisem zasledila drugače pa pridno polnim svoj računalink trenutno imam čez 500 strani receptov, ki jih sedaj urejam po kategorijah potem pa jih vržem sprintat in vezavo...tako da moj čas zabavanja je taksno delo namesto igerc in drugih zadev...najdem jih na spletu ali pa mi pošiljajo ljudi, ki poznajo mojo zasvojenost.... lep večer vegeterianka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. okt 2006 20:37

Uh, seveda se spomnim Mile. Svijet pa je še veliko stareša revija, trideset in več let nazaj je izhajala... Od posebnih izdaj Mile imamkar precej tega... Glede morskih zadev - Mediteranska kuhinja bi bila moj izbor; je sicer razen morskih zadev še veliko zelenjave zraven, saj je ta pri Mediterancih zelo priljubljena, predvsem pa zelo okusno pripravljena Mimogrede, ko si taka zbiralka receptov. Verjetno poznaš linke kot so www. gastronaut.hr, pa www.coolinarika.com (tu je patron Vegeta), pa serbiancafe, saray.net itd? Da ne omenjam tujih, do katerih prideš preko googla. Meni ni nikoli dolgčas, ko imam čas sprehajat se po internetu... Potem pa poglejše na ZS. Mamamia mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

20. okt 2006 22:25

Zelo lepo izgleda, tale zadevica. Kar nekaj časa nazaj sem nabavila tisto Jedilniki za vsak dan, ko skombiniraš od juhe do sladice. so tudi kartice, pa jih lahko sortiraš in premešaš in kaj vem kaj še vse. Lepo izgleda na polici, včasih gledamo tiste fotke potem pa hopsa po že preizkušenih stvareh. Ne vem no, ne bi več kupila kakšne take stvarčice, raje bi malo pomislila, si uredila svojo kuharico, jo morda oblikovala tudi v nekakšne skupine receptov, dodala svojo fotografijo in to je to. Roko na srce: pri teh zadevah sem bila kot pri torbicah - po roki sem se morala tepsti, da nisem nabavila še osemnajste kuharske knjige, pa četudi so noter vsi tisti recepti, katere že imam le na drugačno finto razporejeni. Tako da punce, še bo tega , škoda dnarja, vsaj jaz tako mislim. titta

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. okt 2006 23:35

Alexis, pred časom smo mi naročili od istega podjetja na isto finto enciklopedijo živali. In veselo kupovali kartice. Pa je prišla nova mapa (prazna), pa je bila polna, pa spet nova... napolnila sem 3,5 map, to so kar zajetni fascikli, pa še ni bilo konec. Potem sem odpovedala. Nekje na netu sem prebrala, da je en moški tako pet let plačeval tiste kartice, ki so kar prihajale, pa kar ni bilo konca. Skratka ogromnega denarja gre za to. Če pa vmes prekineš (kar brez komplikacij res lahko, kot obljubljajo! Brez pripomb!), pa nimaš popolne zbirke, ne? Atina

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. okt 2006 1:10

Atina...tudi jaz sem kupila enciklopedijo živali...imam vseh 6 fasciklov...trajalo je pa..hmmm...2 leti?...tam nekje. Sicer mi ni žal...se mi je pa že telo vleklo...saj si rečeš...ah...3000 jurčke na mesec...ampak..na leto =36...v dveh letih pa 72 jurčkov...uhhh...se nabere...po drugi strani pa si mislim....itak bi tiste 3 jurčke na mesec zapravla...če ne druga, pa za kavo..tako imam pa veliko živalsko enciklopedijo...še kako bo prišlo prav, ko bodo otročki pri hiši... jessy6

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti