Surov jajčni beljak - sme??

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 19. okt 2006 10:52 | ogledi: 8.638 | odgovori: 4

Ojla, v soboto pečem torto za eno nosečnico, pa me zanima, ali ji lahko naredim torto s sladkorno maso, v kateri je malo surovega jajčnega beljaka? To maso ima namreč strašno rada, zato bi ji naredila tako torto, če bi seveda lahko to jedla.

Lahko bi pa začela torto kot indijančke - da bi najprej beljak stepla nad paro - ali bi bilo to dovolj, da bi pobila morebitne salmonele? Nikakor nočem karkoli tvegat, sploh ker ne gre zame, ampak ker ima to maso res rada, bi ji rada nekak to naredila, če bi se seveda dalo...

Kaj ste ve v nosečnosti jedle indijančke in podobno, kjer se beljak tudi ne peče? Ali se to sme? Lepo prosim, naj mi katera odgovori, če se le da, pred soboto:)

Veri

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

19. okt 2006 12:05

ko sem bila jaz noseča sem se strogo izogibala vsemu surovemu-tatarski biftek, majoneze, surova jajca, saj se je prav takrat neka nosečnica okužila v 6. mesecu nosečnosti in je otrok težko prizadet danes-kriva so bila jajca v kremšniti-premalotermično obdelana. jaz ti priporočam kakšno drugo kremo, drugače pa najboljše, da vprašaš to nosečnico, koliko da na varno prehrano v času nosečnosti, kajti ene se zelo pazijo, druge se pa sploh ne ozirajo na te nevarnost. ariella

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. okt 2006 12:26

Jaz sem tudi prijateljici naredila tiramisu brez jajc... Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. okt 2006 13:42

Jaz pa sem celo nosečnost - obakrat - jedla, kar mi je prišlo pod roko, pa nič. Šamšnit na kile, kremšnit tudi, majoneza v sendviču s poli posebno je sploh bila redno na jedilniku, tatarca pa sem tako vedno jedla z žlico in tako je bilo tudi med nosečnostjo. Sem očitno imela srečo. Tako da je najbolje, da ji beljake stepeš nad paro, prej pa jo morda res raje vprašaš, alinaj ji sploh kaj takega narediš. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. okt 2006 13:35

Sem klicala kar sestro v ZD, oddelek za ginekologijo, pa pravi, da če so jajca sveža in pazim na higieno in kupim jajca, katerih izvor je znan, potem ne bi smelo bit problemov. Da se še nobena ni okužila z domačimi sladicami, sploh pa ne pozimi, da je edino tako troto treba potem met v hladilniku, pa to itak ni problem, ker jo bomo takoj pojedli in je rekla, da potem pa sploh ni nobenega problema. Treba je pa baje pazit pri sladoledih na kepice in pri kupljenih kremšnitah, šamšnitah... Sploh kjer nimajo najbolj svežih stvari. Tako iz prve roke:) Sicer se pa baje dobi pasteriziran jajčni beljak v Jati. Bom šla vprašat ali pa vseeno kaj drugega naredila. Bom pa vseeno beljake stepla nad paro, za vsak slučaj, da ne bo kaj narobe. Ta punca po moje kar pazi, saj je to njen prvi in je bolj previdne sorte. Sicer je ne morem vprašat, ker ne živi tu in se ne slišiva kaj dosti - to je punca od fantovega brata:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti