Brizgani piškoti

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

tema odprta - 15. okt 2006 19:36 | ogledi: 17.292 | odgovori: 27

Zelo rada bi naredila piškote,ki izgledajo po vrhu kot školjke(pokrovi),po moje so brizgani,zlepljeni so z marmelado po dva skupaj ter pomočena v čokolado.Piškoti soizredno krhki,kar zdrobijo se v prah ko vgrizneš-vendar izredno dobri.Pred leti so take pekli v slaščičarni v Idriji.Po vrhu so taki rebrasti.

Že večkrat sem dobila kakšen recept za brizgane piškote-a vedno neuspeh,ali so se razlezli med peko in bili trdi,ali pa si jih brizgal s težavo-masa pretrda.

Pozna kdo recept za te krasne piškote,ki imajo na koncu po vrhu tako lep vzorec,kot od brizgalke.

kuharca37

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

15. okt 2006 21:08

Kuharca37 jaz jih delam po tem receptu: 700g moke 500g margarine 200g sladkorja v prahu 4 rumenjaki pol pecilnega Penasto umešaj margarino,dodaj sladkor in rumenjake,nazadnje pa moko s pecilnim.Pečeš pri 180 stopinjah. Jaz dam testo v testomat in potem delam z njim;ponavadi v obliki črke s(lahko pa so tudi v obliki školjke) Upam, da je recept pravi,ker teh piškotov je kar veliko.Ta recept mi je dala tašča,ona ga je sicer malo spremenila in da v testo rajši 3 rumenjake in 1 celo jajce.Jaz delam po originalu,ker se mi njeni piškoti zdijo preveč kompaktni. lp, ela

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

15. okt 2006 21:21

Hvala ela,bom naredila jutri,pa sporočim.Pred leti sem kupila nastavek za testo,ki ga montiram kar na ročno mesoreznico.Zelo zanimivo za delat.testo dajem v strojček, zavrtim in pride ven klobasa,ki jo potem razrežem ,in nastanejo lepi piškoti.Enostavno in brez packanja. kuharca37

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. okt 2006 10:49

čajne zvezdice 3 margarine (po 250 g) 40 dag sladkorja 3 jajca 1 kg moke margarino penasto stepes, dodaš jajca, po žlicah sladkor in moko. Nabrizgaš zvezdice, speceš. Ohlajene zlepiš z marmelado in nanje nabrizgaš čokolado. LP, R.

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

25. sep 2008 21:03

Da ne odpiram nove teme, bom vprašala kar tukaj. Danes sem prvič pekla brizgane piškote. Kupila sem plastično pištolo od Fackelmana, ki ima nastavke za okraševanje tort in tiste za brizganje piškotov. Rezultat je bil ena prava packarija. Najprej je bilo testo pretrdo in sem dodala še malo mleka. Keksi se niso hoteli ločit od pištole, oblika nikakeršna, pa še razlezli so se. Ne vem, kje sem ga polomila, je kriv recept, ali sem mogoče jaz tako nerodna? Delala pa sem po receptu:

 

500g moke

 

250 g sladkorja

 

250 g masla (stopljenega)

 

1 dl mleka

 

3 rumenjaki

lp Saša

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. sep 2008 22:11

Basti, za te piškote je plastična zadeva prešvoh. Jaz jo imam tudi in jo uporabljam npr. za španske vetrce ali polnjenje krofov ali kaj podobnega. Za te piškote pa rabiš konkretno kovinsko zadevo. Najbolj se obnese (sem jih nekaj že sprobala, pri mami in pri tašči) kovinska, ki ima navoj. Torej tak navoj kot kakšna steklenica. Jaz sem sicer po trgovinah videla samo tiste kovinske, ki se zaprejo kot kozarec od kumaric (če veš, kaj mislim). Ti so načeloma sicer v redu, a če najdeš z navojem, vzemi tega. Tule je na sliki najboljši primerek, kar sem jih držala v rokah: http://www.marcato.net/mod-ContentExpress-display-ce (na dnu strani). Atina

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

25. sep 2008 22:47

Dve leti nazaj je bila odprta podobna tema. Takrat smo na debelo premleli vse težave in nezgode pri brizganih keksih. Poprosi koga s pluskotom, da ti temo poišče, pa boš dobila vse odgovore. Za brizganje moraš zadeti ravno pravo gostoto testa, da jo lahko brizgaš, keksi pa ne razlezejo. To dosežeš z maslom ali margarino, nikakor ne z mlekom, rumom ali vodo. Jaz jih delam tako: http://www.email.si/apps/es_gallery/p.php?id=1697 ati zlati

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

25. sep 2008 22:59

Ati zlati, a lahko prosim zaupaš po katerem receptu delaš te piškote? LP akniradg

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti