Zgode in nezgode v kuhinji

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. jul 2008 13:40

Kaj sem jaz zdaj naredila: Zamesila testo za Najboljši mlečni kruhek od Veri. Lepo pospravljam kuhinjo ......... in najdem na pultu KVAS!!!!! Zdaj mi mikser poskuša umešati tisti kvas v testo. Kaj bo nastalo, ne vem. Atina

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

16. jul 2008 16:05

Ste že jedli pasulj s cimetom? No, mi smo ga - vsaj poskušali pojest... Naša mama je zamenjala cimet s čilijem. Mac

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. jul 2008 17:10

No, kruh je potem lepo vzhajal, zdaj je že pečen. Torej - novi recept za kruh se glasi: Zamesi testo iz vseh sestavin za kruh razen kvasa. Testo pusti počivati približno pol ure. Ta čas se lahko čudiš, zakaj ne vzhaja. Po pol ure dodaš še kvas in ponovno pregneteš. Daš vzhajati. Ko testo naraste, oblikuj hlebček in daj peči. Atina

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. jul 2008 20:17

Atina bi nam rada naprtila dvojno delo ane? :P Kako so mi tele zgodbe simpatične... ycrna

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

20. jul 2008 22:31

Do zdaj sem se pa res nasmejala iz vaših pripetljajev hahahhahaaa. Pa še moja. Bilo je pred davnimi časi, prva nedelja, ko smo se vselili v našo novo hišico. Prvič sem sama omesila vlečeno testo za retaše. Dam testo počivat, pripravim nadev iz skute in jabolk. Testo je bilo tako lepo, prožno, da bi ga lahko raztegnila vse do LJ :)) Raztegnem ga po celi mizi, po eni polovici potrosim skutin nadev, po drugi jabolčni. Mislim si, ooo madona, kako lepo mi uspeva. Ko pa sem ga hotela zaviti, sem opazila, da si pod testo nisem dala prta. Testo se je prijelo gor na mizo hehehee. Hčerka sedi zraven in zgrožena pravi: "Jezus kristus, kakšna pogača!" Kaj naj zdaj? Ves nadev sem pobrala nazaj v skledo, testo pa s krtačo postrgala z mize heheheee. Sreča, da prej nisem vedela, koliko testa bom potrebovala in sem ga imela v rezervi. Tokrat sem uporabila prt in pogača je bila super dobra. Naslednjič je imel svoj šou mož. Zbudi me ponoči s preklinjanjem, jeb...., p.m...... itd... Malo sem se prestrašila, le kaj se je zgodilo, on pa pravi, da bo popizdil, ker ima non stop na nosu muhe in komarje. Leti ves živčen iz spalnice, zagrabi sprej, šprica, šprica, šprica, po celi hiši, miren leže nazaj na posteljo in umirjen zaspi. Muhe so čudežno izginile in zaspala sem tudi sama. Ko pa sem se zjutraj zbudila, sem opazila, da je mrčes šprical z lakom za lase hahhahahaaaa, pa veliko tubo je celo porabil!

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

21. jul 2008 9:15

Ja moja je tudi huda,fritezo sem po uporabi pustila na štedilniku,da se ohladi.Prej sem obrisala gumbe štedilnika.Potem sem šla v drug prostor nekaj delat.Čez čas pa kaj nekaj smrdi pa polno dima letim v kuhinjo, gorela je friteza.Mene je skoraj kap,kako je to možno.Pa sem ugotovila,ko sem brisala gumbe za štedilnik sem enega zavrtela da je bil vklopljen in seveda je friteza začela goret.Sem mislila sedaj pa je štedilnik zanič bilo je polno pepela ,plastika je tekla,groza.No na steklokeramičnem štedilniku je bilo vse ok,friteza stara 2 meseca pa je šla v koš.Še dobro,da ni zgorela kuhinja. Najprej sem bila divja ko vrag,nova friteza pol pa sem ugotovila,da pravzaprav bi bilo lahko še hujše, pa sem se potolažila.lp,pa čim manj takih dogodivščin. dari

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

21. jul 2008 9:35

No, pa še moja prigoda. Z velikim naporom sem sredi vročega poletja pred leti možu za rojstni dan spekla jagodno torto. Bila je velika, lepa in z manjšo družbo smo je pojedli zgolj petino. Sedeli smo pri nizki mizi na vrtu, pričelo se je temniti in nismo opazili, da smo dobili še ene goste-mravlje. Z možem sva po odhodu prijateljev pospravljala in torto odnesla v gornje nadstropje. Mož, ki je nesel torto, me je poklical z balkona,kjer je poskušal odstraniti mravlje, ki so lezle po podstavku. Na torti jih na srečo še ni bilo. Seveda sem bila bolj pametna in sem mu ukazala, da naj torto izroči meni, češ, ti jo boš še pokvaril. Stopila sem do ograje, dala podstavek čeznjo in skušala s pihanjem odstraniti mravlje, ko je začela torta lesti s pladnja. Za hip sem pomislila, da bi jo ustavila z roko, pa sem se bala, da jo bom razmazala. Takrat pa, plof....in je pristala pod balkonom....spodaj je bil nemudoma pri njej naš pes Muki....ostanek pa že lahko veste.... Kara kara

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

21. jul 2008 12:33

No pa dodam še jaz svoje. Kruh zelo rada dam v kruhomat pečt brez kvasa, pol se pa čudim kaj ne vzhaja. Sem tudi že dala krompir pect v mrzlo fritezo, saj nisem dogruntala, da sem jo pozabila vklopit, pa v marsikatero pecivo sem že pozabila dodati kakšno sestavino (pecilni je glavni) ja tako je, če se ti skoz nekam mudi. Sva pa glih včeraj s fantom kuhala kosilo, pa sva si rekla pejva lepo vn napravit mizo, saj ni bilo tako vroče in smo se odločili da bomo kosilo imeli kar na dvorišču, pa je v tistem času ko sva mizo napravljala vse meso zažgal :)) se zgodi lep pozdrav mina20

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

21. jul 2008 13:55

mož kliče v službo,naj se ne jezim ko pridem domov ker vse smrdi po zažganem.Ok,kaj je bilo ,dal je za kavo kuhat,narobe plato v klopil in šel iz kuhinje....Samo fasala je deska,kavo pa nismo pili ker voda ni zavrela!! senka

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

21. jul 2008 17:01

no pa vam povem še mojo štorjo. Neko prelepo nedeljo smo bili pri tašči. Ravno po kosilu pride na redni domači obisk župnik, kajti tašča je izredno verna, pa sama ne more več v cerkev. Seveda, mi tašča naroči naj tačas, ko bo ona pri spovedi nekaj pripravim za gospoda. Rečeno storjeno. Po opravlenem obredu se župnik usede in mu postrežem, seveda tudi z vinom. Tast pravi saj imaš vse v hladiniku, vino in radensko. Prinesem oboje in župnik pravi, da naj mu naredim zelo rahel špricar, ker bo še vozil. Pa sem , ampak ko ga je probal, ga je skoraj kap, kar zakuhal je. V plastenki za radensko je bil namreč domač šnops, kar pa mi tast ni povedal!!!!!!!!!!!! Smejte se - smeh je pol zdravja in lep pozdrav vsem lena70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti