Zgode in nezgode v kuhinji

MANDA  

član od: 5.2.2004

sporočila: 7

19. sep 2008 13:03

No pa še ena s pijačo.K očetu je prišel na obisk njegov prijatelj in oče mu je natočil špricer.V steklenici za Radensko pa je bilo gnojilo za rože.Človek z veseljem nagne in popije do dna.Ko ugotovimo kaj mu je oče nalil,smo ga nekaj časa prestrašeno opazovali,čeprav sem si mislila (naj povem, da je človek bolj majhne rasti ),če rožam ne škoduje, potem...In res se prav kmalu oglasi:"Vam povem, da me še noben špricar ni tako poživil kot tale." Manda

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

9. okt 2008 10:52

Včeraj sem delala Čokoladne muffine by polli,vse po receptu.Prebrala recept,in šla v kuhinjo delat samo da sem pozabila ali sladkor dam v jajca in zmešam ali gre k suhim sestavinam.Vrnem se k računalniku,sladkor gre k suhim sestavinam in berem naprej.Ali sploh imam pecilni drugače uporabljam sodo bikarbono,zdej sem hotela točno po receptu.Grem v kuhinjo iskati pecilni-ni ga.Počakala sem da mi ga prinesejo iz trgovine.Grem z delom naprej.O kako so lepo dišali muffini ko so se pekli.Samo ne vem zakaj so bili grenki ,pozabila sem dati SLADKOR.Danes jih bom spet naredila,ker so res lepi in mislim da so tudi dobri-sladki.LP. golubić

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

20. apr 2010 22:25

Hahahaha kako sem se sedaj do solz nasmejala¨!! se vam je še kaj zanimivega pripetilo? lp!

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

20. apr 2010 23:22

Tudi jaz sem prebrala vseh 12 strani in se seveda za lahko noč nasmejala do solz. Kar se pijače tiče imamo tudi pri nas kar nekaj zgodbic... Od tega ko si je stric an morju nardil cedevito kar v pollitrsko plastenko od navadne vode ... pa mu teta ni povedala, da je v plastenki travarica je vseeno lepo spil, je reko da travarice pa ne bomo stran metali :) Pa ko sem bla jaz mala mi ata naroči naj mu nardim špricer, pol pol.... Seveda je pozabo omenit, da je v plastenki od radenske šnops ... Si lahko mislite navdušenje ob prvem požirku (dl vina in dl šnopsa) je blo pa koristno zame, nisem rabla več špricarjev delat Pa ko sem bila v prvem razredu osnovne šole, smo doma imeli koline... seveda moje mesto bilo zjutraj pri babici v kuhinji. Mi da lepo za zajtrk kos potice in rdeč piskerček čaja. Samo da v piskerčku ni bil čaj, ampak rum, ki sem ga jaz na eks spila, ker je rekla, da je čaj mlačen in da ga lahko spijem na hitro, če sem žejna. Si morte mislit kak sem skakala od sile po kavču babica pa prestrašeno, če pa ni bil vroč čaj. Pol je ugotovila kaj mi je dala za pit :) Petya

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

21. apr 2010 7:51

He he... sem se nasmejala ob vaših prigodah.:)) Mojih kuharskih prigod in nezgod je toliko, da bi lahko napisala knjigo..:) Eh, no, se tolažim, da imam morda kakšne druge talente... Pred kakšnimi dvajsetimi leti me je na pustni torek nenadoma prijelo, da bi se vseeno našemila in šla na ples. Ampak - ker sem se tega spomnnila šele popoldne in sem bila brez ideje, mi je na pomoč priskočila nona, ki je iz ene stare skrinje na podstrešju zvlekla en kup moških oblek. Super, oblekla sem se v "dedca", iz enega starega kosmatega ovratnika sem si naredila brado in brke in jih spela na tilniku, dolge lase sem dala pod klobuk, velika temna sončna očala na nos, (neprižgano) pipo v usta (skozi luknjico v umetni bradi seveda). In ko sem bila tako "opremljena", ura pa že pozna, sem ugotovila, da sem od vsega hitenja žejna za umret. Uh, kako naj zdaj pijem?!?! Ni problema, iz hladilnika vzamem steklenico Radenske, jo natočim v kozarec, vzamem slamico (!) in faaaaajnn in glooooboko potegnem vase..... in ajaj. Ja, valjda, v steklenici bil je šnopec, kaj pa... :((((((( Nisem vedela, ali naj se smejem, jočem ali bruham.. To je bila dobra lekcija tudi za očeta, da se na steklenice vedno napiše, kaj je noter.. Lp, M. PS: škoda, da nimam svoje fotke tukaj, ker sem na plesu res blestela, vse pupe so bežale od mene in nihče ni pogruntal, da ta "možakar" ni pravi možakar, he he....

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

21. apr 2010 22:12

heheheeh lp!

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

22. apr 2010 13:40

Pri peki mi je zmanjkalo želatine v prahu. V trgovino sem napotila sina - naj kupi želatino. Prinesel pa mi je želin. ... rolada

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. apr 2010 14:17

Niti ni bila nezgoda, se je zadeva zelo namerno zgodila; nekdo je šimfal moj tiramisu, da ni dovolj sladek, sva ga z njegovo ženo iz maščevanja pojedli kar z žlico iz pekača (vsaka pol), bom sicer raje tiho o tem, da me je skoraj razneslo, ampak splačalo se pa je. Toda očitno ni bila dovolj dobra šola. Ob njegovi naslednji pripombi, seveda zopet o količini sladkorja, sem zadevo samo obrnila v bio kanto. Sladkorja se odtlej pri nas ne omenja več

Loni Makaroni

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. apr 2010 14:48

BiBaBuBa je napisal/a:
Moja največja greška v kuhinji je bila, ko sem prvič kuhala makarone. Ja, živim se res vse zgodi BiBaBuBa
Tudi jaz sem imela probleme z makaroni. V rosnih najstiniših letih, ko so bili starši na dopustu, sem se pred prijateljem želela pohvalit z znanjem kuhe. Jaz sem sicer makarone vrgla v krop, problem je bil lonec v katerem sem jih kuhala. V kuhinji smo imeli štedilnik na drva. Na tem štedilniku je vedno stal lonec z vodo. Jaz sem vzela točno ta lonec. Si predstavljate kako je škripalo med zobmi (vodni kamen), ko sva poskušala jesti makarane! Še ena nezgoda: Pred leti sem delala neko pecivo. Količine so se merile s skodelico (skodelica moke, skodellica sladkorja, skodelica kave,...) Si predstavljate kako je to zgledalo, ko sem namesto kuhane kave noter vsula skodelico kave "v prahu".... K

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

22. apr 2010 18:41

Tudi me smo mlade sodelavke v službi rade učile kuharije. Eni od njih je bila velika težava narediti dobro sarmo. "Nič lažjega, recept je skoraj enak kot za polnjeno papriko, edina razlika je v zelju oz. papriki", smo jo podučile. Ko smo jo čez nekaj časa vprašale kako je uspela sarma, nam je zagotovila, da je bila kar dobra, samo mož je nekaj komentiral, češ, da sarme še ni jedel v paradižnikovi omaki.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti