Burek in sirnica

Mikki  

član od: 29.5.2007

sporočila: 59

25. avg 2009 13:12

oj, jaz bi danes spekla burek iz blitve pa je imam premalo, kaj mislite, kakšen bi bil, če dodam por???? Mikki

Mikki  

član od: 29.5.2007

sporočila: 59

25. avg 2009 13:15

ja bom poskusila, verjetno bom naredila pol pol, pa da vidimo kakšen bo okus. Hvala Rimljanka Mikki

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

25. avg 2009 13:26

ali slučajno kdo ve, kje bi v okolici Celja dobila domače testo za burek, baklavo (ne tisto v mercatorju), ampak nekaj takega, kot je na tržnici v LJ? laik laik

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

25. avg 2009 15:40

Naj še dodam bosansko reklo: ˝Sve pite su pitice a burek je pitac˝. Torej delamo pitu zeljanico,ali pito s kromirjem.... Burek je samo iz mesa ali drobni burek, ta je iz telečje drobovine. Pa lep burekčinski pozdrav! m.schafe

muzika3d  

član od: 5.11.2011

sporočila: 1

14. feb 2012 18:06

 

Sirnica

Priprava:
Skuto, smetano, jajce in sol premešati.
V pekač naliti malo olja. Vsaki list testa posebno pomazati z oljem.
Na list se natrosi sorazmerni delež mase in zavije v rolado, a s konca malo zapre (tako, kot sarmo).
Na drugi način se lahko tudi ne zvija liste, ampak se nalagajo eden na drugega potem, ko vsakega natrosiš z maso. Če so listi večji od pekača, se jih malo zaviha.
Pečico segreješ na na 200c, potem zmanjšaš na 180c in daš peči. Pečeš okrog 20 minut, da lepo porumeni. Ker niso vse pečice enako naravnane, moraš kontrolirati, da se ne prižge, da pa je primerno pečeno.

muzika3d

grunf  

član od: 2.11.2007

sporočila: 5

15. mar 2012 21:25

jade je napisal/a:
Svašta. Ja kako se pa pol reče piti iz zelja? Špinačnica? hecno.

jade

 

Zelje je kupus v s/h. Zeljanica se prej nanaša na "zelenje"

grunf

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. mar 2012 21:50

Matr grunf, ti pa si rekorder, predlagam šefu naj te nagradi: da kdo odgovori komu po letu ali dveh, sem že videl, po petih letih pa ne. Jade je namreč tisto napisala oktobra leta 2006, torej pred več kot petimi leti.

kongratuliram!

ežoj

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. dec 2012 6:18

Kateri pa je vam osebno najbolši oz. na katero verzijo prisegate? Na Bosansko ali Srbsko? Ste pristaš starega dobrega preverjenega recepta BUREK+jogurt, ali ste prestopili prag v novo tisočletje in vam morda paše zraven kaj drugega? Vaši spomini na prvi burek, kdaj vas je rešil pred želodčnim propadom...anekdote?


Osebno in statistično največ pojem SRBSKO različico z sirom, čeprav mi občasno sede BOSANSKA saj obožujem tiste hrustljave konce + ponujajo mi ga v meni eni izmed najokusnejših kombinacij--->skuta+višnja. 
To je pri sladki variaciji.
Pri slani pa uaaa, BOSANSKA verzija in ZELJE. Nor sem na podušeno zelje, sploh pa če je zavito v testo. ufff
Mesnega pa nisem že kar par let...dokler se ne naveličam skute, ga verjetno še kar nekaj časa ne bom 

Morda kdo ve, ako se da dobiti v Sloveniji KURDSKO VERZIJo bureka, oz. burek brez polnitve, potresen z sladkorjem v prahu?


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. dec 2012 8:08

 

Sirov burek-trikotnik pri Olimpiji pri Bavarskem dvoru v Lj (nasproti glavne pošte). Tisti zviti se mi ne dopadejo. 

trac

kr3mn1  

član od: 13.2.2011

sporočila: 20

3. jan 2013 0:28

burek je pri nas vse, od sirnega, pica pa do mesnega. v sarajevu sem naročil sirni burek, v beogradu pica burek. samo pri nas se kregate da je burek sam mesni ostalo so pa neke pite. In tam doli piše na kiosku sirni burek, pa ta pa un. Zgleda da ni bolj pametne reči kot pa neke leve finte kako se reče zavitku. Kot da bi se zapeli da je štrudel samo jabolčni.

 

bur - pomeni zavijati, kar pomeni da je vse kar je zavito - burek

kr3mn1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti