Kutinov kompot

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

26. okt 2006 12:40

Imam problem.Včeraj sem pobrala kutine ,danes pa sem hotela skuhat kompot.Ampak ko sem kutine oprala in prerezala je meso kutin rjavkasto.Same kutine pa so trde ,zanima me ali je to normalno ali pa naj vržem kutine vstran. Hvala za odgovore. Balu balu

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

27. okt 2006 13:14

To bi pa mene tudi zanimalo.. Ali so taksne rjave kutine zanic? Kaksne barve mora bit meso? Kdaj pa jih je sploh najbolje pobrat? Kaj pa tiste, ki so popadale na tla, tiste se so uporabne? Hvala za odgovore! Lp, Heike

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

27. okt 2006 13:24

Jaz sem jih včeraj lupila,ene so bile lepe rumene notri,druge pa rjave in te sem zavrgla,ne vem pa če sem ravnala prav.Kuham pa marmelado z jabolčnim sokom andreja č.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

27. okt 2006 15:23

Prva runda marmelade gotova. Polovica hrušk in druga polovica kutine. Sok 2 limon (prva na začetku, da ne porjavi, druga potem ko je že skoraj kuhano). Dodala sem tudi želin. Diši pa tako, da sploh nisem dodajala dišav. Tudi jaz sem imela dve kutini, ki sta bili malenkost rjavi. Pa sem jih vseeno uporabila-nista pa bili gnili... Drug recept sledi, ko končam še to... LP juhica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. okt 2006 15:26

Kutine postanejo v notranjosti rjavkaste, če so na prenizki temperaturi. Možno je, da so bile na vejah bolj na robu krošenj, kjer je bilo hladneje. Če jih dobi rahla slana, se jim lahko zgodi enako. Močan slana ali zmrzal pa jih zelo prizadane. Take, v notranjosti rjavkaste kutine so vseeno uporabne. rimljanka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

27. okt 2006 16:25

Drugi del: polovica jabolk(1kg), polovica kutin(1kg) in pa nekaj grozdov črnega grozdja z domače trte (kuhane jagode in nato spasirane s pasirko), 1 kg sladkorja in en želin. Čudovita barva in diiiiiiiiiiši. Za danes je dovolj, imam še sicer nekaj kozarcev(mimogrede, pri nas v trgovinah ni več mogoče dobiti kozarcev za vlaganje in pokrovov-lahko pa namesto tega kupiš sveče-Špar, Mercator, Tuš..... )in nekaj reči, ki bi se jih lahko dalo v kozarce.... LP juhica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. okt 2006 18:07

Joj, juhica 101, to je res krasna marmelada, sploh, če je grozdje izabela. Včasih, ko ni bilo (ali jih je bilo le za vzorec) marelic, so pri nas tako marmelado uporabljali za krofe in buhteljne. Spomin na staro mamo, na otroštvo. Še zdaj kdaj naredim tako marmelado. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. okt 2006 18:08:22

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

27. okt 2006 18:31

Mislim, da bi celo lahko bila izabela. Ima jagode bolj redko v grozdu in je bolj za na mizo. Pri sortah trte sem bolj mrzla. Jabolka in jagodičje mi še kar gre, čeprav je sort ogromno. Ampak grozdje.... Toda iz jurke (za to sem 100%, ker je možak, ki mi je dal grozdje, res siten zaradi nepoznavanja sort) se dela odlična marmelada. Kikirikijevo maslo in marmelada..... Lp juhica

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

27. okt 2006 21:23

Rimljanka hvala za odgovor.Pri nas je kutina v senci in so vsi sadeži v notranjosti verjetno zaradi tega rjavi. Lp balu balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti