Kozmetika "just"

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. nov 2006 19:53

Čao, že nekaj časa nazaj, no ja, nekaj let, je bilo grozno popularno neko olje Kreuter (ne vem točno kako) iz mislim da 101 zelišča. Super zadeva za mazanje, sicer tudi kar nekaj dinarčkov, ampak ni bilo namenjeno uživanju. Če pa iščete kakšne cenejše variante zeliščnih olj, tudi Altalex kapljice niso slabe. Jih tudi lahko piješ, samo vsebujejo ogromen procent alkohola. Meni zelo dober, naraven in vsestransko uporaben izdelek je tudi 100% Shea butter od L´Ocittane. Pa ne me napadit, kaj spet hvalim tako drage reči. Veliki lonček imaš za reees dolgo časa, mažeš se pa lahko povsod in skoraj vse tegobe. Lep pozdravček, S.

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

8. nov 2006 20:26

A ima mogoče kdo izkušnje z mazilom Styrex - krema s kozjim maslom? Sem enkrat nekje slišala da je dober za popokane kapilare, pa me zanima kako se kaj obnese oz. če ga kdo ima za kaj vse ga uporablja? LP ivonja

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

9. nov 2006 7:45

špelca marelca, ne poznam Trendovih izdelkov. Včeraj sem hotela na internetu prebrati še kaj več mnenj o olju 31l pa mi je vrglo ven tudi tisto spletno stran. Zato tudi sprašujem, katero je boljše. klavdija

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

9. nov 2006 7:49

Anomis, mislim, das se tukaj vsi strinjamo, da cenimo mnenja nas uporabnic, ki nismo "profitno" vezani na izdelke, torej, jih ne prodajamo. Me veseli, da si pohvalila izdelek. Saj konec koncev tudi graja je mnenje! Enako pohvala! Ali je ta shea butter uporaben za masažo ali kaj? kje se dobi? sama že dolgo iščem nekaj zelo naravnega za (samo)masažo, ker vsi vemo, da se vsak izdelek, ki ga daš na kožo tudi vpije v telo in če je preveč kemikalij, se po malem vsi zastrupljamo....

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. nov 2006 9:21

Čao, tortica, s kritejevim maslom najbrž lahko tudi masiraš, samo po moje so za masažo dosti bolj primerna olja, maslo je namreč bolj trdno in se ne razmaže tako lepo. Se pa tole karitejevo maslo super vpije v kožo in meni se zdi to res en popolnoma naraven izdelek. saj pravim, jaz kupujem L`Ocitanovega 100%. Jaz ga uporabljam ko kremo, ampak samo za zvečer. Je tudi fino zdajle pozimi za roke in seveda ustnice, ko so zelo razpokane. Malo ga "odščipneš", raztopiš med prsti in razmazeš. Vendar pa ni tako mazljivo kot krema. Nasploh so mi všeč izdelki, ki vsebujejo tole rstlinco, samo meni oz. moji koži so v kremah problem kemični dodatki, zato raje uporabljam bolj "prvinske" zadeve. Zato mi je Just tudi všeč. No, tudi še katera druga firma, ampak tukaj je pač to tema. Za masažo pa saj pravim, olja. V toplicah recimo uporabljajo povsem navadno sojino olje, ki se enkrtano vpije v kožo, popolnoma nič masten nisi. Ali pa olivno, se meni tudi zdi fajn, še posebej, če v njega namočiš kaka zdravilna zelišča, ali pa morda cvetove vrtnic, da lepše diši. No, lahko ti pa priporočim tudi eno stvar od Justa - to je olje sandalovine, ki je poleg dodatka kopelim lahko namenjeno tudi za sproščujočo masažo, samo če mene vprašaš - pri pogosti masaži bankrotiraš, ker je seveda zelo drag (okoli 6 jurčkov je en deci), se pravi, da je bolj za "posebne trenutke". Lep pozdravček, S.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. nov 2006 9:50

Uporabnice karitejevega masla! Jaz sem ga tudi od Loccitanea uporabljala, pa kreme z njegovim deležem. Skratka. Super. Zadnjič sem ga pa kupila v Maximarketu, spodaj. 250 g je bil 3.500 sit. (ceneje kot Loccitane). Je prav tako 100%. In tega zdaj testiram in ga prav tako uporabljam namesto nočne kreme, pa za roke mazat, pa ustnice... ( včasih sem si ga dajala malček še na konice las, ker so bile tako zelo suhe, pa blond pobarvane...). Pa po porodu sem nekaj časa masirala trebušček, čeprav ne prav dolgo, daj nisem dobila niti ene strije...Skratka, karitejevo maslo je zame super. In se pridružume vsemu, kar je napisala že Anomis. (Drugače sem pa tudi jaz privrženka Loccitaneovih izdelkov). V Maxiju imajo pa še 100% kakavovo maslo in 100% kokosovo maslo. Oboje se lahko uporablja za kuhat, prav tako pa za mazat, masirat...

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. nov 2006 10:11

Čao, lidka, ful hvala za podatek, bo upoštevan, definitivno. Tudi jaz ga uporabljm za iste namene....no, strij sicer nimam zaradi poroda, ampak pomaga pa res. Aja, pa najboljša stvar je tole maslo pri herpesu, ker res hitro pozdravi rano. Me še nekaj zanima - ali katera uporablja za nego telesa kakvovo maslo? Lep pozdravček, S.

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

9. nov 2006 12:19

Anomis olje sandalovine lahko zmešaš z naprimer mandljevim mlekom - ravno tako lepo dišiš, porabiš ga pa manj. Meni je to olje zakon - uporabljam ga namreč tudi namesto parfuma in še vsak do sedaj ga je pohvalil. Da ne rečem da moj fant kar "ponori" kadar se namažem Drago pa to olje ni - ker namreč sploh ni v redni prodaji - prislužiš si ga lahko če organiziraš predstavitev. Jaz imam doma že fuuul zaloge tega olja :) ivonja

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. nov 2006 12:39

Čao, ja, ivonja, prav imaš, res sploh ni v prodaji, sem se zmočila. Sem ga kar poenačila z ostalimi olji iz kolekcije. Tudi jaz imam dva doma, prislužena. Verjamem, da tvoj fant "ponori", to sem tudi mislila, ko sem napisala, da ni za vsakovrstno masažo. Meni je bil noro dober, sem si ga ful želela, pol se mi je pa tudi ful hitro priskutil. nekako ga ne morem več vonjat, isto ylang ylang. Tako da moja zaloga olja doma počiva.... Lep pozdravček, S.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. nov 2006 12:41

He, he... Anomis, se mi je zdelo, da ti bo všeč... Jaz sem bila zadnjič čisto navdušena, pa moaj sestra tudi. Obedve sva si kaj kupili... Itak... Kakavovo maslo po moje enako uporabljaš kot karitejevo. Mogoče je mazavost in trdota masla drugačna... Zelo lepo vlaži kožo. Moja teta ga je pred full leti uporabljala za po sončenju. Saj veš, da se koža spet regenerira, vlaži... ( Za tamalo mazat imam Loccitaneevo kremo iz kokosovega in karitejevega masla. Mislim da je razmerje 60% in 40%. Nisem pa čisto ziher... hi, hi... mi kdaj kaj iz glave uide...). Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 09. nov 2006 12:42:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti