Mušice

marijak  

član od: 23.9.2005

sporočila: 42

tema odprta - 16. okt 2006 8:07 | ogledi: 9.495 | odgovori: 24

Vsako leto v jeseni - nekako ta čas imam velik problem z mušicami ( mi jim rečemo vinske mušice). Kar naenkrat se pojavijo od nekod in se množijo z nadzvočno hitrostjo, tako, da jih imam sedaj že polno kuhinjo. Kakšne so kuhinjske omarice, okna in vse ostalo, ne rabim razlagat. Trudim se, da umikam vse, kar jim paše - sadje, limona, kisli sokovi, vino... pa jih je vsak dan več. Pomagajte z nasveti, če imate ali ste imeli isti problem. Špricanje z biokilom ne pomaga, tudi nastavljanje zastrupljene hrane ne.

marijak

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

16. okt 2006 8:31

Mene in mojo kuhinjo so tudi napadle pa niti pod razno ne vem zakaj, ker nimam nikjer nobenega sadja oz. česarkoli kar jim diši. Je pa res, da so šle kar same od sebe. Kakšna se še pojavi, tolk velik kot jih je blo jih ni pa več. Jaz sem tisti dan ko so se v parih minutah pojavile od nikoder zatemnila okna in samo malo odprla, da so vidle svetlobo, pa so šle ven. Malo butasta finta, ampak šle so pa le. alexis

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. okt 2006 9:25

Saj bo kmalu slana, pa jih ne bo več. Zamislite se, če okoli kozarca vina NE BO mušic, kakšno je potem tisto vino?????????? rimljanka

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

16. okt 2006 16:45

Meni pa so se pojavili neki drobni hroščki, temno rjavi, kakšna 2-3 milimetre dolgi, podolgovati. Strašno radi se zadržujejo predvsem tam, kjer se znajde kakšna drobtina (od kruha, piškota ...). Prekopala sem celo kuhinjo, vso hrano, vse, pa mi ni uspelo ugotoviti, od kod bi lahko izhajali. V dveh tednih sem imela že dve "generalki" kuhinje, pa se mi jih še ni uspelo znebiti. Ne bi pa rada vse povprek pršila s kakšnim insekticidom. Ima kdo kakšno idejo, kaj to je, od kod lahko izvira, in kako se jih znebiti? Bom zelooo hvaležna :) cherry

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

16. okt 2006 17:03

Cherry, pri tebi so se naselili žužki. Zelo zoprna reč in težko se jih znebi. Pa vendar. Jaz sem jih imela v shrambi. Tudi nekaj generalnih, pa ni nič pomagalo. Potem sem vse zmetala stran. Razen originalno zapakirano. Vse police dala ven, pobelila. Z veliko muko in jezo so se poslovili. Toda me kar zmrazi če jih kakšen samo omeni. Sedaj pa vse stvari v shrambi shranjujem v steklenih kozarcih ( testenine, riž, fižol, kaše, sojo, sladkor, semena i.t.n.) Pozdrav, antonija

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

16. okt 2006 17:26

to so eni žužki k sm pozabla kak se jim reče dobiš jih največkrat z gresom moko drobtinami ...naselijo se pa v vse kar je narejeno iz moke ali česa podobnega, čaje,.... res kamorkoli se spomniš ..najlažje zate da tako kot je rekla antonija vržeš vse stran kar je odprto... (res škoda denarja ampak drugače ne gre), potem pa vse kar je zaprto dobro preglej pri nas na morju so se naselili tudi v zaprto sploh moko ker je iz papirja in jo lahko pregriiznejo, vendar so bili tako ustrajni da so zgrizli tudi plastiko , toplo priporočam da zelo podrobno pregledaš tudi vse originalno zaprto potem pa ko boš mela vse spraznjeno vse dezinficiraj ... kak biokil al pa kaj jst vem dobro prepucaj vse kotičke in nazaj zloži upam da boš imela srečo ... drugače so pa kake 10 let nazaj imeli v trgovini merkator nasproti sloveniaavto v šiški probleme z temi žvalcami ... tam ni bilo za kupit moko ker si jih potem prinesel v stanovanje in v bloku nad trgovino so se tako razmnožili da so po zračnikih lezli iz enega stanovanja v drugo ... živa katastrofa ... valda k so vsi tm kupoval in pol so vsi meli te žužke... sedaj se mi zdi da nimajo več tega problema ... so pa res nadležni

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

16. okt 2006 17:33

Antonija, hvala za informacijo. Hja, jaz sem predvidevala, da jim diši hrana ali da iz nje izvirajo, zato sem tudi naredila generalko v kuhinji. Pa jih nisem našla nikjer pri/v hrani, samo tam, kjer je slučajno ležala kakšna drobtina. Drugače pa se pojavljajo čisto naključno - po tleh, na pultu, na steni, v kakšni omari ... Tako da ne vem. Vso moko sem že presula in pregledala ter shranila v plastične posode. Tudi ostalo hrano (kakor si naštela) imam več ali manj v steklenih ali plastičnih embalažah, vse izgleda normalno. V odprti originalni embalaži je mogoče le še kakšna polenta, pa še to sem vse premetala in pregledala. Kako to misliš, da si pobelila? (ne razumem čisto, oprosti) Jaz res več ne vem, kaj naj, sama sebi se zdim nora, če vsak dan besno čistim :( Kmalu bom živela v sterilnem okolju, tile žvadi pa bodo še vedno prosperirali. Groza. Lep pozdrav cherry

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

16. okt 2006 17:38

Tudi tebi hvala, t-baby. Zdaj mi pa res ni čisto jasno. A mislimo isto? Ker vem, da obstajajo tudi eni žužki, ki so taki čisto drobni, manj kot milimeter veliki, sivkasti, ki se običajno naselijo v moko in podobne zadeve. Tile moji pa so konkretno večji (za 2 ali 3 vinske mušice, recimo) in niso nikoli V hrani. Razne biokille in podobno me je strah uporabljat v kuhinji, razen če res več ne bo druge opcije. Ampak res sem vso, vso hrano pregledala, in nikjer nisem našla nič niti malo sumljivega. Zato sumim, da prihajajo kje od zunaj ali pa iz kake rože. Kaj pa vem. Saj pravim - sem že čisto zmedena in obupana :( cherry

neznan uporabnik

16. okt 2006 18:28

Jesen je res, pa so vseeno nadležne. Jaz si pomagam tako, da zaroletam okna, enega pa pustim svetlega, tako da gredo mušice na svetlobo. Potem pa sesalnik in se jim pazljivo približam s cevjo in praviloma to nekajkrat ponovim v razmaku nekaj minut. Kar gre, je pa malo zamudno. Lp zoja1

petra.petra  

član od: 6.12.2006

sporočila: 34

5. dec 2013 21:33

Lasje mi grejo še zdaj pokonci, po današnjem odkritju teh žuželk, ki jih omenja cherry. Na spletu sem nekje našla, da so to faraonski hrošči. Če so ne vem. Ali ima katera že kakšno novejšo metodo zatiranja te golazni razen generalke?

Prooosim za nasvete.

Sploh ne vem, če bom lahko nocoj spala, ker me kar strese, ko pomislim, da bi morala iti delat generalko v mojo ogrooomno shrambo.

 

Hvala in LP.

petra.petra

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

6. dec 2013 9:22

Olje 31, poskusi. Mravlje se kar obračajo v drugo smer, pa tudi proti klopom je, morda bo tvojo golazen tudi odvrnilo...

Majuscka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti