Bograč

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

tema odprta - 16. okt 2006 18:54 | ogledi: 3.794 | odgovori: 20

Pozdravček vsem!

Potrebujem pomoč, kakopak! Noro si želim družbo presenetiti z bogračem v kotlu. Prebrala sem že kar nekaj receptov in vem, da moka, kisla smetana, peteršilj nimajo kaj za delati v bograču, da mora biti gost zaradi količine čebule (1:1 čebule in mesa). Kako ga delate vi, dragi moji forumaši? Imate kakšno skrivnost? Kakšen poseben recept? Katera zelišča date noter?

Hvala za vse ideje!

Tamči

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

17. okt 2006 11:15

Loni Makaroni, hvala ti!!!! Tamči

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

17. okt 2006 11:17

Prekmurka, kje si ?! siba

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

17. okt 2006 12:15

Tamči! že kuhaš ali že imaš recept ali še zbiraš??? če še nisi v kotlu ti recept napišem, mislim, da je mega; mojim sem ga v enem tednu kuhala 3 x!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nasprotnem primeru ga bom poslala med recepte pa te zato sprašujem, ker bo tam malo dalj časa trajalo???? titta

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

17. okt 2006 18:36

Titta, recept šele izbiram. Prosim, če mi posreduješ svojega. Vsakega nasveta, pomoči in ideje sem noro vesela!!! Hvala! Tamči

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. okt 2006 5:41

Čebule koliko mesa, mesa tri vrste, od tega obvezno ena vrsta divjačine, zalivanje z rdečim vinom, obvezna je tudi mleta rdeča paprika, malo močna, po želji dodač še kakšen čili. Mislim, da je v bazi že vse napisano. Ne moreš zgrešit bograča, če uporabiš zgoraj našteto. Prekmurka je v penziji, zato upam, da sem malo pomagala.( tudi jaz sem prekmurka). Aja, priprava: Čebulo narežeš na poljubne kockice in jo malo podušiš. Nato jo posipaš z mleto papriko in zaliješ z vodo, ter dodaš govedino. Po približno pol ure dodaš divjačino in po potrebi zaliješ. Ponovno po pol ure dodaš svinjsko in vse skupaj zaliješ z vinom. Pazi, da ne zalivaš preveč, da ti ne nastane juha. Ko daš svinjsko, dodaj nekaj celih krompirjev, da se malo razkuhajo. Ko je tudi svinjsko na pol kuhano, pa dodaš narezan krompir in kuhaš ob občasnem mešanju do konca. Ker mora biti bograč pikanten, mu dodač ali močno rdečo papriko ali pa čilije. Seveda ga moraš tudi posoliti, popoprati in dodati lovorove liste. Če te še kaj zanima, pa me kar vprašaj. Za trgatev sem skuhala 80 l kotel in so ga pojedli, dok rečeš keks. Kyara

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

20. okt 2006 14:04

Hvala, Kyara!!! Se ti 100% še javim z vprašanji, ker bom bograć delala prihodnji vikend. Titta, čakam še na tvoj piskerček... Vsaka ideja prav pride! Tamči

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

20. okt 2006 22:32

5 dag svinjske masti 0,8 kg divjačine, 0,8 kg govedine, 0,8 kg svinjine, 0,2 kg slanine, 3 kg čebule, 0,3 kg korenčka, 0,3 kg zelene-gomolj, 2 veliki žlici mlete sladke paprike, 1/2 velike žlice hude paprike, sol, poper, vegeta, brinove jagode, lovor, majaron, rožmarin, timijan, mleta kumina, muškatni orešček, 1 L paadižnikove mezge, 15-20 dag sveže paprike, 20 dag svežega paradižnika, 5-8 velikih žlic moke za podmet, 2 dcl rdečega vina Najprej spražimo čebulo, korenček in zeleno cca 1 1/2 ure. Nato v ponvi prepražimo divjačino, govedino in svinjino. Vse to dodamo k prepraženi čebuli in zelenjavi in skupaj pražimo skoraj do mehkega. Vmes dodamo svežo papriko in zelenjavo in dodajamo začimbe. Ko je meso že skoraj mehko dodamo par. mezgo, po potrebi zalijemo z tekočino. Na koncu dodamo podmet in zalijemo z rdečim vinom in zavremo. Priprava in kuhanje 3 ure. TAMČI, GLEJ NA ZASEBNO POŠTO, PA TUDI TU JE MOJ RECEPTEK . ne se jezit, res sem malo zamudla; pridem pomagat čebulo lupit????? titta

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

21. okt 2006 8:42

Titta, vsaka roka prav pride! Se bova pa skupaj malce jokali... :) Hvala!!!!! Tamči

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 18:57

tamči, o borgaču nimam pojma, vem pa, da ga obvladata do obisti siba in prekmurka:) Jaz sem zadnjič delala najprej čebulni kiš potem pa še prebranac in mam jokanja za nekaj časa dovolj:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti