Kaj jesti za zajtrk- brez jedi iz pšenice in kravjega mleka

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

18. okt 2006 8:54

rimljanka je napisal/a:
A lahko vprašam, kaj si predstavljate pod "razstrupljanje"? Resno sprašujem. In kaj ima le-to z mlekom in pšenico? rimljanka
Rimljanka, obstajajo določene teorije (nisem še zasledila znanstveno dokazanih), da je mleko kot tako, nepredelano, odraslemu človeku popolnoma nepotrebno oziroma celo škodljivo. Teorija sloni na tem, da pri vseh sesalcih mleko pijejo samo mladiči, ne pa odrasli osebki. Predvidevam da mislijo to v povezavi z razstrupljanjem. Kaj pa ima to veze s pšenico pa nimam pojma. Mogoče bolj v smislu bele moke, ki ji pravijo nekateri beli strup? lp, Marija

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

18. okt 2006 10:39

Kupila sem knjigo v Hoferju, pred kakšnim tremi tedni. Razstruplanje naj bi potekalo v treh fazah vendar je za jesenski čas priporočeno le po prvih dveh. Sicer pa poteka vsaka faza od dva do štiri tedne in je osredotočena na različne organe. Ta prva, ki naj ne bi vsebovala jedi iz pšenice in kravjega mleka je ta najblažja oblika, ko telo šele pripravljaš ( če koga zanima na katere organe deluje pa moram bolj točno pogledati v knjigo ko pridem domov ). Druga predvsem pa tretja pa sta tisti, ki te bolj "spucata". Je v tej knjigi tak bolj dolgotrajen proces in imaš tudi poglavje za razstruplanje duha, da se lažje poprimeš s tem in ni eden od tistih klasičnih načinov, ko recimo en teden piješ zelenjavne in sadne sokove. lp CARLY

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. okt 2006 13:12

Meni pa je zdravnica svetovala, naj za čiščenje jeter pijem pinjenec. Saj pa je tudi pinjenec iz mleka! No po določenem času, se je pokazalo, da drži, mislim na pitje pinjenca. Da pa bi telo očistil samo s tem, da ne konzumiraš hrane, ki vsebuje pšenico in mleko, je pa po moje malo za lase privlečeno. Ker imam resne težave z jetri, sem se o tem malo bolj informirala in to drži. Kyara

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

18. okt 2006 14:19

jaz ne pijem več kravjega mleka ampak sojino in mi je boljše kaj pa je fora s pšenico?kateri pa so vsi izdelki iz pšenice???? lp

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

19. okt 2006 10:38

Ja se strinjam, da se s tem ne očiščiš, za to sta pa potem še druga in tretja stopnja. Tista tretja je najbolj očiščevalna. Jaz sem že od konca osnovne šole jedla vsako jutro za zajtrk mleko pa čokolino al pa kosmiče ( vse kar gre v mleko ), zadnje leto pa sem se skos počutila napihnjeno pa želodc me je bolu. Sedaj ko dva tedna ne jem mleka in jedi iz pšenice ( predvsem kruh ) pa me še ni bolel želodec pa tudi vsa napihnjena nisem bila. Se mi je v teh letih zgleda tako prebava polenila, da sem imela probleme. Za enkrat sem zadovoljna ker je bil to tud moj glavni namen. Bom pa ko bo konec te stopnje probala vsaj še drugo. Tam se pa potlej bolj "spucaš". Drugače pa tudi jaz ne vem kaj je fora glede pšenice. Name najbrž ni vplivala ker sem zelo malo kruha pojedla. V knjigi je napisano, nekaj na tak način, kot da telo postane alergično na eno vrsto hrane in glede, da so izločili ravno kravje mleko in pšenico je najbrž logično, da sta ti dve živili najbolj pogosti na našem jedilniku in lahko povzročita nekakšno negativno reakcijo telesa. CARLY

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

9. dec 2006 9:47

Palačinke iz ajdove in prosene moke - Kulinaricna Slovenija recept 9425. Dragan

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. dec 2006 13:33

CARLY, s kančkom žlehtnobe ( ne morem brez ), knjigico vrži v smeti, en dan se posti, pol naprej prisluhni telesu in jej tisto kar ti paše ( če ti nič ne paše, posti se dva dni, pa če ti še kar nič ne paše, pol si bolan in pojdi zdravniku ). Edino kaj je omejitev: ne se nažirat. Pa še to: ne jest in gledat TV ali neki brat, ( pa naj se sliši še tako neumno ) : pri jedi se koncentriramo na hrano, okuse izgled, pa se lahko spomnemo, koliko dela je bilo vloženega, da bi ta hrana prišla do nas ( religiozni ( vsaj v ameriških filmih ) se na to spomnijo pri molitvi pred jedjo ), pa še na tiste , ki nimajo nič za jesti se lahko spomnimo. En kup ljudi si izmišljuje teorije o, recimo prehrani in o tem piše knjige, mi pa naj bi vse verjeli ( verjemi starem nejevernežu, ni vsega za verjet, pa tudi če pride od nevem kako zveneče inštitucije ). Če se boš držal mojih nasvetov, ti garantiram, da nobenega razstrupljanja ne rabiš. ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. dec 2006 16:17

hehe, ežoj:), se podpišem:) Ampak enim je lažje zdržat neko dieto (meni definitivno ne), mogoče zato, ker je novo, ker ti okupira možgane, kaj boš jedel, pa se na ta način navadijo mislit na to, kaj bojo jedli, kar je lahko zelo pozitivno:) Aja, kar se zajtrka tiče, bi mogoče lahko jedla nepšenične kosmiče, recimo ovsene kosmiče, zmešane z narezanim suhim sadjem, oreški, zmečkano banano in narezanim sadjem, prelite z vodnim kefijem ali pa sadnim sokom (vzami kakega gostega, da bo imelo kaj okusa... pa daš zraven žličko medu, malo cimeta ali začimb za medenjake ... in je lahko čisto okusno... Ali pa skuhaj ovsene kosmiče na vodi , osladi z žlico ali dvema rjavega sladkorja, nadevaj v male posodice, okoli naloži koleščke banane in potresi s še malo rjavega sladkorja in daj v pečico pod žar , da se lepo zapeče oz. da sladkor naredi tako krasno lepo skorjico (ala creme brulee). Še ena ideja so shaki - saj obstajajo tudi nemlečne variante, najlažje jih narediš tako, da izbranemu sadju, lahko tudi zamrznjenemu dodaš banano, ki bo dala konsistenco oz. gostoto. Vse skup zmešaš v blenderju, to je tisti stoječi mešalnik, po potrebi dodaš vodo, odvisno kako sadje imaš in kako gosto zadevo želiš. Osladiš po želji, lahko z medom, začiniš po želji, paše cimet, lahko pa tudi v to vmešaš ovsene kosmiče in suho sadje & co. Lahko pa si enostavno narediš čisto ajdov ali čisto koruzni kruh - res bo nizek in zbit, ampak okus je pa - vsaj meni - všeč... zraven pa domača marmelada, margarina po želji, med,... Lahko pa ješ tudi riževe ploščice, tiste napihnjene, ki jih uporabljaš kot kruh, gor lahko namažeš pašteto (ok, ni lih razstrupljanje:) ali pa zraven ribic, karkoli pač... Pa lahko si skuhaš polento , recimo. Ok, je ne ješ z mlekom, ampak saj itak obstajajo boljši načini za jest polento:) Lahko se pa razvajaš: sadna solata s kepico sadnega sorbeta, kaj praviš? se sliši dosti fajn za dieto, priznaš?;) Limonin sorbet je recimo krasen, lahko ga je naredit in paše k vsemu sadju... Boš zdržala en teden? Če ti zmanjka idej, se pa spet oglasi, ok? Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. dec 2006 18:34

Ežoj, sva že dva, ki enako misliva. Če bi to z mlekom držalo, bi po logiki mi v Evropi nikoli ne smeli jesti banan, pa ananasa, riža,.....saj jih do pred kratkim nikoli nismo. Encimi v prebavilu pač ne prebavljajo mleka, riža, ananasa, ampak beljakovine, ogljikove hidrate, maščobe,......ki so v hrani. Seveda pa mora biti izpolnjen en pogoj: da imamo ustrezne encime. Če odrasel človek nima laktaze, encima, ki razgrajuje mlečni sladkor (laktoza), potem ima težave in ne prenese mleka. Lahko pa uživa jogurt, kislo mleko, kefir...ker so bakterije in kvasovke laktozo že prebavile. Sicer pa - vsak po svoje, vsak je zase odggovoren, samo, lepo prosim, ravno vsega pa le ne verjeti, kar je kje napisano. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti