Brizgani piškoti

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

25. sep 2008 23:10

Recept za kokosove kekse:25       dkg margarine25       dkg sladkorja20       dkg kokosa2               jajci40-50  dkg moke1/2     pecilnega praška

     Žlica ali dve gustina dasta še piko na i.     Kokos lahko poljubno menjate z mletimi orehi,lešniki....drobno       narezanimi datelji ...nekaj pa si izmislite še sami in poizkusite.

To je njegov recept, imam v beležki shranjenega.

Ognjič

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

26. sep 2008 7:19

Ognjič hvala za trud. Eksperimentiranje sledi čez vikend. Hvala, lp akniradg

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. sep 2008 8:45

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8419

Tukaj je tista tema o kateri je govorila Ognjič. Bodi pozorna predvsem  na pripombe "Ati zlati"-ja.

Upam da boš našla kar želiš.

Sem pa sama že nekajkrat probala s temi keksi, pa sem se kar namučila. Vendar pri meni je problem, ker iščem recept brez jajc, ali vsaj takega z enim jajcem in potem še tega nadomestim z žlico smetane.

Aki

neznan uporabnik

26. sep 2008 9:24

Imam tako pripravo za brizgane kekse, kot jo priporoča Atina. Imam pa en problem. Keksi se, ko jih iztisnem ne primejo na pekač ali peki papir. Delam jih po podobnem receptu. Vedno dam samo rumenjake, da bi bili bolj krhki, pa se nikakor ne delajo, tako da sem potem že večkrat obupala in dodala še malo moke ter zamesila normalno piškotno testo in piškote rezala z modelčki. Vem, da se pri teh piškotih ne sme namastiti pekača. Pred mnogimi leti smo imeli doma podobno napravico, le da je bila slovenskega proizvajalca in keksi so se čudovito delali. Žal tudi po istem receptu v novem kovinskem strojčku ne ratajo. Ima katera idejo zakaj. Hvala za vaše odgovore in l.p. tedi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. sep 2008 9:56

Lepo gre tudi z večnamenskim kuhinjskim strojem in dodatkom za mletje mesa, le da namesto nastavka z okroglimi izrezi za mleto meso daš tistega z različnimi vzorci za testo. Testo daš v vrat mesoreznice, stroj tako ali tako dela, ti pa smo režeš kekse. Imam že 25 let star moulinex in delam z njim. Redko sicer, pa vendarle.

Mamamia

mamamia

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

26. sep 2008 10:40

Hvala aki. Saj sem plusek, ampak te teme nisem našla, ker sem iskala pod brizgani piškoti in mi tega ni vrglo ven.

lp Saša

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. sep 2008 13:02

Tedi, poskusi brez peki papirja in samo malo namasti pekač (ali nič). Pa hladen mora biti. Atina

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

29. sep 2008 11:22

Brizgane piškote delam po receptu od Ognjiča z napravo ki jo priporočate. Mogoče ima Tedi težave zaradi tega. če narobe obrneš nastavek- tisto kovinsko ploščico, potem je preveč odmaknjena od pekača in se zato noče prijeti testo za pekač ko delaš.

Jaz imam pa eno drugo težavo, če dam na 0 potem so piškoti pre debel, če pa dam na 1 stopnjo pa pretanki, tako, da niso lepi za pogledati.

Bi pa priporočala, če se bo katera odločila , da kupi to napravico naj kupi takšno , ki je cela kovinska.Moja ima srednji del temno modro plastiko, ki pa se je že začela počasi repkati-ne vem kako naj povem, Mami ima celo kovinsko in nima nobenih težav, piškoti so pa lepi.Naprava je iste znamke.

lp

mizarka

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 29. sep 2008 19:57:04

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

30. sep 2008 12:30

Brizgani keksi se izdelujejo iz povsem drugačnega testa kakor "štancani" - odtisnjeni. Brizgane povečini brizgamo z zvezdastimi nastavki, za odtisnjene pa uporabljamo serijske nastavke na "strojčkih". Štancani keksi zahtevajo trše in bolj krhko testo, brizgani pa mehkejše in lažje testo. Verjetno je večina težav, ki vas pestijo povezano s tem, da uporabljate napačno testo. Spet drugačno testo pa je za strojne kekse, ki jih opisuje Mamamia. Sicer pa se da iz vseh teh napačnih kombinacij narediti dobre kekse le izdelava je malo bolj "zanimiva in dolgotrajna". ati zlati

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

30. nov 2009 19:35

Priznam, brizgane biškote sem le enkrat poskusila narediti / plastičnni tescoma testomat / pa niso ratali. Bo treba razmisliti o železnem. S plaastičnim pa uspeva filanje pustnih krofov. Ker se bliža moj rd, bom dala kovinskega kar na seznam... bionda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti