Izkušnje s kataloško prodajo

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 19. okt 2006 9:08 | ogledi: 2.638 | odgovori: 38

Zanimajo me vaše izkušnje z nakupi iz katalogov, predvsem neckermann in quelle. Rada bi kupila otroške čevlje pa me malo zanima kako ste zadovoljne, ker še nikoli nisem kupovala preko katalogov. Čevlji me zanimajo predvsem zato, ker sem že obupala, da bom našla pametne otroške čevlje, ker očitno imajo vsi slovenski otroci tako številko kot moja dva. Ko najdem končno kakšne pametne čevlje nimajo številke in to traja že odkar sta shodila, ravno njune številke nimajo. V Litiji itak ni nobene izbire, v Lj. pa ne grem tako pogosto pa še takrat, ko grem ne najdem nič pametnega.

No skratka zelo bom vesela vaših izkušenj s tema dvema katalogoma.

LP

jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. okt 2006 9:20

Jade, pa ti nikoli iz trgovine ne pokličejo v njihove druge prodajalne in pogledajo, če imajo na zalogi? Drugače pa pri nas včasih kupimo kaj tudi preko katalogov, kar se tiče Quelle-ja, so njihove konfekcijske številke precej večje od naših. Saj veš, kako zgledam, njihova 38 mi je absolutno prevelika... No, pri čevljih veljajo bolj standardne mere. Pri Neckermannu so cifre bolj podobne našim... Pri obeh smo tudi že kako stvar zamenjevali, pa ni bilo problemov... Smola je samo ta, ker ne moreš iti v trgovino in probati. Se da v Nemčiji, npr... Če pa rabiš kako stvar iz Lj, pa samo reci, mislim, da nas je kar precej, ki zelo rade letamo iz štacune v štacuno. Jaz praktično oblačim Vesninega Nejca... Včeraj sem bila v Zari in sem dobila prav fletno prehodno jakno. Potem sem šla pa še po Nodija v BabyCenter, je šel včeraj že z njim spat. Loni Makaroni

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

19. okt 2006 9:26

A je Zara trrovina nasproti Emporiuma,če je me zanima kakšne so kaj cene.Jaz po katalogih včasih kupim kakšno coto,čevljev pa za mojega malega(6) absolutno ne bi upala,ker ima tako visok nart,da je potrebno kar par čevljev probat,preden dobimo tisto pravo andreja č.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. okt 2006 9:28

Jade, pa saj ni problema - če ti izdelek ne ustreza, ga daš nazaj v vrečko, odneseš na pošto in brezplačno vrneš. Potem ti pa bodisi vrnejo denar, ali pošljejo večji (ali manjši) izdelek - za kar se boš že sama odločila. Lisa

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

19. okt 2006 9:31

Kot je rekla Lisa... lahko pa se odločiš za dobropis. Lep dan in veliko se smejte

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. okt 2006 9:40

Saj tudi jaz rada letam po štacunah ampak sedaj pa res že zelo težko s tem trebuhom. Sem bila v torek v vseh možnih trgovinah z otroškimi čevlji pa nisem našla nič pametnega, ne vem ali mislijo, da so naši otroci fotomodeli ali kaj in, da samo sedijo na miru in čuvajo čeveljčke. Sploh za punčke delajo prav "presrane" čevlje, ki so samo za gledat in ne za nosit. Jaz rabim nekaj funkcionalnega, da mi lahko otrok skače okoli, gre v peskovnik, šiba po gozdu... Sem bila prav razočarana nad cicibanom, sem ji kupila zelo lepe jesenske čeveljčke (cena 11 tisoč) ampak kaj, ko jih je imala obute pol ure, 1x se je spustila po toboganu in šibala po pesku, pa se je spredaj na prstkih kar barva dol zdrgnila, pa je prodajalka zatrjevala kako so celi usnjeni in impregnirani in oh in sploh super, da dol padeš. Če pa že najdem "normalne" čevlje pa itak nimajo št. in potem se vedno zgovarjajo veste teh števik največ prodamo. Ampak to mi govorijo že od takrat, ko sta imala št. 19 pa do zdaj, ko imasta 26 in potem vedno, ko rabimo čevlje 1 mesec doživljam živčne zlome, ker letam po štacunah kot nora. In potem, če že za enega najdem, potem za drugega ni ... Cene imajo pa itak take, da ne moreš verjet, pa meni se ne zdi normalno, da dam 15 tisoč za čevlje, ki jih nosi otrok 2 meseca, potem so pa itak al premajhni, al pa ni več sezona za njih. Pa še te so taki nefunkcionalni, da ne moreš verjet, kot, da jih otroci obujejo samo zato, da se potem gledajo v njih. jade

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

19. okt 2006 10:04

Tudi meni se zdijo čevlji za naše malčke prav pretirano dragi,ampak trgovci že vejo kje morajo nabiti cene,čevlje pa res nujno rabimo.Sem pa zadnjič govorila z eno prijateljico in pravi,da hodita z možem skoz nakupovat v Celovec(ima dvojčka-2 leti)in pravi,da kupita vse od plenic pa do oblačil igrač in obutve v Toys-as-us.Ne vem če sem pravilno zapisala,je rekla da je zadnjič dobila ful fletne čeveljčke po 6.000sit,pa da tudi plenice nabavi na zalogo,ker so občutno cenejše kot pri nas andreja č.

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

19. okt 2006 10:22

Na to temo bi pa tudi jaz nekaj povedala. Ti čevlji danes niso za nikamor. Moj sin,ko je še dirkal naokoli, zdaj se je malo umiril oziroma usmeril v določeno smer norenja, je superge uničil v enem tednu in to tako, da jih tudi reklamirat nisem mogla. Kupim druge, zgodba se ponovi v štirinajstih dneh. Potem dobi mama živčni zlom in tistikrat mi sodelavka pove, da naj superge kupim v Hervisu. Kupila sem mu Salomonke za 12.000 čukov. Ne boste verjeli, nosil jih je celo koledarsko leto, pozimi, v dežju, poleti, za povsod, v cerkev, v hribe, in ima jih še sedaj za doma. Zato pri njemu ne gledam na ceno. Ta mali mora biti itak vse roza in samo roza. Starejša pa je odvisna od lune. Preko kataloga sem kupila samo enkrat in nikoli več. Dala sem preko 30.000, nosim pa samo pižame. Moraš le videt, kaj kupiš. Zato le pogum, ko je sila, se tud kej najde. Malčica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

19. okt 2006 10:32

To, da imajo naši otroci visoke narti poslušam že dobrega četrt stoletja oz. odkar sem začela kupovati čevlje za svoje otroke. Ampak zakaj tega na slišijo izdelovalci čevljev? Ali pa nočejo slišati? Le za kakšne otroke izdelujejo čevlje?! Po moje imajo naši otroci nožice čisto normalne in so nenormalni čevlji. Zakaj so cene visoke? Odrasli lahko obujemo tudi lanske ali celo predlanske čevlje, otroku pa je nujno treba kupiti nove in ne samo pogledati, če bi bilo kaj po ugodni ceni. Po katalogih pa kupujem večinoma perilo in sem zadovoljna. Res pa je tudi, da so stvari na sliki pogosto lepše kot v resnici. Lp iz Mb riba-ribica

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

19. okt 2006 10:45

Jade kakšne čevlje pa iščeš za otroka,nisi točno napisala,predvidevam da bolj nekakne gojzarčke.Tako obutev ima Alpina Žiri...jaz sem bila poleti v njihovi industrijski prodajalni,vse čevlje imajo kar po škatlah in izredno ugodno....mož si je kupil gojzarje za u gmajno za 11000 in po 4 mesecih so še vedno celi-pa kje vse prehodi...po vejah,drvah.Koliko pa imata št. tvoja dva?Pa takrat so imeli tudi veliko izbiro zimskih čevljev za otroke po 1300 sit ,ter superg po 1000 sit,in jaz sem jih kar kupila.Je pa sin zadnjič kupil superge preko kataloške prodaje in so vredu. kuharca37

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. okt 2006 10:49

Kuharca točno take ja, ne za asfalt, ker tega pri nas itak ni. Take za okoli hiše, po makadamu in za v gozd. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti