Ohrovtovi zavitki

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 19. okt 2006 15:37 | ogledi: 9.113 | odgovori: 8

pozdravljeni

rada bi naredila Ohrovtove zavitke v omaki ...zanima me kako jih naredite in katero filo uporabljate, posebno me zanima z ajdovo kašo....na google mi je vrglo samo en recept, ki je napisan na kulinarki in to je vse... hvala vsem za pomoč.

razen če mi nekdo pove kako se na hrvaškem jeziku napiše ohrovt pa bom probala na hrvaški spletni strani. najti ustrezen recept ...hvala

vegeterianka

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

19. okt 2006 15:40

Poskusi pod "kelj"! LP gordana

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

19. okt 2006 16:17

ma bom probala kar nekaj sama pričarat, naredila bom nadev kot, da delam kašo z gobicami, potem sklepam ,da moram prej zblanširati ohrotove liste ??......nadevala jih kašovo maso, jih zavila in vrgla v paradižnikovo omako.....samo sedaj nastanete drug problem kaj zraven ponudit kot prilogo....??? vegeterianka

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

19. okt 2006 16:18

Lahka varianta: OHROVTOVI ZVITKI V PARADIŽNIKOVI OMAKI 200g čebule 220g ohrovta 130g zelene paprike 80g ovsenih kosmičev 200g pasiranega paradižnika česen, olje, sol, poper, začimbe Od glavice ohrovta odstranimo 8 večjih listov in jih blanširamo, ter odcedimo in posušimo. V delu te vode namočimo ovsene kosmiče. Ponev rahlo namastimo, prepražimo čebulo, dodamo na kocke narezano papriko in preostali ohrovt, ki ga tanko narežemo ter nasekljan česen. Vse skupaj na kratko podušimo, ugasnemo in dodamo rahlo ožete kosmiče. Ko se masa malce pohladi, jo nadevamo na ohrovtove liste, zvijemo in spnemo z zobotrebcem. V posodi zavremo pasiran paradižnik z malce vode, rahlo posolimo in popopramo in v to vložimo ohrovtove zvitke, ter na zmernem ognju kuhamo približno 15 minut. Pozdravček Marika

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

19. okt 2006 17:26

caka nekaj na zasebni posti pozdravcek teja-kit.

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

20. okt 2006 14:23

To sem našla ....(z enga drugega foruma)... Ohrovtu odstranis liste,jih operes in v slanem kropu na hitro zblansiras.Ohlanene malo potolces po sredini kjer je se trdo.Nato jih nadevas:mleto meso poprazis na cebuli,dodas petersilj,sol,malo vegete,paradiznikove mezge,cesen in ko se malo ohladi se jajce(da drzi skupaj).Na vsak list ohrovta das zlico nadeva in zvijes kot za sarmo.Sarmice polozis v pekac,ki ga malo namastis in das v pecico ogreto na 190 stopinj.Po 15.minutah vse posujes z naribanim sirom.Se malo zapeces,da se sir stopi.Zelo dobro! Dober tek! gordana

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. okt 2006 14:59

Ohrovtove liste blansiras. Proseno kaso skuhas na 3/4. Odcedis. Preprazis cebulo, dodas proseno kaso, nariban korencek (lahko tudi nekaj pora ali kaksne druge zelenjave po izbiri). Vse skupaj malo preprazis, potem nekoliko ohladis in v to vmesas nariban kozji sir. Liste nadevas in naredis zvitke. Enega poleg drugega tesno polozis v pekac, potreses s kozjim sirom in peces v pecici. fresh

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

20. okt 2006 16:38

Ohrovtove liste opereš ,položiš tako da iz njih odteče voda.Nato si pripraviš maso :kuhano ajdovo kašo,sol poper ,majeron,drobno sesekljano in prepreženo čebulo.Zraven tega še potrebuješ tanke rezine kraške pance,in malo čiste juhe. Tako sedaj vzameš list ohrovta najn položiš nadev in zviješ v roladice ,ki jih zlagaš eno zreven druge,nato jih zaliješ z malo juhe tako da so zgoraj še suhe in prekriješ z kraško panceto.Ko daš v pečico pekač od začetka prekriješ z alu folijo.Peče se naj na 200 stopinjah prvih 10 minut prekrito in drugih 10 minut odkrito,da se panceta lepo popeče. LP Bogomira Bogomira

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti