Vanilijeva krema

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. okt 2006 19:43

Tedi, če delaš kremo z jedilnim škorobom, je enako, kot če bi jo delala s pudingom, saj puding v vrečki ni nič drugega kot jedilni škrob z dodatmok arome - vanilijeve, čokoaldne, kakšne sadne... Tvoj recept je v bistvu osnova prave slaščičarske vanilijeve kreme, malo manj izkušene kuharice morda prej potrebujejo nekaj vaje. Za čokoladni puding pa - poskusi mu enkrat dodati žlico instant kave, aroma je super. Mamamia mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. okt 2006 20:43

sem malo pozna za kremo, imam pa osnovni recept; mogoče je dodajat glih vse za razne prilike. Osnova je pa taka: 150 g sladkorja, 75 g moke, 4 rumenjaki, 1/2 l mleka, košček vanilije. Vanili namočiš v vrelo mleko, da se odišavi. rumenjake + sladkor stepaš do pene, nato dodaš moko. Stepaš dalje in dodajaš vroče mleko. Opozarjam, da je treba miksati nad ognjem kar nekaj časa, dokler zadeva nekajkrat ne zavre in se zgosti. saj ni tak komplicirano, kot se sliši. titta

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. okt 2006 11:41

Kar se mene tiče, se izogibam kakršnikoli jajcem v kremi ali sladoledu. Shranjujem samo recepte brez njih. Načelo, mogoče neumno, ampak previdnost ni nikoli odveč. Lp Dolores

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

22. okt 2006 12:29

prosim za pomoč! Koliko je ena smetana v receptu za vinsko kremo? Predvidevam, da je 0,25l? hvala! lp, ela

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

22. okt 2006 15:54

Ela, sem še iz starih časov, zato mislim, da je ena smetana 0,2 dcl. Takrat smo kupovali sladko smetano v lončku z rumenim pokrovčkom, kisla je imela rdeč pokrovček, navadni jogurt pa zelenega. Bilo je enostavno, izbire ni bilo. Lp riba-ribica

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

22. okt 2006 19:11

Riba-ribica, najlepša hvala!Sem si mislila, da je tako in se tudi naredila. Izpadlo je pa super:po moje ne bi bilo tudi nič narobe, če bi dala 0,5 l smetane.Bi pač bil bolj smetanast okus. Lep večer, ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti