Brizgani piškoti

GocaP  

član od: 9.5.2009

sporočila: 508

30. nov 2009 20:21

se strinjam z mamamio,vedno delam po njenem receptu in so bozanski.Naredim pa 2 runde,eno pustim belo in pecene mazem z marmeladom,zmocim v cokolado in potresem kokosom,druge pa naredim rjavo testo ,pecene namazem z nutelo in pospricam sa belo cokolado... http://www.mojalbum.com/gocap GocaP Sporočilo je spremenil(a) GocaP dne 30.nov 2009 20:21

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

30. nov 2009 20:54

Pri nas gredo pa odkar sem jih lani prvič naredila, tile v promet, kot bi pogoreli (delam vedno iz trojne mase, v eno polovico včasih dodam kakav) ; http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Nebeski_poljub S tem, da jih zlepim le z domačo malinovo marmelado, pomočim do polovice v čokolado in posujem s kokosom (beljakov nadev izpustim). Ninja24

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

30. nov 2009 21:13

Ne vem ali se samo meni zdi, da se tukaj mešajo nekater imena. Naj me katera popravi. Jaz ločim med brizganimi piškoti  in piškoti ki se delajo s testomatom. Mogoče zato ker nimam na testomatu nastavka za izdelavo brizganih piškotov.

Sem rabla kar nekaj časa, da sem razčistla to zadevo.

Brizgane piškote delam iz dvojne mase po receptu, katerega link je napisala Ninja24, pri tem mi ostanejo 4 beljaki iz katerih nabrizgam še piškote , pod imenom Brizgano čajno pecivo-iz baze( ne uspe mi nalepit linka)

Ta zadnji recept mi s testomatom na klasične ploščice ni šel, ker je po mojem premehko testo.

Brizgam z silikonsko vrečko z nastavkom 6 mm. Pride zelo veliko piškotov, oboji pa se kar topijo v ustih.

Po receptu od Golata, pa mi masa vedno nastane preveč trda in zelo težko stiskam vrečko, čeprav so piškoti nad vse dobri.

 

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

3. dec 2009 7:33

Pozdravljeni, včeraj sem zbrala korajžo in vse recepte za brizgano pecivo tu gor (skupaj z navedenimi linki), kupila vrečko za brizganje (ker sem prejšnjo dala stran že pred leti) in se lotila mešanja mase (sem upoštevala nasvet in uporabila margarino - maslo pride na vrsto drugič). Torej - vse je bilo čudovito, masa je bila že sama po sebi okusna in jo začnem dajati v vrečko in oblikovati venčke na pekaču. Ne vprašat - oblikovala sem šest piškotov, ko je vrečka razpadla! Groza, jaz pa imaš še vso maso za porabit... No, rešila me je mama, ki je od nekje privlekla testomat (kovinski, češki! ...sploh se nisem spomnila, da smo pred davnimi leti doma delali princeske) in piškoti so bili rešeni. Aja, bili so dobri, krhki in naslednjič jih bom naredila iz več mase in z maslom - verjetno naredi maslo boljši okus kot margarina? Kaj naj rečem? Hvala bogu za Kulinariko in za vse vaše nasvete, saj zadnja dva tedna pridno pečem dobrote - družinski člani pa nimajo nič proti... Lp, Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti