Polnjen piščanec

NikaZ  

član od: 22.3.2006

sporočila: 2

tema odprta - 14. okt 2006 16:54 | ogledi: 8.891 | odgovori: 4

NikaZ

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. okt 2006 18:00

Star kruh namočim v mleku, ga ožamem, dodam nariban sir za pico, 1 jajce, sol in tako filam piščanca. Lahko tudi prepražiš čebulo, dodaš na kockice narezano panceto, kruh in jajce, pa še malo domišlije zraven pa bo. Punce, cel dan pišem nekaj na pamet, zakaj ste tako redkobesedne? NikaZ, upam, da sem zadela tvoje vprašanje. lp Anamarija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. okt 2006 21:50

5 kosov polbelega kruha (en dan starega) namočim v vodi in ožamem. Dodam 2 jajci, veliko česna, peteršilj, malo stopljenega mamsla, veliko žlico domače vegete (ko je še nisem imela, sem na maslu raztopila kocko) in po potrebi še dosolim. Dodam še cca 7 dag nastrganih jetrc in napolnim domačega piščanca, ki sem ga prej fajn nasolila od zunaj in od znotraj. Zašijem luknje in pečem dobri dve uri, vmes zalivam s sokom, ki se cedi iz piščanca... Njami... Uh, si mi kar lušte naredila... jasna

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

16. okt 2006 9:12

Še en namig, ki vam bo prišel prav v tem času: zgoraj omenjenemu nadevu jaz dodam olupljen kuhan ali pa tudi pečen kostanj. Nekaj ga pustim celega, nekaj pa kar s prsti zdrobim. Poskusite, nadev je tako še bolj žlahtnega okusa. Lep dan, SMILE28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti