Pripomocki za koktejle

Eva  

član od: 25.9.2002

sporočila: 10

tema odprta - 14. okt 2006 1:29 | ogledi: 5.477 | odgovori: 5

kolegici kupujem knjigo Koktejli za rojstni dan, pa sem ji nameravala podariti tudi nekaj pripomockov, da bo koktejle lazje delala, vendar se ne spoznam. je kdo podkovan v tem in mi lahko svetuje, kaj in kje naj kupim? hvala!

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

14. okt 2006 5:33

Takole darilo smo pred leti kupili pri nas doma - ideja otrok za našega očija. Kaj vse spada zraven: šejker, merica, posoda za led, steklen ožemalanik za sadje, steklena deska za rezanje, mislim da še 4 komplete različnih kozarcev, ker se pač vsak koktajl servira v drugačnem. Najhujši finančni zalogaj pa so bile pijače - to pa je groza od groze. Mislim, da si je sin omislil ene 3 do 4 vrste koktajlov ter izpisal sestavine in s tem hop, v trgovino. Še danes imamo doma cel arzenal različnih alkoholnih pijač. Nekaj koktejlov: BRONX: martini rosso, martini dry, gin, pomarančni sok CUBA LIBRE: bacardi rum, limonin sok, coca cola CUBAN SPECIALS: curacao, bacardi rum, anansov sok SEX ON THE BEACH: melonina vodka, vodka, malinov liker, anansaov sok, brusnični sirup ORGASM: amaretto, curacao, creme de cacao, vodka, sladka smetana. Mislim da se od vsega najtežje dobi brusnični sirup. No jaz imam zelo dobre veze v Pivovarni Union - tam ga imajo, ker izdelujejo ledeni čaj iz brusnic - menda samo za izvoz v ZDA. Sicer pa naj ti fantazija deluje. Tudi v knjigi, ki si jo omenila, je navedeno, kaj vse najnujnejše moraš imeti doma za pripravo dobrega koktejla. Kje je sin nabavljal pa žal ne vem. Mislim pa, da se to dobi vse tudi v Sparu. Veronika

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

14. okt 2006 8:37

Eva, tile pripomočki se ponavadi dobijo kar v kakšnem ličnem kompletu. Za začetek bi to bila po mojem še najboljša varianta. Če si slučajno kje s štajerskega konca, je dober naslov za kozarce in pijače Metro v Grazu. Skoz je kaj na akciji in je res bolj ugodno kot drugje, izbira pa je ogrooooomna. Midva se ponavadi tam "založiva". Imajo pa tudi cel kup teh sirupov in sokov, tudi brusničnega (pride prav pri marsikaterem koktajlu), pa niti niso grozno dragi. cherry

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

14. okt 2006 11:38

recepte lahko posredujem ... imam jih ogromno sem jih pa zbirala za naš lokal

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. okt 2006 18:22

V MB vem, da jih imajo na več koncih, take lične komplete. Shaker seveda, zraven pa žličke, metlice, sito za led, merice, odpirači, posebne žličke in še kakšna malenkost. Jaz bi bila tega darila zelo vesela, pa se še nihče ni spomnil, verjetno si ga bom sčasoma kupila sama... Razen kozarcev za kakšno posebno vrsto koktajlov (vsaka vrsta namreč terja drugačno obliko) lahko osnovnemu kompletu dodaš še žličke z dolgim ročajem za long drinkse na primer... Pa na angosturo ne pozabi - se pri nas redko dobi, v Metroju v Avstriji jo imajo. Sodi med sestavine nekaterih osnovnih koktajlov. VSak, ki mu mešanje pijač kaj pomeni, bo majhne stekleničke še kako vesel. Verovnika, ledeni čaj Uniona z brusnicami pa se dobi tudi pri nas, ni samo za izvoz v ZDA - razen če pri nas prodajajo kakšno pošiljko, ki so jo Američano zavrnili, ampka mislim, da ni tako. Mi ga namreč redno kupujemo. Mamamia mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. okt 2006 12:29

Tudi v Mullerju imajo komplete za mešanje koktajlov, ali pa Alpeks na Leskovškovi cesti v Ljubljani, pa Maximarket.... kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti