Prhljaj

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

3. feb 2008 11:35

Če gre za luskavico,zdravnik lahko predpiše BELOSALIC,preverjeno pomaga. tejka77

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

3. feb 2008 11:51

Za nastanek prhljaja je lahko veliko vzrokov, najpogostejši pa so: prepogosto umivanje las, premalo splakovanja z vodo po koncu umivanja in pretirana uporaba lasne kozmetike. S pretiranim umivanjem izsušimo lasišče in zato nastane prhljaj, pri mastnih laseh oziroma lasišču je pa tudi tako; bolj umivamo, bolj se lasišče masti. Moj nasvet: uporaba blagih šamponov, lahko tudi takih proti prhljaju in ne prepogosto umivanje, ne bolj pogosto kot na 3-4 dni.Ter seveda temeljito izpiranje, ostanki šampona in balzama na lasišču tudi povzročajo prhljaj. Čim bolj omejiti uporabo pen, voskov gelov, lakov...., če pa brez njih ne gre, jih nanašajte na konice las, ne na lasišče. Pri luskavici in ostalih kožnih obolenjih je seveda druga pesem, tam je obvezen nasvet dermatologa. andda

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

25. feb 2008 15:24

Imam težave z luskavico (na srečo imam le pikice vsake toliko časa) in prhljajem, tako da pravzaprav ne vem, ali je na glavi eno ali drugo. Uporabljala sem že Oronazol (res da že pred leti) pa ni nič pomagal, Head&Shoulders parv tako nič (slednji ne pomaga niti očiju), pred novim letom pa sem kupila v Sanolaborju (upam, da ni preveč reklame) šampon proti prhljaju znamke Sebamed, s katerim sem popolnoma zadovoljna. že po treh pranjih sem opazila učinek. Prhljaj se sicer še vedno pojavi, kadar si las ne umijem več kot teden dni, a ni ga več toliko, kot ga je bilo. (poleg tega sebamed ima odličnen tenirani stick za izsuševanje in prekrivanje aken). Upam, da bom s to info komu pomagala, mislim pa, da je pač treba poskusiti več izdelkov, ker ne delujejo enako pri vseh. lp 5rusa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti